Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Valaki szereti még a Jurassic...

Valaki szereti még a Jurassic parkot rajtam kívül?

Figyelt kérdés

Én nagyon szeretem ezeket a filmeket . Nagyon jó a főszereplő Sam Nail. A Jurassic world is tetszett De a Jurassic park 1,2,3 az IGAZI :) van aki így van ?

Én, annak ellenére hogy nem olyan sok jó kritikát kapott előre is , várom a 2. Jurassic world részt :D

Egyébként 1993 környékén készült a film... Azóta sincs egy ilyen jó látványvilággal rendelkező dinós film , rendes történttel és jó szereplőkkel szerintem, vagy tévedek :) ?

Dinófanok vagytok még ?



2018. febr. 11. 08:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

"Egyébként 1993 környékén készült a film... Azóta sincs egy ilyen jó látványvilággal rendelkező dinós film"


Ezzel tökéletesen egyetértek.

Elsőre nekem is tetszett nagyon a 2, meg a 3 is valamennyire (meg látványban vernek minden mást a témában), de szerintem soha többet nem készül olyan jó dinoszauruszos film, mint az első rész.

2018. febr. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is imádom a Jurassic Park filmeket, de a World már nem jött be, és valószínű a következő rész se fog tetszeni.


Ugyan ez volt a Karib tenger kalózaival is, ott ráadásul rögtön egy hatalmas bakival indítanak, nálam már az elvágta a dolgot :D A lényeg, hogy van egy régi sikeres film, akár több részes, de mind az eredeti visszatérő szereplőkkel, azonos világgal, stb. Látványosak, de ugyanakkor van történetük, lekötik a figyelmet. Aztán valaki gondol egyet, és azt mondja, hogy hát ez tök sikeres volt akkor, "folytassuk", hátha megint lesz belőle egy csomó pénz.

És akkor elkezdik telepakolni felesleges dolgokkal, pl. ez a szuper-dínó dolog sem jött már be. Nyilván bele kellett tenni egy szerelmes párt is, akik a végén összejönnek, hiszen enélkül már nem is film a film.


A Csillagok háborúja ugyan az, a jedikről már alig esik szó, elvitték teljesen más irányba a filmet, inkább csak látványos űrcsaták meg cuki lények vannak benne, amikből pénzt lehet csinálni.


Én nagyon sajnálom, hogy rengeteg ilyen filmet elrontanak a későbbiekben, miután az első pár rész sikeres volt.

2018. febr. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Imádom a Jurassic Parkot.Főleg az első részét.Gyerekként làttam mostmár 20 éves vagyok,de továbbra is nagyon szeretem.

A J World nem annyira jött be,de a 2.részére kiváncsi vagyok :)

2018. febr. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Teljesen egyetértek veletek :)

örülök hogy vagyunk még Jurassic-fanok ;) dinók városa, életem elpazarolt órái voltak ... Dinók mintha egy gyerekgyurmából lennének, a sztori kaki, borzalmas

1993ban megtudtak nagyon klassz, szuper filmet csinálni, rendes történttel, gyönyörű látványvilággal, tehetséges szereplőkkel, de itt ez a modern 2018 és sehol semmi ... Mindennek 8 részt csinálnak mert nincs ötletük , filmek attól poénosak 80 %ban hogy rondán beszélnek bennük . Persze nem mondom hogy nincsenek jó filmek jó poénokkal jó sztorikkal és jó szereplőkkel de nem sok van :/

2018. febr. 11. 11:50
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Én szeretem. Szerintem mindegyik rész jól sikerült, oké mindegyiknek megvannak a maga hibái, de attól még élvezhetőek.

Csak sajnálom, hogy annyira nem dinoszauruszosak benne a dinoszauruszok.

Pl. amit a Baryonyxxal műveltek a Fallen Kingdom-ban...már nem is hasonlít egy Baryonyxra. Maradhattak volna az eredeti alakjánál, az legalább közelebb állt a valósághoz.

