Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Elsa lehet barátnőt kap a...

Elsa lehet barátnőt kap a jégvarázs 2-ben?

Figyelt kérdés
A napokban többször is belebotlottam ebbe a hírbe a neten. Régebben is hallottam erről, talán 2016-ban, de most újra előjött annyi változással, hogy az író nyitott lenne a dologra. Nem tudom, Én ebben nem hiszek, szerintem csak azért mondják, hogy menjen a frozen híre és még többen ismerjék és nézzék meg. Nektek mi a véleményetek erről?

2018. márc. 4. 13:05
 1/10 anonim ***** válasza:
48%
Attól függ, milyen merész a disney. Vagy bukás lenne vagy bombasiker, hiszen ez egy nagy mérföldkő lenne a disney történelmében. Ráadásul sok bennfentes is beszélt erről (anno Elsa szinkronhangja is azt mondta, hogy nagyon örülne, ha kapna barátnőt). Én azt tudom elképzelni, hogy maximum behoznak egy lány szereplőt és a kapcsolatukba majd bármit be lehet képzelni, így a homofób szülők se vicsorognának, viszont nagy felhajtás lehetne mégis.
2018. márc. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen, arra Én is emlékszem, hogy a szinkronhang is támogatta az ötletet. Erre a lehetőségre még nem is gondoltam, de valószínűleg ez lenne a "helyes" döntés. Mert ha beleraknának a történetbe egy olyan lányt, akiről konkrétan kijelentik hogy a barátnője, akkor -belekalkulálva azokat, akik támogatják ezt- elég megosztó alkotást sikerülne összehozniuk. Pontosan azért, amiért írtad, hogy a homofób szülők rosszként tekintenének rá, esetleg propagandának titulálnák, plusz nem vinnék el a gyerekeiket a moziba hogy megnézzék meg minden egyéb, ami természetesen bevételcsökkenést jelentene a Disneynek. Ha meg fiúval hoznák össze, akkor az első leszbikus Disney hercegnőt (vagyis jelen esetben királynőt) preferáló réteget szomorítanák csak el, és/vagy haragítanának magukra, tehát úgy is kevesebb bevételhez jutnának. Viszont ezzel az ötlettel nem is lenne probléma. Én személy szerint nagyon örülnék neki, ha összehoznák egy lánnyal. Én értem, hogy a gyerekek a célközönség, de ennyitől senki gyereke sem lesz meleg, még akkor sem, ha a példaképének tekinti a karaktert. Sőt, szerintem még el is tudná fogadtatni a gyerekekkel a másságot, egyszer úgyis szembesülnének vele, ami elkerülhetetlen. Na meg kedves dolog is lenne.
2018. márc. 4. 15:15
 3/10 anonim ***** válasza:
93%

Nem fogják megtenni. Emlékeztek at Emma Watson-os szépség és a szörnyetegre? Volt benne egy nagyon minimális, eldugott meleg szál, de csak mellékszereplők között, mégis egy csomó országban betiltották. Nem fogja meglépni a disney azt, hogy a főszereplő leszbi lesz, egy csomó bevételtől elesnek majd.

Meg csomóan próbálják belemagyarázni, hogy Elsa varázsereje egy metafora, amit lehet értelmezni úgy, hogy a melegséget jelképezi. Oke, lehet így értelmezni, de ettől ez még csak egy metafora, maga a karakter nem lesz meleg.


Amúgy nem értem, mért kellene Elsának bármiféle pár? Igazán követhetnék azt a vonalat, mint a Meridánál, hogy nem adnak párt Elsának. Akkora hazugság, hogy majd egy szerelem fogja betölteni a benned lévő űrt, és akkor majd boldog leszel. Természetesen nem a szerelem ellen vagyok, és nem is a Disney korábbi műveit akarom bírálni, de a lányok nem akkor lesznek értékesek, ha van párjuk, és nem csak aklor tudnak kiteljesedni. Igazán maradhatna Elsa szingli.

