Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ti mit gondoltok a Vikingek...

Ti mit gondoltok a Vikingek sorozatról?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Szeretném azzal kezdeni, hogy az érdeklődésem érthetőbb legyen, hogy én pogány vagyok, és nagy kedvelője vagyok a Viking kultúrának is, ha mondhatom úgy, számomra Odin, Freya, Loki, és Thor az Istenek a keresztények elképzeléseivel szemben.


Tehát elkezdtem nézni, kissé megkésve a sorozatot, most már a negyedik évad elején járok. És először nagyon tetszett a sorozat, de egyre visszataszítóbb kezd lenni. Azt gondoltam, a sorozat próbálja ízig-vérig a skandináv, északi hitvilágot vissza adni, ami nagyon tetszett is az elején, most meg már lassan mindenki keresztény lesz, teljesen kezd a film olyan lenni, mintha nem is az volna a célja, hogy bemutassa a Vikingek hitvilágát, hanem egyfajta keresztény sorozat, aminek a célja, hogy a "csúnya" pogány "tévelygők" szépen beintegrálódnak a valódi vallásba a kereszténységre. Ez az Athelstanos rész is teljesen nevetséges számomra, már megjelenik Jézus Odin helyett, Athelstan a vikingek királyát irgalomra, és mindenféle keresztény elképzelésekkel a túlvilágról is traktálja....



Érdekel, hogy nektek milyen benyomást keltett a sorozat, vagy és kelt, és mit gondoltok erről a dologról?


2017. nov. 18. 17:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én imádom, örök kedvencé vált.

A sorozatnak sose a hitvilág bemutatása volt a célja, hanem az egész a vikingek hódításairól szólt.

2017. nov. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

az első 2 évada teljesen jó volt.

hódítás,gyilok,a vallásuk.

aztán szerintem átment sokkal lájtosabba.

pl kimaradtak ilyenek,hogy a lakomákon poénból megnyúzták az ellenséget,meg hasonló barbár állatságokat műveltek,vagy a csatákból is kimaradtak,elmaradtak részletesen bemutatott brutál vérengzések.

pár napja kezdtem el nézni a last kingdom-ot és rögtön az első részben abban pont ott is van a brutális csata utáni lakoma.

szerintem abba is nézz bele.

2017. nov. 18. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Nem rég kezdtem el nézni, tvbe nem játszák?
2017. nov. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon jó sorozat, és az új évadok is zseniálisak. Megértem, hogy téged kissé érzékenyen érint a téma, és bár én keresztény vagyok, nagyon érdeklődök a skandináv mitológia és hitvilág iránt.

Ha belegondolsz a valóságban is elért oda a kereszténység, ma a dánok pl az egyik legkeresztényebb nép. :D A sorozatba is bele kellett ezt valahogy vinni, és mindenféle személyes vallásos nézeteket félretéve szerintem az Athelstanos szál is teljesen jól sikerült, voltak nagyon megható pillanatok, és érdekes, ahogy egy keresztény is elkezd valamelyest hinni a pogány istenekben, illetve egy viking is a keresztény istenben így mindketten megkérdőjeleződnek saját hitükben, de végül csak kitartanak amellett. Nyugi, fog még Odin is megjelenni, és saját hitemet félretéve a sorozatban én is a vikingeknek, a pogányoknak drukkolok :P De megéri tovább nézni, hiba lenne emiatt abbahagynod. Nagyon jó történet, remek karakterekkel.

2017. nov. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki azt lát bele amit akar. Szerintem zseniális sorozat.
2017. nov. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Spoiler!


Most tartok a 4. Evadnal és Ragnar egyre inkább irritál.. de amúgy jó a sorozat, sajnáltam a papot hogy meghalt, Loki bekattant mert már nincsenek olyan joba Ragnarral, mint annak idején és ez nagyon zavarta kicsit féltékeny volt, ezért ölte meg szerintem leginkább nem is azért mer keresztény(?!).

De én úgy gondolom egyrészt érthető ez a harag Loki felől, mégis csak régóta barátok voltak, illetve ha Loki nincs akkor hiába adja le az ifot a pap, semerre se mentek volna hódítani.. tehát kb neki köszönheti hogy hódítani tudott, meg oke a papnak .. másodsorban!

Nekem ez a véleményen a 4. evadrol!

2017. nov. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!