Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Valaki segítsen megérteni!...

Valaki segítsen megérteni! Szárnyas fejvadász 2049?

Figyelt kérdés

Deckard akkor replikáns? És K? Ha ő nem "született", akkor hogy lehetett valódi emléke? Az emlékkészítő "tette bele"? Ha igen, miért? Azt mondta, igyekszik szép emlékeket adni nekik. És ha tényleg tudta, hogy ő maga micsoda, akkor direkt adta-e K-nak (elterelésképp, mint az egyező Dns szekvecia??). A lány mi, ember vagy replikáns-ember hibrid? Tényleg beteg-e az immunrendszere...ha igen, akkor még sem sikerült olyan jól a "kísérlet".



Az 1982-as filmmel alapszinten tiszában vagyok, mélyebb értelmezésébe annak nem mentem bele. De éjjel megnéztem a filmet, tetszett, de ahogy vége lett, valami hiányérzetem támadt. Egyértelműen nem értettem meg....



2018. jan. 18. 06:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Pedig már a 82-es film rendezői változatából is nyilvánvaló, hogy Deckard replikáns:) Ezt később még Scott is megerősítette.

Az, hogy K-nak vannak emlékei, nem furcsa, hiszen Rachelnek és Deckardnak is voltak. Nekik nyilván a Tyrell cég tette be az emlékeket, később pedig a lány csak készíti az emlékeket, nem ő rakja be. És ha már emlékkészítő, ő replikáns, hiszen apja-anyja is az. Az hogy tényleg beteg-e, számít olyan sokat? Sikernek siker a kísérlet, hiszen két replikáns utódot tudott nemzeni. Két mesterséges lénynél mi ez, ha nem siker?

2018. jan. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi!


De a könyvben Deckard, mint ember szerepelt (tudtommal), de a filmben egyértelműen replikáns? Ő tudja magáról? Direkt találkozás volt Rachellel? Tehát Tyrell akarta?

Miért kaphatott K ilyen emléket? És kié lehetett? Honnan volt hozzá a falovacska, amin pont az a dátum szerepelt...?

Bocs, tudom, sok a kérdésem, de tényleg nagyon szeretném összerakni magammal.

ha jól tudom, vannak kisfilmek, amik összekötik az első és a második részt, lehet meg kellene néznem.

2018. jan. 18. 13:00
 3/4 A kérdező kommentje:

*összerakni magamban :D

kellett nekem hajnalban megnézni...

2018. jan. 18. 13:08
 4/4 anonim ***** válasza:

Pont az a jó, hogy az új rész sem ad teljesen egyértelmű választ, hogy Deckard ember-e vagy replikáns.

Bár a régi Final Cut verziója eléggé egyértelműen céloz arra, hogy Deckard replikáns. Egyébként még anno Scott nyilatkozta, hogy szerinte replikáns, viszont Harrison Ford szerint meg ember. :)

2018. jan. 26. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!