Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Star Wars világában ki a...

A Star Wars világában ki a legerősebb jedi és a legerősebb sith?

Figyelt kérdés
Most főleg a kánon karakterek köréből érdekel, a bolygókat reggelizőket meg az önmagukat klónozókat a legendák világából most hagyjuk ki. Szóval, ki volt a legerősebb jedi és sith, és miben nyilvánult meg hogy ő a legerősebb?

2018. ápr. 17. 16:14
 1/10 A kérdező kommentje:
Javítok, legerősebb jó és rossz erőhasználó (ezt azért írom mert pl. Snoke vagy Kylo Ren nem sith, hanem sötét erőhasználók, de Ahsoka sem volt már jedi a Birodalom felemelkedésekor, hanem szürke jedi).
2018. ápr. 17. 19:22
 2/10 anonim ***** válasza:

Jedi: Yoda vagy Windu (vívásban windu, erőben yoda, így overall szerintem inkább yoda)

Sith: Sidious


Egyértelműen ők a legerősebbek, ők mutattak a legtöbbet a filmekben.



Nem bírom ki, úgyhogy legendák:

Jedi: Luke vagy Revan

Sith: Vitiate (vagy talán Nihilus)

2018. ápr. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Attól függ mit értesz erős alatt? Szkander asztalnál?

De megpróbálok pár szempontot összedobni:


Erő használat alapján:

Jedi: Kyle Katarn

Sith: Palpatine


Fénykard párbaj alapján:

Jedi: Obi-Wan Kenobi

Sith: Darth Maul

2018. ápr. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Komolyan miért tartják Kylet sokan ilyen erősnek? Mert mindkét oldalt használta? Revan is, csak ő meg egyedül megnyert két háborút, meg mégegyet megnyert volna, ha a tanítványa nem támadja hátba.


Obi Want meg legjobb vívónak nevezni elég érdekes :D Dooku 2v1-be lealázta őket, pedig még Anakin is ott volt aki azért tud vívni legalább olyan szinten mint Kenobi.

Meg a második párbajukban is legyőzte Obi Want, vívásban is.


Maul meg kb a leggyengébben vívó sith a filmekben, őt sem értem, hogy miért tartják ilyen erősnek, mert megölte Qui Gonnt? Jó, az szép volt, de utána meg megölte őt egy padawan :D Bár tény, hogy győzelemre állt, de hogy arra nem számított hogy felugrik, és volt kb 3 másodperce arra, hogy reagáljon bármit, de nem, csak ott állt mint egy idióta..


Aztán a Clone Warsba a 80 éves Palpatine egyedül kicsinálta őket, pedig ott is ketten voltak Savage Opressell, aki meg is halt, és Maul is így végezte volna, ha palpatinenek nincs vele terve.

2018. ápr. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Azért mert Kyle önerejéből tért vissza a sötét oldalról és nem ölte meg Mara Jadet. Legyőzött egy valag sithet, Desannt is, rohamosztagos is volt, meg zsoldos. Egszóval nem csak egy szegmensből ismeri a világot.

Darth Maul az egyetlen aki tud kétpengélyű kardot használni + nézd meg a mozgását ugrásait sehol sincs Dookuglóf meg a többi hozzá képest. De szerintem te nem mggyőzni akarsz csak kötekedni arra menj pub-ba. Üdv

2018. ápr. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Savage Opress is kétpengéjű fénykardot használt, csak hogy egyet mondjak

+ Exar Kun találta fel a kétpengéjű fénykardot, aki tényleg az egyik legjobb vívó volt (bár ez Legenda)

Kyle meg alapból nem kánon, és a kérdező elég világosan leírta, hogy elsősorban az érdekli (ezért írtam 2 listát)


De ha már szóba jöhetnek a legendsesek is, oké, Kyle önerőből tért vissza, nem ölte meg mara jade-t (ennek amúgy mi köze van az erőhöz?)

