Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Hányan gondoljuk úgy, hogy ez...

Hányan gondoljuk úgy, hogy ez nem egyszerűen rossz film volt, de tönkre is tette a Star Wars franchise-át?

Figyelt kérdés

Annyi hiba és következetlenség hemzseg a filmben, ami már nem magyarázható azzal, hogy egy film sem tökéletes. Ez nyilvánvalóan a rossz rendezés eredménye.

Nem is beszélve a film komolytalanságáról! Be kellett hozni ezeket a cuki kis állatkákat, naná, de minek? Csak a játékok miatt, hogy még több pénzt húzzanak ki a fanok zsebéből!

Arról nem is beszélve, hogy ez a cukiság faktor nem volt elég, még a főszereplők is vicceskednek! Amivel önmagában még nem lenne baj, hogy van pár poén egy filmben, de hogy a feszültség csúcsán is képesek egy ritka béna viccet a nézők orra alá dugni, ez kizökkenti az embert, és ez hiba.

Na meg feleslegesen így elnyújtani egy totál érdektelen mellékszálat? Minek? Most mondjátok, hogy ha tartani is kell magukat ehhez a filmhosszhoz, nem lett volna jobb ugyanezt az időt és energiát a fő szálba beáldozni, talán kevésbé lenne lyukas meg logikailag hibás a sztori!

De amikor tényleg kiakadtam, hogy mit műveltek ezzel a főgonosszal! Megkapjuk az előző részben hologramon, gonosz, ijesztő, rejtélyes. Most élőben is, látjuk milyen erős, majd ilyen béna módon kiírják a filmből? Tényleg, ennél jobbat nem tudtak kitalálni, hogy nem figyelt oda, ezért így sutyiban kinyírja a saját tanítványa? Aki elvileg hú de gonosz, de pont most mégse...

Arról nem is beszélve, hogy ki a fene volt ez? Most is annyit tudunk róla, mint az előző részben. Gonosz és erős, és ritka rusnya, és kb ennyi. Honnan jött, miért jött, mitől ilyen erős, mik a motivációi? Semmi. Ez a nézők szemenköpése!

Engem felháborított a film, remélem nem vagyok egyedül ezzel, aki szerint itt szállt sírba az eredeti Star Wars hangulat!



2017. dec. 22. 14:41
1 2
 1/17 TR75 ***** válasza:
51%
Az eredeti Star Wars hangulat a sírba szállt már 1999-ben, amikor a Baljós árnyakat megcsinálták. Most a síron buliznak épp.
2017. dec. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
59%
Az eredeti a Baljós árnyakkal meghalt... mármint, nem, csak eléggé "meggyalázták", de ez ak utóbbi két rész pfff. Hagyjuk, a Luke-ot játszó színész is nyilatkozta,hogy nem érti a karakterét, Luke máshogy viselkedne bizonyos szituációkban... Ennyit erről :(
2017. dec. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
21%
ha nem tetszett csinálj jobbat :D
2017. dec. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
46%
Nem vagyok SW fan, de minden rész tetszett. Nézz meg egy román művészfilmet, amiben pl egy néni 140 percen keresztül a macskáival beszélget. Na az rossz. Majd ezután nézd meg újra a SW-t és rögtön tetszeni fog. Amúgy készíts egy jobbat, ha ezzel nem vagy megelégedve.
2017. dec. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
78%
tönkre nem tette,mert leemelem a polcról a darth bane könyvet,elolvasom és helyreáll a rend meg a hitem is az sw-ben.
2017. dec. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
4%
Hülye marhák sosem tanulják meg a leckét? én már a "star wars 7" előzeteséből láttam hogy pocsék szar disney lesz de nem meg is nézik meg a rúzs szart is meg az utolsó jedit is. Nézzétek csak meg a 9-et is még mindig nem fogtátok fel hogy vége ? Star warsnak 6 része van minden más disney! Ja de legalább Luke meghal remélem nem tér visszal
2017. dec. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Na, az senkinek nem esett le, hogy én minden mondatot a Jedi visszatérről írtam?
2017. dec. 23. 10:59
 8/17 TR75 ***** válasza:

Ha te nagyon elmésen A jedi visszatérre gondoltál (khm-khm), az nem tette tönkre a frencsályszt, mert nagyjából 16 éven át az volt az utolsó rész, a mai értelemben vett frencsálysz nem is létezett (főleg a világnak ezen a felén), és nem nagyon volt tervbe véve, hogy egy egész iparágat építenek rá.

Sőt, én valójában azt mondom, az egész akkor lett elszabva, amikor Lucas úgy döntött, hogy ő nagyszerűen felújítja az eredeti trilógiát. Felturbózta mindenféle hülyeségekkel, Hayden Christensen odatrükközéséről nem is beszélve (ja, igen, a ki lőtt először kérdéskört ki ne felejtsem), az igazi rajongók azóta sem bocsátották meg neki (ezt próbálta meg helyrehozni az Adywan- és a Harmy-féle revideálás).

A jedi visszatérrel az eredeti trilógia le lett zárva, szerintem jól. De a sok fölösleges "csinosítgatás" már kijelölte az utat a kilencvenes években. A jelenlegi "egy év-egy SW-film" módszer pedig kitartóan rugdossa a földön fekvőt.

Sokunk számára az eredeti trilógia "A" Star Wars, mai szemmel visszanézve azt mondom, a színészi játék rossz, vannak benne gyerekes és megmosolyogtató húzások, de felidézi azokat az időket, amikor nem voltam egy kattintásra a filmtől, ha a tévében láttam valamit valamelyik filmből, elaléltam a boldogságtól (a Zenebutikot gyakran csak ezért néztem), a filmeket pedig évekig nem láttam (azért az 1984-es karácsony örökre emlékezetes marad :-D ), voltak a könyvek, azokat sokszor elolvastam (tudnék mesélni arról, milyen érzés volt ajándékba megkapni A jedi visszatért a kék borítóval, rajta Luke kezében a fénykard - amit mi még sugárpallosnak meg lézerkardnak neveztünk :-D ).

A mai Star Wars ipar már akkor is az arcomba köpi valamelyik sorozatgyártott termékét, ha nem akarom.

Ez van. De az eredeti trilógia szerintem kerek egész, ugyan nem A jedi visszatér a legjobb része (hát igen, az ewokok szerepeltetése például rossz döntés volt), de az csak egy kicsit gyengébb darab, nem a sorozat gyilkosa.

2017. dec. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Minek hisztizel? Megsúgom, az ewokoknak is ugyanaz volt a célja, mint a porgoknak. Egyébként miért fáj neked az, hogy pénz éhesek? Jól teszik. Ez üzlet.
2017. dec. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Mi baj van az ewokokkal?
2017. dec. 24. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!