Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Thor 3 Radnrock? : Odin, hogy...

Thor 3 Radnrock? : Odin, hogy tudta börtönben tartani Hellát? Hogy függ össze azzal, hogy Odin meghalt?

Figyelt kérdés

Mert egy ilyen összefoglalót találtam a neten :


Thor megtudja, hogy fivére, Loki vette át a hatalmat otthonukban, miután apjuk rejtélyes módon eltűnt. Testvére azonban nem erős kezű uralkodó, és nem tud rendet tartani, így a börtönben raboskodó Hella kiszabadul.


Én így láttam minden rendben volt , semmi ne utalt arra , hogy rossz uralkodó lenne, és ez az előtt utal erre mielőtt Hella kiszabadult...



Ki jött már DVD amúgy a film ?



2017. dec. 27. 21:36
 1/6 OdiKai válasza:
97%

Szia! Én láttam a filmet. Az, amit olvastál, az az összefoglaló nagyon nem helyes.

1. Odint Loki bűbájjal távolította el.

2. Ahogy Te is írtad, semmi nem utalt arra, hogy Loki nem lenne erős kezű uralkodó, sőt, jobban ért az uralkodáshoz, mint a legtöbb ember.

3. Hela nem azért szabadul ki, mert Loki "nem elég erős kezű uralkodó", hanem mert Odin, a Kilenc Birodalom örzője halálával Asgard védtelen maradt. Vagyis hát sokkal gyengébb, mivel Odinnak nagy hatalma volt. Szerintem még nincs kinn DVD-n. Remélem segítettem. :)

2017. dec. 28. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi, megnyugodtam kicsit. Csak annyi utalás volt, hogy Odint hogyan távolította el Loki, hogy Thor rászólt távolítsa el a bűbajt...de ez se derült ki, ténylegesen , hogyan szabadult meg tőle. Asszem Odin azt mondta, sikerült megtörni a bűbájt de addigra ő maga is megtört öregemberré lett..

De akkor ez még mindig, nem válasz, Odin hogyan milyen módszerrel tartotta elzárva Hellát , a börtönén, kívül, mi változott azzal, hogy meghalt...?

2017. dec. 29. 01:05
 3/6 OdiKai válasza:
SZia! Megint én vagyok. Ez valóban nem derült ki, de szerintem ez nagyjából úgy történhetett, hogy Hela már nem félt úgy, nem ismerte az öccseit, nem kellett tartania nagyon senkitől sem. Érezte talán hogy meghalt, és úgy szabadult ki... Nem tudom :).
2017. dec. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az jött le a filmből, hogy Odin elég gondosan vigyázott arra, hogy Hela ne szabadulhasson ki (ugye nagy ereje volt mindkettejüknek). Azonban mivel Loki nem tudott a “nővére” létezéséről, nem fordított gondot arra, hogy bezárva tartsa (nem ellenőrizte, nem védte bűbáj...). Hela pedig valószínűleg szomjazott a bosszúra, úgyhogy feszegethette a határait, és aztán egyszer csak sikerült kiszabadulnia. Loki ha a film készítési ideje alapján nézzük, 4 évig uralkodott, és Hela nem rögtön rohanta le Asgardot, amikor találkoztak vele, akkor épp egyikük sem volt Asgardban.

Hogy Loki milyen uralkodó volt? Érdekes kérdés, mert ha belegondoltok, az első Thorban amikor a három harcos+Sif meglátják, hogy ő ül a trónon, kb. rögtön fellázadnak ellene, pedig valóban Odin intézkedéseit folytatta először. Igaz, a Sötét világban meg Thorral együtt szintén szembemennek Odinnal. Ez azt mutatja, hogy ha olyan rossz uralkodó lett volna, valószínűleg megtették volna ugyanezt az alatt a 4(?) év alatt is. Amúgy meg viszonylag rend volt, legalábbis Thor rendbe tette a birodalmakat :D Nyilván a film műfajából adódóan lett eltúlozva a kéjencsége és önimádata, hogy kiparodizálja Lokit. (Ez amúgy kicsit fájt, mert a színházas jelenetnél az volt az érzésem, hogy konkrétan kiröhögi a Sötét világot és az eddigi stílusát a Thor filmeknek - személyes vélemény)

2018. jan. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Előző válaszoló , nekem úgy rémlet, hogy csak két évig urakodot a sötét világ óta , és thor is mondta filmben, hogy 2 éven át kereste a végtelen köveket...Megmagyaráznád ezt a további 2 évet ?


Amúgy én is gyűlöltem a színjátszós jelenet, teljesen felesleges volt , azt hittem drámaibb módon lepleződik vagy leplezi Thr Lokit (igaz az a pillanat vicces volt, azt imádtam).


Az eredeti kérdésemhez, hogy a fenébe szabadult amúgy ki Hella? Ez nem lett elmondva filmben ?

2018. jan. 2. 19:24
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok. Bocsi, akkor nem figyeltem, én abból indultam ki, hogy a Sötét világ 2013-as, a Ragnarök pedig 2017-es. De ha a filmben 2 évet mondanak, akkor az úgy is van. :)

Hát ahhoz, hogy megmondjam, hogyan juthatott ki, helyszínelést kéne tartanom :D De legalábbis látnom kéne a börtönét. Nem emlékszem már pontosan, hiszen régen láttam a filmet, de Odin talán egy másik világban tartotta fogva, nem ott, ahol pl. Lokit is. A filmben csak annyi van, hogy mielőtt Odin meghal, elmondja a fiainak, hogy van egy lánya is, Hela, akit eddig bezárva tartott, de most, hogy meghal, vagy nem volt Asgardban, nem tudom már, megerősödött és kiszabadult/kiszabadulhat. Ezután egy perccel szétporlik, mint Frigga, és mielőtt Thor és Loki egymásnak eshetnének, megérkezik Hela. De biztos van már fent a neten egy csomó mozis kamerás felvétel, úgyhogy meg tudod nézni. A DVD-re viszont még várni kell egy darabig, mert pl. a Pókembert is novemberben adták ki asszem, szóval ez alapján még egy-két hónap legalább.

2018. jan. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!