És a Stegosaurust sem értem miért kellett átalakítani a Lost world-höz képest, amikor az sokkal korrektebb volt.

2018. febr. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Na de mi kellett ehhez? Végy egy kiváló író egy kiváló művét, adaptáld filmre egy kiváló forgatókönyvíróval, a speciális effekteket csinálja a Stan Winston, ami valaha kinézett valahogy, azt mind ő csinálta, húzz rá egy kis számítógépes grafikát, (ILM) legyen hozzá kiváló zeneszerző, meg operatőr, és az egészet fogja össze egy tehetséges rendező, aki legyen tapasztalt, de ne legyen túl öreg se. Utána szerződtedtek pár tehetséges, de kevésbé ismert színészt, és íme az eredmény. Valahol azz olvastam, hogy ha mozijegy árak alakulását is fegyelembe vesszük, akkor már nem is lehetséges az, hogy bármelyik film valaha is túlszárnyalja az akkori bevételeket.
2018. febr. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
93%

Én is kedvelem, nagy gyermekkori kedvencek voltak, bár így idősebben már inkább csak az eredetit tartom igazán jónak. A World-öt kihagytam és a folytatást is ki fogom, mert semmi sem tetszett abból, amit láttam, hallottam és olvastam róluk.


Az első résznek viszont még mindig megvan a "varázsa", felállít egy érdekes világot és elmond egy kerek történetet emlékezetes szereplőkkel. És noha végső soron ez egy látványos tömegfilm, nemcsak szórakoztat, hanem van üzenete, egy levonható tanulság a végén. A hangulat, a helyszínek és a zene is remekek, és az sem vesz el az élményből, hogy néhol igencsak meglátszik a számítógépes effektek kora.


Nekem az egyedüli gondjaim a filmmel a következők: A mondanivalója kissé leegyszerűsített. Az eredeti könyvben jobban be van mutatva, hogy a parkban már a kezdetektől fogva minden félresiklott, mert rossz rendszer alapján üzemeltetik a parkot és alábecsülték a természetet. Az intézmény bukása elkerülhetetlen volt. A filmbéli parknak is vannak hiányosságai, de a legtöbb gondot mégis Nedry okozza, azaz nem a természet, hanem egy lefizetett ember szabotázsa a fő tényező. A könyv nagyon töményen és hosszadalmasan prezentálja a tudományos és filozófiai kérdéseket, ezért értem, hogy a filmben le kellett egyszerűsíteni a dolgot. Csak szerintem kicsit túlságosan is leegyszerűsítették. Mellesleg érdekes lenne, ha készülne egy könyvhöz hűbb adaptáció is, de szerintem ez szinte esélytelen, mert a film már olyan mélyen beivódott a nézők köztudatába.


A másik gondom csak félig a film hibája. Annak ellenére, hogy Dr. Grant a filmben a dinoszauruszokat valós állatokként, nem pedig szörnyekként írja le, összességében mégiscsak szimpla Hollywood-i filmszörnyek lettek belőlük. Az átlagemberek annyira hozzászoktak a JP-féle dinókhoz, hogy sokan ellenzik a film óta eltelt tudományos haladást. Mivel én kedvelem az őslénytant, engem nagyon irritál, hogy az emberek inkább egy filmhez ragaszkodnak a tudományos tények helyett. A JP egy olyan forradalmian új képet nyújtott az őslényekről, hogy a régebbi könyvek és filmek csúszómászó, farkukat a földön vonszoló dinoszauruszai nevetségessé váltak. Ma már a JP dinói számítanak ugyanilyen elavultnak, de még mindig hozzájuk csimpaszkodnak az emberek és foggal-körömmel tiltakoznak a modern tudományos nézetek ellen. A méregköpő, galléros Dilophosaurus, a mozgást látó T. rex meg az óriás, pikkelyes, hasfelmetsző raptorok gyökeret vertek a köztudatban, pedig egyik sem valóságos.

