Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért kellett a disneynek...

Miért kellett a disneynek kukába dobnia az egész star wars kánont a filmek kivételével?

Figyelt kérdés

Még a baljós árnyak előtt az egyik író Timothy Zahn megírta a Thrawn trilógiát, ami a jedi visszatér után játszódott, aztán megírták a jedi akadémia trilógiát. Még nem olvastam egyiket sem, de úgy hallottam, hogy elég jól sikerültek. Tehát megvolt írva a történet. A disney erre mit csinál? Kitörölte a kánonból az egészet még a zseniális old republic játékokat is és csinált egy copy-paste 7.rész és gyenge, butyuta, felszínes polkorrekt 8.részt.

Nem rég néztem meg a 8. részt szerencsére nem moziban és kínos volt egész végig. Pont azért nem néztem meg moziban, mert előre tudtam, hogy egy szar lesz. Nem igazán értem miért kellett kukába dobni az egész nem filmes kánont mikor csak annyi lett volna a feladatuk, hogy megfilmesítsék a könyveket amik már régóta megvannak írva.


2017. dec. 27. 08:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
2017. dec. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
2017. dec. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
De mi köze a pénznek? Hogyha nem kukázták volna a nem filmes kánonokat, akkor is sok bevételt hozott volna, és nem lenne ilyen sok csalódott, mint én.
2017. dec. 27. 10:46
 4/17 anonim ***** válasza:

[link]


Második legnagyobb bevételt kaszálták be VIII résszel a premier hetében.


Úgy gondolod, hogy ennél többet is tudnának kihozni belőle, ha követnék a könyveket?

2017. dec. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
65%

mert bármi eladható sw jelzéssel.

ezért nem kényszerülnek arra,hogy megfeleljenek rajongói elvárásoknak,igényeknek,vagy arra hogy minőségi,vagy a sorozathoz méltó részeket csináljanak.

én a 7. rész után reménykedtem egy drasztikus vissza esésre,de amint látszik az emberek habzsolva ették a sza-rt.

2017. dec. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem nem olyan rosszak az új részek.
2017. dec. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
51%
Az új részek meggyalázták a star wars univerzumot. A disney megsemmisített minden star wars könyvet egyedūl a filmeket tekintik kánonnak. Ez felháborító annak tudatában hogy szar filmet csinálnak . Ennek ellenére sikeres lett a film. Miért? a tizenéves staw wars univerzumot nem ismerõ cgi látványra hajazó gyerekeknek készūlt a film. Náluk nagy sikert aratott. A star wars rajongók meg félóra után álltak fel a moziterembe és hagyták ott a filmet. Hatalmas csalódás volt. Eddig csak az utolsó jediket néztem meg... én is csak félig. Borzalmas. Nem akarok többet hallani a star warsról. Remélem hogy egyszer befog csõdõlni a disney és tönkremegy.
2017. dec. 30. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Szerencsére nem fog.
2017. dec. 30. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Én elolvastam a Thrawn-trilögiát, és igazolom, nagyon jó, olvassa el mindenki, akinek tetszett, és az is, akinek nem tetszett az új film. SPOILEReket tartalmaz a válasz:


1: mert a színészek megöregedtek. Han-nak meg Leiának gyermekei születnek a trilógia eseményei alatt. Ezt már nem lehetett volna megoldani az öreg színészekkel, irreálissá vált volna a történet


2. mert kevés benne a dialóg, sok benne az olyan jelenet, amikor csak "az Erő megmutatja a megoldást", ezeket nagyon nehéz filmben érthetően megvalósítani. Csak egy példa: hogy érzékelteted, hogy Luke rosszul lesz a klón jelenlétében, vagy hogy érzi, hogy újra tudja használni az Erőt?


3. mert ezt a történetet már ismerjük. És ha egy történet belopja magát az ember szívébe (ahogy a Thrawn-sorozat tette) rossz szemmel nézzük, ha eltérnek tőle. Nem akarták, hogy az emberek azt mondják, elrontották a könyvet, mások pedig ne üljenek be a moziba, mert nem olvasták.


4. mert így szabad kezet kapnak. Nem köti őket az ezernyi könyv, képregény, és videójáték eseménye, szabadon szőhetik tovább a történetet.


5. mert kevesen vannak a hardcore fanok, akik fájlalják a világuk lerombolását. Meg azért valljuk be, két rossz film nem elég, hogy egy hardcore fant eltántorítson a kedvnc univerzumától. Ők mindenképlen megnézik a filmeket, elolvassák az új könyveket, kipróbálják (az amúgy lootboxokkal szétcseszett) battlefront 2-t, ha hallották is, hogy rossz lett. Az új filmek pedig legalább annyi rajongót szereztek maguknak, amennyit elhagytak. Több rajongó = több pénz.

2018. jan. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

ez a színész öregedés miért téma?

guinness is le lett cserélve mcgregorra és tuti obi-van lett.

2018. jan. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!