Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Star Wars: A Birodalom vagy...

Star Wars: A Birodalom vagy az Első Rend az erősebb?

Figyelt kérdés
Melyik nyerne egy all-in egymás elleni csatában? Birodalom vagy Első Rend? Palpatine vagy Snoke? Vader vagy Kylo? Halálcsillag vagy Starkiller bázis?

2018. ápr. 8. 12:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyiknek a tényleges haderejét sem ismerjük, közelítőleg sem. Mindkét esetben egy ismeretlen számú (de nagyon sok) világra kiterjedő hatalmas birodalomnak egy apró ellenálló erő elleni harcát láttuk, ahol nem vetették be az erejük többségét. Teljesen megbecsülhetetlen (a filmek alapján), hogy melyik mekkora, és melyiknek mekkora/milyen hadereje van.
2018. ápr. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a Birodalom.

Palpatine

Vader (ez kérdés volt? Most komolyan)

És talán a starkiller bázis

2018. ápr. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
29%
Kylo?! :D Az cak egy kisgyerek, aki fél mindentől, és azt hiszi, maszk mögött valaki lehet, de ugyanolyan nyávogó gyáva senki :D
2018. ápr. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
66%

Az első válaszoló tökéletes választ adott, szóval a Birodalom vs Első Rend témát nem feszegetném.


Hogy az Erőben melyikük nagyobb májer azt szintén nem tudhatjuk, de szerintem Palpatine jobb vezetője a Birodalomnak, mint Snoke a Rendnek. Palpatine maga volt a Birodalom(halála után darabokra is esik), minden egyes dologgal tisztában volt, semmi sem történhetett a tudta nélkül, míg nekem úgy tűnik Snoke csak héderel a vezetői szerepében. Ezt bizonyítja az is, hogy a TFA-ban a legfontosabb katonai döntést Hux hozza meg, és a TLJ-ban sem volt Snoke-nak arról fogalma, hogy kidolgoztak egy újfajta követési módszert. Ha tippelnem kéne egyébként azt mondanám, hogy az Erőben is erősebb Palpatine, de egyikük képességeiről sem tudunk sokat.


Nos, egyszerű lenne rávágni, hogy Vader, de Luke is letudta őt győzni mikor engedett a haragjának. Meg ugye a rokoni kapcsolat kettejük között, ha Vader nem tudta megölni a fiát, akkor az unokáját sem tudná. Tegyük fel, hogy egy párhuzamos galaxisban nem rokonok, akkor sem lennék 100%-ig biztos benne, hogy Vader nyerne, egy ilyen párbaj kimenetelét amúgy sem lehet pontosan megjósolni, rengeteg dolog befolyásolhatja. Viszont Kylo mintha minden vívódása ellenére elkötelezettebb lenne a sötét oldal irányába, ezt bizonyítva végzett apjával és mesterével is. Már most többet ért el, mint Vader valaha is, aki lényegében szolga volt egész életében.


Nyilván korszerűbb a Starkiller, de szerintem a méretei miatt és mert helyhez van kötve sebezhetőbb is. Jobban jártak volna, ha annak az árából inkább csinálnak két Halálcsillagot.

2018. ápr. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
32%
Birodalom, a másikat nem tudom mi.
2018. ápr. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A Birodalom.
2018. ápr. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Kylo és Vader tök jól képviselik a Birodalmat és az első rendet. A Birodalom egy sokkal kiforrottabb jobban működő rendszer, egyértelműen erősebb. Az első rend viszont érdekesebb, mert még nem láttunk ilyet. Láthatóan vannak hibái, mégis kíváncsi vagyok mit hoznak ki belőle.


Az eredeti Star Wars akkor nagyon egyedi dolog volt, az új mellett meg fut rengeteg hasonló költségvetésű film. Aki azt várja az új filmektől, hogy megint 7 éves legyen az ne csodálkozzon ha csalódik.


Nem is éreztem azt az új filmekben hogy az első rend szereplői le akarnák verni a birodalmat, inkább tisztelik azt, és méltó folytatásai szeretnének lenni, aztán vagy sikerül nekik, vagy nem, lásd: Kylo Ren.


Szóval: A Birodalom, a Halálcsillag és Vader! Ettől még nem utálom az új részeket. Sajnálom!

2018. ápr. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!