Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Az Utolsó Jedik körüli megoszt...

Az Utolsó Jedik körüli megosztottság, és viták igazából egy mélyebb problémára világítanak rá?

Figyelt kérdés

Nagyon sok Star Wars rajongó azon pörög, hogy milyen rossz volt a TLJ meg mennyi helyen mond ellent a régebbi filmeknek, tiszteletlenül kezeli Luke-ot, Rey egy Mary Sue stb.

Valljuk be ezek többsége igaz.

Vannak, akik szokás szerint meg akarják magyarázni, hogy milyen elképesztően jó film is volt, de ez kicsit olyan kármentés szerű számomra. De lényegtelen is, mert a TLJ csak felszínre hozta a bajokat.

Mert az igazai probléma ennél sokkal mélyebben van, mégpedig abban, hogy nincs egységes elképzelés az SW univerzumról a Disneynél, nincs előre megírt tervek, csak össze vissza dobálják a rendezőket, meg a filmeket.

Például a Rogue One-nak lett volna egy testvérfilmje, ugyanakkor jelentették be őket, ugyanakkor látta volna a közönség a teaserüket, akkor derült volna ki, hogy miről is szólnak, aztán a Disney egy héttel a rendezvény előtt lefújta az egészet és az egész projekt annyira le lett jegelve, hogy azt sem tudtuk meg miről szólt volna a film (a pletykák szerint ez lett volna a sokat rebesgetett Boba Fett side story), és a teljes rendezvény a Rogue One-ra fókuszált.

Ugyanez van a Solo film körül is, cserélgetik a rendezőket, újraforgatják a film felét, elvileg idén május végén moziba kell küldeni, ehhez képest még egy teasert se tudtak kiszenvedni belőle.

Aztán jön a mélye, az új trilógia, ennél össze-visszább kesze-kuszább előkészületeket rég láttunk, a TFA legalább működött, Abrams megágyazott valamit, aztán jött Johnson, és ezt az egészet elvitte egy másik irányba, majd a kilencedik részt meg odaadták Colin Trevorrownak, aki megint elindult a saját ösvényén, mert se Abramsel se Johnsonnal nem egyezett meg semmiben, erre tavaly szeptemberben kirúgták őt is és visszahozzák Abramst...


MI VAN ITT???


Komolyan nem tudták volna előre megírni a három rész forgatókönyvét és végig odaadni már a kezdettől Abramsnak vagy Johnsonnak, akkor legalább egységes trilógiát csinálnak. Most képzeljétek el, hogyha a Gyűrűk Ura három részét három különböző rendező csinálja úgy, hogy ők írják a forgatókönyvet is! Hát nem világsiker lett volna, hanem káosz. A Csillagok háborúja meg épp ezt csinálja.

Nincs koncepció, nincs tervezés. A kánon játékk meg a szintén kánon Lázadók animációs sorozat sincs összehangolva semmivel, csak úgy mennek bele a vakvilágba, egyik a régi trilógia alapján a másik erre a harmadik amarra, csak ezek most kezdenek el látszani.


Az utolsó Jedik nem olyan borzasztó film, mint sokan mondják, hanem leginkább az érződik benne, hogy nincs egységes koncepció a Disneynél, és szerintem főleg ez okozta azt az eszméletlen vitát, amit generált, hogy hiányzik a Disneynél a Star Wars jövőkép, nincsenek előkészületek, csak fejest ugranak a forgatásba, és lesz belőle valami, ami vagy jól sül el, mint a Rogue meg a TFA vagy rosszul mint az Utolsók.



2018. jan. 17. 16:31
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
46%

Én szeretem az eredeti trilógiát. Tetszenek ezek az új filmek is. Biztos a Sátán beszél belőlem. :D


Viccet félretéve, kérdező, neked aztán tengernyi szabadidőd és lekötetlen energiád lehet, ha ilyen kérdéseket írogatsz ki.


Resident evil filmekhez mit szólsz? Na AZ a sorozat a tiszta káosz. :D

2018. jan. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
50%

Nos, kedves Mopat:


"Közben a rajongók felnőttek, apukák lettek, viszont felnőttként mások az elvárásaid, mint tíz évesek voltak."


Igen, de tudod, a Star Wars az a mai napig egy gyerekmese, és fontos hogy az maradjon. Mert mindig is gyereknek készült, 1977-1983 között is, 1999-2005 között is, és napjainkban is. Az már az ősfanok problémája, hogy mára már képtelenek ugyanazzal a gyermeki szeretettel és kíváncsisággal viszonyulni ahhoz az univerzumhoz, amelyért annyira "rajonganak".