2018. febr. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is szeretem a Jurassic filmeket. Én azok közé tartozom, akinek tetszett a Jurassic world is és szerintem a második része még jobb lesz. Azt vettem észre, hogy túl nagy elvárásokkal várták/várják a Worldöt.

Egyértelmű, hogy az első rész lesz a nagy kedvenc, hiszen onnan indult az egész és nem mellesleg nagyon jó is lett! Nem fogják és nem is kell túlszárnyalni azt, inkább élvezni, hogy van folytatás.

Szerinten tök jó, hogy ennyi idő után elővették megint és ezzel foglalkozik a fél világ (lásd a bevételekből).

Ha hihetünk a híreknek, akkor a Bukott birodalom nagyon jó lesz és nekem a második előzetese nagyon bejön.

2018. febr. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon érdekes, hogy én alapból nem szeretem a dínókat, sem rajzfilmben, sem tudományos ismeretterjesztőkben, stb, de a Jurrasic park ÖSSZES része nagyon tetszett. A sztori, az effektek, a dínók, a színészek, minden.
2018. febr. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
85%

Szeretem a Jurassic Parkot, sőt a Worldsőt is. Worldsöt azért fikázzák sokan, mert ők nem egy Jurassic Park folytatást akartak, hanem ők konkrétan a gyerekkorukat, gyerekként akartak volna visszamenni, úgy, mintha az lenne az első Jurassic Parkos filmjük. Persze, hogy más élmény felnőttként, ismerve a történet világát megnézni a Wolrdsöt, hiába próbáltak a rajongók kedvére tenni (a Worldsben a T-rex ugyanaz, mint aki a Jurassic Park 1-ben szerepelt). Van ugye a mondat, amikor magyarázzák miért kellenek a hibridek a parkba, na az pont egy sarkított beszólás, miszerint dinókkal már esélytelen eladni egy Jurassic Park filmet, mivel mindenki hozzá van szokva már a dinókhoz, nem hozza lázba őket (a Jurassic Park 1 film hatására például az USA-ban túljelentkezés volt a paleontológia szakra).

A Jurassic Park 2 minden volt, csak nem jó film. Mai napig versenyben van a legrosszabb könyv adaptáció versenyében és még lehet 100 év múlva is versenyben marad.

Nagyon minimális volt, ami megmaradt (Iannak nem volt lánya, ráadásul az a karakter két karakterből, egy fehér iskolás lányból és a fekete fiú osztálytársából lett összekovácsolva), Levine karakterét konrétan kihagyták, aki egyáltalán megtalálta Sorna szigetét és konkrétan Malcom is az ő keresésére ment a szigetre, nem volt zsoldoscsapat állig felfegyverezve, az se lett kimagyarázva miért lökték le a T-rexek a lakóautót a szakadékba (annak is meg volt a valós oka), meg azt se mondták el miért volt alapból bukás szintén a Sorna is, milyen apró alapvető dolgon bukott el az egész, amit az InGen emberei észre se vettek. Ja, és eddigre nem volt már InGen, mint a filmben. Meg a San Diegoban garázdálkodó T-rex sem.

A Jurassic Park 3-at meg ne is említsük. Az minden csak nem jó. Az egész film a Spinosaurus hypera épült meg arra, hogy Horner mindenáron beakarta bizonyítani az elméletét, miszerint a T-rex egyáltalán nem volt csúcsragadozó, dögevő volt csak, azt is a ranglétra legalján. Tökéletes iskola példa miért nem szabad olyan tudósokkal szövetkezni filmkészítésnél, akik már akkoriban is közröhej tárgya lett.

Nem is csoda, hogy a készítők az egész JP univerzumból kivették a második és a harmadik részt és inkább csináltak egy új folytatást.

2018. febr. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!