Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Star wars 8 SPOILER?

Star wars 8 SPOILER?

Figyelt kérdés
Most akkor tulajdonképpen mitől halt meg Luke Skywalker? Nem ölhettem meg Kylo, mivel gyakorilatilag ott sem volt testben.

2017. dec. 18. 14:38
 1/10 anonim ***** válasza:

Kylo Ren utal arra a Rey-jel folytatott "chat"-jében, hogy ilyet Rey nem csinálhat (mármint hogy megjelenik neki úgy, hogy a környezetét nem látja), mert veszélyes, belehalna.


Luke ugyanezt csinálja - odameditálja magát kylo orra elé. Csakhogy ez veszélyes dolog, bele is halt Luke. Pontosabban eggyé vált az erővel miatta.

2017. dec. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ így már értem.Amúgy szerinted, ha ott lett volna luke és igazából harcoltak volna, akkor Luke legyőzi Kylo-t ?
2017. dec. 18. 16:06
 3/10 anonim ***** válasza:
Sokat rejszolt
2017. dec. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok egy nagy rajongó, a filmeket egyszer-kétszer láttam. Szóval ebből én azt a következtetést vontam le, hogy az erőben mindig ugyanannyi sötét és fény van. Minél több a jedi, annál erősebb erő összpontosul egy sith-ben. De ez a gondolat simán lehet téves, ezt én csak így következtettem ki.


Szóval Luke ellenpólusa ebben a részben nem Kylo, hanem Snoke. Snoke meghalt (legalábbis fizikailag), Luke-nak is szükségszerűen meg kell szűnni fizikailag.


Ők (Luke és Kylo) tehát nem valós ellenfelek az erőben, úgy értem, nem tartoznak össze. (Kylo Rey-jel tartozik össze). Ha pedig az erő kiegyenlítődését nézem, akkor Kylo-nak le kellett volna győznie akkor Luke-ot: hogy annyi fény legyen, mint sötétség, azaz egyensúly legyen.


De mint írtam, én nem vagyok fán, szóval egyáltalán nem biztos, hogy így működik ez az egész rendszer a Star Wars-ban.

2017. dec. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
*fan
2017. dec. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

érdekes teória utolsó,de attól még hogy ez a két erő érzékeny karakter van középpontba rakva,van még rengeteg erőérzékeny teremtmény az sw univezumban.

annyi,hogy mivel nincsenek képezve mint a sith háború idején a rengeteg sith,vagy nincsenek csecsemőként a jedi templomban nevelve,de attól még ugyanannyi lehet belőlük mint régen.

2017. dec. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kedves 6-os!


Persze, erre vannak is utalások még akár ebben az utolsó filmben is. De ahogy te is írod, erőérzékenyek. Azaz az erő mindkét oldalát képviselő egyének lehetnek. Éppen a kiképzésük húzza el őket az erő egyik vagy másik végébe (sith vagy jedi). Alapból csak érzékenyek.


S éppen ezért: szerintem az erő mindig is egyensúlyban volt. Amikor megjósolták a jedik, hogy eljön az, aki egyensúlyt hoz, véleményem szerint azért történt meg, mert ők a köztársaság idején begyűjtötték az összes erőérzékeny lényt, S azonnal jediket neveltek ki. Olyan erő kulminálódott a jedik oldalán, amit az erőben ellenpontozni kellett: ezért született meg Anakin.


Azt is sejtetik a filmek, hogy a mestert mindig felülmúlja a tanítványa, erősebb lesz. Ha ezt nézem, Darth Sidius idején (Star Wars 4,5,6) olyan karakterek használták az erő "jó" oldalát,mint pl. Kenobi, Yoda, Luke. Yoda a 3. részben kilép az erőből fizikailag, tehát Sidius is meg fog halni. Így lesz egyensúly.


Ahogy túlzott lett a sötétség, Snoke meg is jósolta Kylonak, hogy jönni fog az ellenpont, az ellenvalasz az ő erejükre. S meg is született Rey (akár olyan módon, mint Anakin anno). Csakhogy Kylo Ren karaktere éppen abban különleges, hogy ez az ember olyan szintű hullámvasúton ül az erő két oldala közt, hogy Rey sem stabil emiatt (teljesen könnyed, még ellent sem áll a sötét erő húzásának). Amikor Kylo meghasonlott az apja halála miatt (felsejlett benne az erő jó oldala), Rey-ben elég nagy sötét erő munkálkodott. Gyűlölet, bosszú Kylo iránt. Azért, mert ők kiegyenlítik egymást.


A jedik és a sithek mindig harcban, háborúban értelmezték egymás létét, de talán Kylo karaktere az, aki megérezte, hogy ezt hagyni kell. Eltörölni a múltat, a jediket, a sitheket, mindent. Csak így lehetsz azzá, akinek lenned kell. Valami ilyesmit mond. Az lesz az egyik nagy kérdés szerintem az erőt tekintve a 9. részben, hogy a két ellenpont (Kylo és Rey) mit kezd ezzel. A két erő viszonya "örök harc és nász". "Háború és béke". Utóbbi fogalmakat(béke, nász) sosem alkalmazták a jedik és a sithek egymás közt. Valójában pedig azt kéne látniuk, hogy éppen ők azok, akik egymás nélkül nem léteznek. Nem eltörölni kell egymást, hanem megérezni az egyensúlyt.


Nekem ezt mondják a filmek az erőről. De továbbra is mondom, én csak az a típusú "rajongó" vagyok, aki megnézett minden filmet, de mást én nem olvastam, néztem meg stb.

2017. dec. 19. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Fény és sötétség... sötétség létezhet fény nélkül, de fordítva nem igaz.


Minél erősebben süt mondjuk a nap, annál sötétebb a megvilágított dolognak az árnyéka is

2017. dec. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem a sérülések ölték meg, hanem a hosszú meditáció.
2017. dec. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

oké,hogy az erő ilyen vagy olyan oldala,meg egyensúly,de a dolog gyakorlati része akkor is egy olyan dolog mint a küzdősport.

az erőt helyettesítsük be a született tehetségre.

szóval ösztönösen jól fog verekedni a tehetséges,de képzés és edzés nélkül egy 3-5 éve edzést végző átlagos képességű egyén bunyónál meg fogja enni reggelire,akármilyen tehetséges is az első.

ezért is igaz az a mondás,hogy 10% tehetség,90% szorgalom és célirányos edzés.

részben ezért is ennyire visszás a mostani dolog,hogy kb lehúzták a kukába a 90% kérdését és a 10%ra alapozzák az egészet.

rey kb saját magától képzettség nélkül jut jedi képességek birtokába,sőt a dúrca résznél még luke-ot is földre kényszeríti.

2017. dec. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!