"Most komolyan-nincs K-szárnyú, E-szárnyú? Van viszont egy nehézbombázó, aminek B-17 a típusjele"


Ez meg miféle képzelgés? Merthogy B-17-es típusjelű akármi nem létezik a Star Wars univerzumban. De kitalálom, szerintem te a MG-100 StarFortress SF-17 nevű nehézbombázóra gondoltál. A B-17-es bombázót a második világháborúban alkalmazták. A típusjele ihlette az SF-17 típusjelét is valószínűleg, de akkor meg mi van?


"A nehézbombázó a védtelen polgári lakosság lemészárlására való"


Hát speciel az MG-100-asok nem, sőt nagyon sokoldalúak, a Fantasztikus keresztmetszetekben le van írva, hogy mi mindenre jók. Civil lakosságot érdekes módon sosem támadtak meg vele.


"Ez kellett nyilván a Lázadóknak"


Nem kellett, hanem csak ilyenek voltak, merthogy az Ellenállás abból tud csak gazdálkodni, ami jut nekik, nincsenek beláthatatlan erőforrásaik. Az MG-100-asokat a Köztársaság selejtezte le.


"Nem a K-szárnyú, amit az ellenséges hadihajók erős védelemmel szembeni megtámadására fejlesztettek ki"


Ilyen már volt az OT-ben is, B-szárnyúnak hívják...


"Vagyis, én azt látom, hogy számos lenézett fanboy értelmesebb, logikusabb dolgokat rakott össze...Most komolyan , miért nem használták ezeket? Aki soha nem látta az SW-t, csak bemegy, annak mindegy, de a rajongók örültek volna.

Jó, hogy valaki említette a Rebelst. Most ezek beletették Ashokát (aki kedvelt volt a Clone Wars sorozatban)Thrawn admirálist(említettem, végre egy okos Birodalmi) illetve a TIE Defendert(ugye, hogy örült neki a paraszt anno a TIE fighter játékban, mikor megkapta...) Aztán mit tudnak vele kezdeni?"


Nos, előbb kifogásolod, hogy miért nem veszik figyelembe a "fanboyok" elvárásait, aztán meg amikor végre figyelembe veszik, mert visszahozzák Ahsokát, Thrawn-t stb... akkor meg az a baj... Most akkor mi a túrót kéne a Lucasfilmnek csinálnia, ha neked egyik sem jó?


"Még ők se tudják, valszeg kinyírnak mindenkit"


Hát kérlek szépen, Thrawn nem fog a Rebelsben meghalni, mert a Timothy Zahn által írt új (kánon) könyvsorozat 2. része a Rebels után játszódik. Ahsoka megölése meg majdhogynem logikus lépés, elvégre Yoda Luke-ot nevezi meg, mint utolsó Jedit.


"állatmentéssel foglakozik"


Most komolyan, volt a filmben kemény 5 perc, ami ezzel foglalkozott, és emiatt már az egész film az állatmentésről szól? Hát gratulálok neked!


"Hirtelen tele lett a galaxis minden fajta kisebbségi emberrel, még az eredetileg űr-náciknak bemutatott birodalom is gyarmati rohamosztagosokat és női tiszteket használ..."


Az Első Rend SOHA nem volt űr-nácinak bemutatva. Oké, Hux mondott egy beszédet, ami stílusában Hitlert idézte, de tartalmában közel sem. Nem attól lesz náci valaki, hogy képes szenvedéllyel szónokolni. Ez csak és kizárólag fanatizmus.


"Viszont valahogy az idegen lények olyan szépen elpárologtak, magukkal vittek minden féle állatot is..."


Hát nem tudom melyik filmet nézted, de én elég szép számmal láttam idegen lényeket az Ellenállás soraiban (és még régi fajok is feltűntek!!) és a kaszinóban is...


Az a baj tudod, mindebből csak az jön le, hogy felvetted a Disney-hater szemüvegedet, ami megakadályozott abban, hogy oda is figyelj a filmre...

2018. jan. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
59%

Ezt pedig nem én írtam, de minden szavával egyet értek:


"A rajongók segge is ki van nyalva! De tényleg. Oké, talán azoknak nincs, akik a prequelek, a prequel-figurák elsődleges rajongói, de közben meg nem volt olyan rég még a TCW (sem maguk a prequelek), ami azért bőven a prequel-érzést hordozta, plusz azért erőteljesen folytatja azt a Rebels (Maul, Ahsoka, klónok), és vannak utalások a nagyfilmek részéről is (pl. Bail Organa a RO-ban, Mustafar). Pl. ez a petíció számonkéri, hogy miért nincsenek humanoid űrlények, ismert űrlények, mint pl. zabrakok, ezzel sikerült előhozakodniuk. Ha zabrakot tennének be a filmbe, akkor a rajongók egy másik csoportja meg azon akadna fenn, hogy miért prequeles űrlényt használnak. Való igaz, az új filmek nem bővelkednek a klasszik fajokban. De egyrészt az OT cantina-és Jabba palotája jeleneteinek groteszk figuráit idézik ezek a figurák, másrészt meg én ezt így önmagában nem látom egy olyan problémának, amin ne tudnám magam amúgy is túltenni. Az ANH-ban sincsenek zabrakok, de azért szerintem működik a film.


