Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Hol/mit kell végeznem ahhoz...

Hol/mit kell végeznem ahhoz ha profilozó szeretnék lenni (elsősorban Amerikában szeretnék dolgozni)? Több lent

Figyelt kérdés

Sziasztok :)

Milyen iskolát kell ahhoz végeznem, hogy profilozó legyek? Illetve hol? :D

Mint írtam elsősorban Amerikában szeretnék dolgozni (nyelvérzékem van, és tudok is jól angolul és németül is). Milyen szakot kellene hozzá végeznem és hol? Akár külföldi iskolák is szóba jöhetnek.

Ha jól tudom akkor az FBI-hoz is lehet jelentkezni ilyen szakmával (ha rosszul tudom javítsatok).

Aki már benne van a "szakmában" az el tudná mondani, hogy hol végzett, milyen szakot? :)


(Igen, Gyilkos elmék függőség xD)

A válaszokat előre is köszönöm :))


2018. jan. 22. 17:37
 1/9 anonim ***** válasza:

ha jol megy az angol, akkor uscis pont gov es keress ra a work visa szavakra

es ha mar ott jarsz olvasd el a green card cimszavakra adott oldalakat is


Government agency csak ALLAMPOLGAROKAT alkalmaz, vagyis az FBI marad az "almodozz tovabb" kategoria.

2018. jan. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

De egyébként az fbi-hoz ha ezeket elvégzem vajon be tudnék kerülni?


(Egyébként ezeket csak érdeklődés képpen írom, aztán ha bejön akkor lehet hogy teszek egy próbát..)

2018. jan. 23. 20:06
 3/9 anonim ***** válasza:

ha ezeket elvégzem vajon be tudnék kerülni? - miket vegzel el?

az FBI csak allampolgarokat alkalmaz

allampolgarsagra vagy szuletni kell vagy szerezni kell

szerezni csak ugy tudsz ha elotte zoldkartyad volt evekig..

2018. jan. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Az iskolákat végzem el xD

Nem tudod hogy az kb. hány év zöldkártyával? :)

Bár egy helyen olvastam (itt az egyik hasonló kérdésnél) hogy nem kell államporgálnak lenni ahhoz, hogy az fbi-hoz kerülj. De azért még megkeresem és átolvasom azt a részt komolyabban.

Az eddigi segítségeket köszönöm :)

2018. jan. 24. 16:22
 5/9 A kérdező kommentje:
Most láttam (olvastam) hogy tényleg állampolgárság kell :D
2018. jan. 24. 16:23
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem tudod hogy az kb. hány év zöldkártyával? :) de tudom

Ha hazassag utjan szerzel zoldkartyat (elveszel egy amerikait vagy hozzamesz egy amerikaihoz), akkor 3 evnyi zoldkartyasag utan tudod a polgarsagot kervenyezni.

Ha mas uton jutsz zoldkartyahoz, peldaul munka utjan vagy mert tehetseges sportolo vagy, akkor 5 evig kell zoldkartyaskent az USAban elni es utana tudod kervenyezni a polgarsagot.


Mivel az FBI-nal (es meg a sima varosi rendorsegnel is) hazugsagvizsgalonak tesznek ki, ezert erosen ajanlott, hogy a hazassagod valodi legyen, kulonben a turpissag kiderul a vizsgalat soran es nemcsak a zoldkartyat/polgarsagot veszited el de meg ki is utasitanak az orszagbol!

2018. jan. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm. A hazugságvizsgálatot azt tudom hogy megy.

De ha kint szeretnék egyetemre járni ahhoz is kell állampolgárság? (Ezt nem találtam meg sehol, azért kérdezem)

2018. jan. 25. 13:38
 8/9 anonim ***** válasza:
nem, student visa-hoz nem kell polgarsag
2018. jan. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítségeket, egyelőre asszem megvagyok és már tudom mi-hogy megy :"D
2018. jan. 25. 18:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!