2018. márc. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
66%
eléggé morbid lépés lenne.
2018. márc. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Valóban, ott is volt egy olyan jelenet, arról viszont nem tudtam, hogy betiltották, pláne hogy több országban is. Azt sejtem, hogy biztos illették emiatt negatív kritikával. Meg talán a Szenilla nyomában-t is a benne feltűnő -vélhetőleg- leszbikus pár miatt. Magában a Jégvarázsban is feltűnik egy meleg szereplő, Oaken. Ahogy tudom, nem keltett nagy felháborodást és nem tiltották ki egyik országból sem emiatt, mivel elég leplezett formában adták a tudtunkra.


Amikor erről olvastam, hogy a Let It Go a melegek himnusza a dalszöveg refrénje végett, megnéztem, nekem is a melegség és az azzal járó titkolózás metaforájának tűnik, valószínűleg nem erre utaltak, de teljesen passzol annak is.


Nem KELL neki pár, ahogy senki másnak sem kötelező, hogy legyen. Egyszerűen csak olyan jó lenne, ha beleírnának a történetbe mellé egy lányt. Akár alapozhatnának is erre egyediség terén.

Hiszem, hogy a Disney biztosan megvalósítaná, ha nem a pénz lenne náluk az irányadó. Az biztos, hogy megvolt a Merida egyedül, nem is azt mondom, hogy Elsa mellé mindenképp kell valaki, mert nekem azzal se lenne bajom, ha egyedül maradna. Mindössze csak reménykedem, viszont igyekszem szkepticizmussal távol tartani magam attól, hogy túlzottan beleéljem magam, mert 90%, hogy nem lesz belőle semmi, továbbá ez még nagyon a jövő zenéje. :D

2018. márc. 4. 22:43
 6/10 anonim válasza:
63%
Hát én nem értem, hogy mitől lett ez a mese ennyire népszerű. Van ettől sokkal jobb mese is és abból nem csinálnak ekkora fesztivált! Hát ízlések és pofonok, de remélem mostmár lassan vége lesz ennek mert engem zavar hogy még a xsapon is ez folyik
2018. márc. 5. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy lesz párja. A Disney újít, az látszik, de inkább a függetlenségre helyezi a hangsúlyt. Meridával kezdték, aztán Elza folytatta - Annával inkább az eddigi sablont tüntették el -. és Vaina is ezen az úton ment tovább. Volt mellette férfi szereplő, de nem szeretett bele, ő volt az, aki rájött a probléma megoldására.


Egyébként nem rossz ötlet ez, de bárhogy is nézzük, a Disney azért csinál jó és élvezhető filmeket, hogy bevétele legyen, ami így nem biztos, hogy akkora lenne, mint amekkorát ők szeretnének.

Meg nem tudom, nekem is Elza valahogy olyan független, nem tudom elképzelni se fiúval se lánnyal:D

2018. márc. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
55%
Valószínű, rengeteg oldalon hallottam róla. A rendező (Jennifer Lee) sem tartja kizártnak, valamint Elsa szinkronhangja is örülne neki. De abban már nem vagyok biztos (meg nem is szeretném :D) hogy a Disney meg meri lépni, mert sok a homofób. Véleményem szerint nem rossz ötlet h megértessék a gyerekekkel h ebben nincs "semmi" rossz, DE szerintem valami civilebb közegben (mint pl az iskola) beszélnének a gyerekekkel, nem egy mesébe kéne ezt belekeverni☺ Sztem Elzának nem kell se barát, se barátnő, egy lány nem attól lesz értékes ha van mellette valaki! 11/L
2018. aug. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
83%

A napokban kiderült dolgok alapján megvan az esély rá.

Egy belsős ember nyilatkozta pár napja, hogy Elsának lesz valakije (a "love interest" szót használták, vagyis bármelyik nemre utalhattak), plusz a szinkronszínészekhez csatlakozott az Westworld sorozat színésznője, aki nyíltan biszexuális. Vagyis lesz a filmben mindenképp egy új fontos lány szereplő.

2018. szept. 1. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
50%
Ha nem lesznek durva jelenetek, akkor nem baj, de azért a gyerekek gondolatvilágát ne szennyezzék ezzel.
2019. júl. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!