Idén negyven éves volt az SW, volt egy Celebration, elhozták még Williams-et, Fordot, Lucast is, még Christensent is, hogy tényleg mindenkinek kedvezzenek. Évente készül egy új film, látványosan egy picit mindegyik más, hogy kedvezzenek minden irányzatot képviselő rajongónak, minden generációnak. Írta egy srác nekem, meglehetősen primitív stílusban egy facebook oldalon, hogy ő durvább irányba vitte volna el az új trilógiát. Milyen durvaság, milyen felnőttség kéne ebbe? A Star Wars gyerekfilm. És ez nem baj! De aki a Battlefrontos, meg Force Unleashed-es gyakásokon, meg a Halálosztag horrorregényeken keresztül szerette meg a Star Wars-ot, az ne akarja már rákényszeríteni ezeket a bizarr, egyáltalán nem meseszerű kinövéseit a történetnek a film fősodrára is. És mellesleg pont az ilyenek miatt készült a Rogue One. De miért nem kapaszkodnak abba, hogy az jó? Arról nem is beszélve, hogyha valóban meglepővel rukkolnak elő a Lucafilmnél, akkor ez a vége, ami a Last Jedi-nak a fogadtatása."

2018. jan. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 Mopat ***** válasza:

22, pont erre írta a kérdező, hogy láthatóan összevisszaság van.

Ö, oké, visszahozzák Thrawnt, Ashokát, ilyen-olyan technikai dolgokat. Ez jól is indul. De akkor hogy az istenbe jut az Első rendnek csak egy harmincéves, elavult TIE-vadász. Viszont a jóval drágább, bonyolultabb csillagrombolókat meg újakra cseréli? Meg az ellenállásnak egy valamennyire upgrade-olt X-szárnyú. És ebben a kérdezőnek igaza van, az egyik csapat próbál minél több dolgot átvinni az eredeti "fan", EU, "legends" elképzelésekből, erre a másik egyszerűen remakeli a 77-es filmet, a harmadik meg elindul arrafelé, hogy hagyjuk a francba az egészet és kezdjünk mindent tiszta lappal. A negyedik meg készít egy játékot a régi köztársaság korából, ami azért egészen eredeti...És ezt sehogy nem hozod össze. Ennél bármi jobb lett volna, ha egységes.

Tudjátok, a "kinyalt seggű rajongók" voltak azok,akik a saját paródiájának megírt Ébredő erő után is képesek voltak azt fejtegetni, hogy jó lesz ez, Reyről majd kiderül hogy Obi-wan lánya, Snoke lesz a sötét oldalra átállt Ezra, Kylo valójában a jó oldalon áll és összedolgozik Luke bácsival,...még Han is tudja talán, hogy meg kell halnia, hogy Snoke lássa, hogy a fia tényleg sötét, etc...Megindult az új világépítés.

És Snoke papa még a battlefront jákékban is megjelent. Hű, akkor lehet, hogy ő Palpi klónja, a mestere, Darth Fikusz-szóval Palpi is csak báb volt? Tényleg volt itt minden elképzelés. Legalább is fejben, és láthatóan nem a Disneynél...

Aztán nem sok mindent kezdtek a dologgal. Nem mertek? Nem tudtak? Mondjuk, a pénz így is megvan, ez a lényeg!!!

Persze, hát reménykedés az van, na majd a harmadik rész helyretesz mindent...

2018. jan. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
77%

"De akkor hogy az istenbe jut az Első rendnek csak egy harmincéves, elavult TIE-vadász."


Nem elavult az a TIE vadász, hanem fel van fejlesztve a régihez képest, de ne zavarjon...


"Ennél bármi jobb lett volna, ha egységes."


De mi nem egységes? Mondj konkrét dolgokat, ahol ellentmond egymásnak 7. és a 8. rész? Nem tudsz! Ellenben én leírtam, hogy Rian olyan irányba vitte tovább a sztorit, ahogy Abrams is elképzelte...


"Tudjátok, a "kinyalt seggű rajongók" voltak azok,akik a saját paródiájának megírt Ébredő erő után is képesek voltak azt fejtegetni, hogy jó lesz ez, Reyről majd kiderül hogy Obi-wan lánya, Snoke lesz a sötét oldalra átállt Ezra, Kylo valójában a jó oldalon áll és összedolgozik Luke bácsival,...még Han is tudja talán, hogy meg kell halnia, hogy Snoke lássa, hogy a fia tényleg sötét, etc..."


