Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Titeket nem idegesít ez a...

Titeket nem idegesít ez a jelenség?

Figyelt kérdés

Mániám, hogy a külföldi sorozatokat, amelyekhez nem készült szinkron vagy 720p-ben vagy 1080p-ben töltöm le. A 480p számomra élvezhetetlen. Mégis, ha van hozzá felirat, amit külön kell letöltenem, nem illeszkedik a nagyobb felbontású videóval, mert megfigyeltem, hogy a legtöbb fordító csapat a gyatra minőségű verzióhoz készít csak feliratot.


Tisztelem és becsülöm a munkájukat, elvégre sok időt elvesz és nem is olyan egyszerű, de számomra mégiscsak bosszantó, hogy mire nagynehezen letöltöm a sorozatot, kiderül, hogy a hozzá készített felirat nem illeszkedik.


2018. febr. 11. 13:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Csak annyit kellene megnézned hogy ugyanaz-e a sebessége a filmnek és feliratnak. Ha igen, nem csúszik el egymástól, kivéve azt az esetet hogy a tévés verzióhoz készült a felirat ami előtt volt valami más reklám, és neked más forrásból van meg a kép ami előtt nincs reklám. Így a reklám vagy ajánló vagy előzetes idejével csúszik a felirat, amit bármilyen médialejátszóban pár másodperc alatt helyreigazíthatsz. Ritka hogy 2-3 másodpercnél többet csúszna.


A jelenség pedig azért van, mert a tévében van a premier, és ahhoz készül a felirat, nem az évad végné 10-11 hónap múlva megjelenő DVD-kiadáshoz.

2018. febr. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon egyszerűen orvosolni lehet a problémát sok videólejátszó programban, pl én a KMPlayert használtam erre. Csak meg kell nézni, mennyivel van előrébb/hátrébb, és annyit csúsztatni a feliratot. Onnantól illeszkednie kell, olyan miatt csúszhat el, hogy pl. pár másodpercet levágnak a főcímből.
2018. febr. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
47%
Nem. Vannak nagyobb gondjaim is.
2018. febr. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha ezen idegeskedsz, kíváncsi vagyok, hogy valós problémákkal milyen idegállapotban tudsz bánni.
2018. febr. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom honnan töltöd le a feliratokat, de én mindig találok 720/1080p-shez valót.
2018. febr. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!