Legyőzött egy pár huszadrangú senki sithet, ezt Revan is megtette, lemészárolt egy teljes akadémiát, két nagymestert, egy sith tanítványt, és egy sith mestert, aki egyike minden idők 15 legerősebb sithjének.


De ha már komolyan legendseknél tartunk, ott van Nihilus, aki elpusztított az erővel egy teljes bolygót, kiszívta az összes (kb 7-800) jedi energiáját. Na?

Vagy Vitiate aki egy bolygó teljes élővilágát szívta el (több millió értelmes élőlény).

Na?


Az meg nem érv, hogy Maul azért a legerősebb, mert jól néz ki a vívóstílusa :D

Na mindegy, tudom, hogy sértésnek fogod venni amit írtam, ha az előzőt is annak vetted, pedig még csak annyit sem írtam, hogy baromságot írsz. Na mindegy

2018. ápr. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Darth Maul direkt fénykard párbajra lett kiképezve az erõt nem is nagyon tudta használni. csak gyilkásra volt szakosodva semmi másra. tökéletesen elsajátította a.Juyo formát ami az egyik legerõsebb párbaj forma. abszolút nem lehet eldönteni ki a legerõsebb. az õsi sithek mint Marka Ragnos Vitiate, Stb olyan erõvel rendelkeztek hogy bármire tudták használni az erejüket. Dart Bane egy bolygót pusztított el pusztán mentálisan távolbol. hogy vannak ehhez a modern sithek mint Dooku vagy Sidius? sehok semmik hozzájuk képest. ugyanigy a jedik is. Exar Kun, Revan stb. Revan egymaga végzett olyan neves sithekkel mint Darth Nihilus. eszméletlen milyen erõsek voltak. egy modern jedi mint pl Windu sehol sincs hozzájuk képest.
2019. okt. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A Maulos részben igazad van, bár ha jól tudom ő inkább "elvből" nem használta az erőt, jó vívó volt amúgy, de Sidious szétalázta őt és Opresst 2v1-ben is

Elég sok a tényhiba abban amit írtál, először is, Darth Bane nem pusztított el semmilyen bolygót (megvan a teljes DB trilógia szóval tudom), kevered valakivel (hogy kivel az most nem ugrik be :D)


Másodjára, a legendses Sidious minden idők legerősebb erőhasználója (nézz utána, erőviharokat hozott létre amik bolygókat tudtak elpusztítani)

Harmadjára, Nihilus-t nem Revan ölte meg, hanem Meetra Surik, a KOTOR 2 főhőse (Nihilus amúgy nagyon le volt már gyengülve ekkor)

2019. okt. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
igen keverem de az exile ölte meg nihilust meg darth siont is.az erõviharokat létrehozni majdnem mindegyik nevesebb sith meggudta idézni. de Banre gondoltam mikor létrehozta a gondolat bombát. bolygót tudott vele felrobbanti nem pedig csak erõn keresztūl elszivni az életet. ha olyan hatalmas lett volna sidius megölhette volna Yodát is meg Windut is párbajban de nemtudta. titkolta kilétét a jedik elõtt. ha olyan ereje lett volna akkor megölhette volna õket. nekemnSidius abszolut nem tartozik az erõs sithek közé. nagyon jó cselszövõ diplomata de semmi több. elfoglalta a birodalmat de ehhez szinte nem is kellett az erõt használnia ha Anakinnak sem fedi fel a titkát. amit tudott mindent mesterétõl tanúlt. nrm edzõdött harcban háborúban mint a neves sithek.ereje még Yodáéval sem ér fel. még ugysem tudta legyõzni Yodát hogy a Wapaad formát használta.
2019. okt. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
50%-os hagyd a fenébe a 69%-os teljesen inkompatibilis az SW világával, had főjjön a levében a kis méregzsák. Mi tudjuk a saját álláspontunkat és pont ^^
2019. okt. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!