Ezek pedig rendkívül erőltetett dolgok... Örülök, hogy Rian nem rendezett kívánságműsort, hanem megcsinálta a saját elképzelését... De lefogadom, ha ezek teljesültek volna, akkor meg az lenne baj, hogy túl kiszámítható volt. Most meg az a baj, hogy túl eredeti a film.


"És Snoke papa még a battlefront jákékban is megjelent."


MI VAN?? O.O Te már magad sem tudod mit beszélsz... Merthogy nem, Snoke nem jelent meg a BF-ben


"Hű, akkor lehet, hogy ő Palpi klónja, a mestere, Darth Fikusz-szóval Palpi is csak báb volt? Tényleg volt itt minden elképzelés."


A klóncsászárnál ötlettelenebb és elkúrtabb SW-sztorit én még nem nagyon láttam, de hát ízlések és pofonok...


Palpatine meg az ultimate főgonosz nekem a filmtörténelemben, a no.1, az ő renoméját ne tessék piszkálni!

2018. jan. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 Mopat ***** válasza:

Rosszul írtam. Nem Snoke jelent meg, hanem a trónterme látható, vagy valami arra nagyon hajazó helység-most volt ennek valami tényleges szerepe, vagy egyszerűen tegyük be a rajongóknak? Úgyis csak az veszi észre, aki kockánként nézi a filmet...Nekem is úgy mondták el annak idején, hogy a harmadik részben hol keressen a Falcont, mire direkt úgy ültem a moziban, hogy tényleg megtaláljam...volt értelme, mi?

Palpi is megjelenik a játékban, valamiféle robot hordozza az arcát, üzenetet ad át-persze ezt aztán összekötötték fejben az általad is említett klónozzuk le a Császárt könyvvel...mondjuk, azért nézünk majd, ha a kilencedik részben ott vigyorog majd az öreg...mert rávette a midikloriánokat, hogy teremtsenek életet. Esés közben, mit tudom én...Amúgy, olyan 2008-10 ben még Lucas alatt a Force Unleashed(asszem ez volt a neve) játékok pont pedzegették, hogy lehet jedit klónozni...Jajaj, volt már akkor is katyvasz.

Technokrata vagyok, biztos azért dünnyögök, mert azért ez milyen jól néz már ki(jobban, mint egy pirosra festett TIE):

[link]

Ugye, az ezerkettes Ladát is fel lehet javítani, mégsem lesz belőle Tesla...

Hát erről nem is szólva:

[link]

Vagy róla:

[link]

Erről meg...

[link]

Olyan túltolt volt ez az utolsó a huszonkilométeres hajó...amíg nem kaptunk egy 60 kilométerest.(Érdemes kinagyítani a képet-löveg, löveg, löveg, rakétavető, löveg, ionágyú, kutyafüle...hadihajó akart lenni)

Amúgy a fene egye már meg, hogy valaki ennyire tud grafikázni, meg ideje is van rá...

2018. jan. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:

"Palpi is megjelenik a játékban, valamiféle robot hordozza az arcát, üzenetet ad át-persze ezt aztán összekötötték fejben az általad is említett klónozzuk le a Császárt könyvvel...mondjuk, azért nézünk majd, ha a kilencedik részben ott vigyorog majd az öreg"


De miért kell összekötni a klóncsászárral egy robotot, amibe Palpatine programoztatta bele a halála utáni parancsait? Palpatine pedig meghalt. Pont. Nem fog vigyorogni a 9.-ben.

2018. jan. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
TIE vadász felújítása meg nemcsak annyiból áll, hogy pirosra festették, nézz utána!
2018. jan. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
Vicces az a válasz amiben az irója azzal érvel, hogy a Rebels kiszolgálja az előzménytrilógia kedvelőit. Ahsoka sehogy sem passzol a képbe, Maul meghalt az I. részben, Tarkint is szerencsétlennek mutatják be. Thrawnt pedig kár volt beleeröltetni a TCW univerzumba, amibe a Rebels is tartozik.
2018. jan. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:

"TIE vadász felújítása meg nemcsak annyiból áll, hogy pirosra festették, nézz utána!"


Nem azóta lézervonó is van a hátulján, hogy a Millenium Falcon egy lövéssel háromat kapjon szét, meg Poe egy jelenetben kilőjön hetet.

Ezekhez a szappantartókhoz képest az eredeti birodalmi vadászok legalább jelentettek valami kihívást, basszus Lukeot majdnem kilőtte valami kis random pilóta a Halálcsillagnál, ha nincs Wedge, akkor kész meghal.

Ezekebn az új filmekben meg mintha befüvezett hülyegyerekek dodzsemeznének az Első Rend vadászaival, olyan trükkökkel verik át őket, hogy Don Kartács légi kalózai a Balu Kapitányból nem dőltek volna be neki.

2018. jan. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!