Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Dragon Ball Super-ben mit...

A Dragon Ball Super-ben mit jelent az a japán kriksz-kraksz?

Figyelt kérdés
Dragon Ball Superben a 61. részben mikor Songoku megtudja hogy Goku Black megölte a Goku Black idővonalán élt Songoku családját, rohadtul dühös lett és szétverte a két Zamasut. Ebben van az a jelenet hogy a Zamasu elé portál háttal, és úgy fejbeküldi hogy elszáll, aztán odaportál Goku Black elé, vár-vár semmi, és mikor megütné, akkor egy energiagolyóval támad vissza Goku Black, ekkor megjelenik valami japán felírat, ami még a fordításokban sincs magyarítva.. Valaki tudja hogy mi állhat abban a japán felíratban?

2017. dec. 18. 21:01
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nyers fordításban kb. az van odaírva, hogy "Ha most rögtön megnyomod a távirányító D gombját, akkor részt veszel egy játékban, amin fantasztikus ajándékokat kaphatsz.".

Ez elég gyakori a japán TV programoknál.

A videón azért maradhatott ott, mert az epizód nyilván TV-rip, és így nem tudták eltávolítani képről. Viszont mivel magához az animéhez nem sok köze van (pláne egy magyar néző számára), ezért nem lett volna értelme feliratozni azt.

Kb. olyasmi, mint a legtöbb TV-rip anime elején a szokásos "Ülj távol a képernyőtől, és világosítsd ki a szobát!" szöveg...

2017. dec. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
értem.. köszi :) Mikor Egyesült Zamasu pusztít azzal a vörös robbanó rúdjaival, és menekülnek az emberek, és a kis lány (Maki) Trunks törött kardjáért fut, akkor is megjelenik egy ilyesmi szöveg..
2017. dec. 18. 23:10
 3/3 anonim ***** válasza:
78%

Hát, én a DragonBallt a Z-nél abbahagytam még mikor '98-99 körül ment a tévében, és akkora botrányt csináltak belőle, hogy anno végül sosem adták le véglegesen.


Később (mikor már volt net) belekezdtem a GT-be, de az meg nem tetszett...


Az eredeti DragonBall mangáját elkezdtem olvasni pár éve nyelvgyakorlás céljából, de valahol félbehagytam.

Jobban kezdett érdekelni a DragonBall eredete, a Majomkirály legendája!


A Kai, Super, stb. szériával már egyáltalán nem is próbálkoztam.

Ezt a részt is csak a kérdésed miatt kerestem meg! :)

Szóval nem tudom biztosan, de valószínűleg később is ugyanaz van kiírva...

2017. dec. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!