Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Az embereknek mi az indoka...

Az embereknek mi az indoka amiért utálják Reyt a Star Warsból?

Figyelt kérdés

Valaki meg tudja mondani miért utálják őt ennyire? Szerintem elég szimpatikus a karakter is és a színésznő is, ehhez képest úton útfélen köpködik, hogy egy Disney hercegnő, meg túl tökéletes, Mary Sue meg ilyenek. De most kérdem én: miért baj, ha valaki erős a Star Warsban, ami egy kitalált univerzum, és nem a való élet?

Eleve az is furcsa, hogy a legtöbben azok köpködik szegény Reyt, akiknek a Legends az etalon, ahol aztán valóban túltolt karakterek hemzsegtek, az nem volt zavaró hogy valaki néhány évesen sitheket gyilkol, más bolygókat reggelizik, megint más a gondolatával pusztít el hadseregeket, vagy épp visszatér a felrobbant reaktorból és klónozza magát? Ezek nem voltak túlzások, meg hihetetlen és megmagyarázhatatlanul erős karakterek, csak Rey, mert gyorsan megtanult vívni meg köveket reptetni? WOW.

De ha ki is zárjuk a legendákat, még mindig ott a kánon, ahol a kiválasztott Anakin 9 évesen megnyert egy olyan fogatversenyt, ahol méterenként haltak meg a résztvevők, utána, szintén 9 évesen győztes űrcsatába megy egy űrhajón, amit sohasem vezetett, és kiiktatja egy intergalaktikus blokád vezérhajóját. Ez nem túlzás? Pedig ő nem 20 éves volt, hanem 9. De őt ugye megmagyarázták, hogy kiválasztott, meg magas a midiklorián száma. Rey nem lehet kiválasztott, csak azért mert nem mondták ki sehol? Dehogynem. Vagy az a baj hogy nem Kenobi-Skywalker-Windu-Solo a szülei? Egyébként simán kiderülhet a 9. részben hogy valamelyik, de akkor meg azon zúgolódnának egyesek.

(Vagy még annyira talán nem nagy túlzás, de jó példa ide, Ahsoka Tano is gyerekként simán pariban van Grievous tábornokkal, aki jedik tucatjait gyilkolta le. És Ahsoka még csak nem is tartozik - felnőttként sem - a legerősebb jedik közé.)

Még esetleg azt tudom elképzelni, hogy az böki az emberek csőrét, hogy Rey lány, ami meg szintén baromság, oké, a feminizmus is rossz dolog, de a hímsovinizmus is az. Miért ne lehetne egy lány is erős, kiválasztott? Miért ne rendelkezhetne egy kitalált univerzumban erős képességekkel? Ráadásul még vége sincs a trilógiának, nem lehetne megvárni legalább a 9. részt mielőtt támadjuk? Még bármi kiderülhet vele kapcsolatban, és szerintem ki is fog. Amúgy meg Yodáról, Sidiousról, Winduról, Kenobiról sem tudtuk mitől erősek, nekik mégis elnéztük. Szóval ezek, amiket felsoroltam egész egyszerűen nem helytálló indokok, nem adnak valid támadási alapot. De akkor miért ez a nagy gyűlölködés?

Szóval, valaki meg tudja indokolni RACIONÁLISAN, hogy miért rühelli Reyt?



2018. ápr. 20. 20:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%

Ez a gyakori kérdések és nem a gyakori regények oldala. Csak úgy szólok.


Senkivel sem találkoztam még aki utálja pedig sok SW rajongóval beszélek.

2018. ápr. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem utálom ugyan, de egyelőre tényleg az a helyzet, hogy gyakorlatilag mindenben a legjobb, minden azonnal sikerül neki, bármiféle magyarázat nélkül a nézők felé, hogy miért lenne ez így.

Igen, vannak túlzások a Star Warsban. De ezekre rendszerint van is magyarázat. Nem mindig realisztikus, van hogy bugyuta is, de akkor is, van valami magyarázat arra, amit a képernyőn látunk.

Rey-el kapcsolatban semmi ilyesmit nem kaptunk. Egyszerűen profi pilóta, mert csak. Elme trükköt használ csak úgy random, mert csak. Bármi érdemi tanulás nélkül egyből tonnányi sziklákat lebegtet, mert csak. Bármennyire mese is az egész, az ilyen dolgok magyarázat nélkül kizökkentik a nézőt, ez pedig baj. Egy buta magyarázat is több, mint a nem létező magyarázat.


Mondjuk azt azért meg kell jegyezzük, hogy a trilógiának még hátravan egy része, azaz még van esély hogy kapjunk valami megoldást a helyzetre. Még ha kicsit megkésve is, de azt mondanám, bocsánatos bűn a dolog, ha tényleg összehoznak valami kreatív kerettörténetet hősnőnk képességeit illetően.

De egyelőre sajnos így áll a helyzet, ahogy fentebb írtam.

2018. ápr. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én azért nem kedvelem, mert nem tudok vele azonosulni, mégpedig azért, amit az előttem lévő is leírt, túl tökéletes, sosem hibázik, nem emberi. Pedig a színésznő szerintem jól játszik és csinos is.


Például, ha az elején eladja BB-8-et a kajáért cserébe, akkor egyből szimpi lett volna, mert az lett volna a normális, emberi lépés az ő helyzetében. De ő a született jóság és tisztaság, szóval nem csinált hasznot egy droidból, amivel két perce találkozott.


Szerintem ennek a karakternek már annyi, kétlem hogy bármivel is kedvelhetőbbé tudnák tenni ezek után. Mégis mi derülhetne ki róla, amitől szimpibb lenne?

2018. ápr. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Erre a választ a https://www.youtube.com/watch?v=vN2WzQzxuoA videó adja meg.
2018. ápr. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%

mert a star wars a filmek közötti nagy időben felnőtt,sokkal komolyabb és komorabb lett.

erre az új sorozat olyan szinten primitív és gyerekes,hogy fájdalom.

egy arcul csapáshoz lehetne hasonlítani azt amilyen lett.

és azáltal hogy felnőtt,a néző elvárt volna egy fejlődési görbét a főszereplő karaktertől,ahogy minden új cselekvés megtanulása az életben is idő.

ezért volt felháborító,hogy réj lekardoz egy olyat akinek gyerekkorától,vagyis minimum 20 éve az élete része a vívóedzés és az erőhasználat.

és ez fordítva is benne van a filmben,mert a gorilla fejű gyereket meg kiskorától katonának nevelik mégis olyan szinten alkalmatlan bármiféle katonai feladatra,hogy vígjátéki,vagy inkább paródia amit leművel a karakter.

és a harmadik ami csalódást keltő az egészben,hogy olvastuk a sok jó könyvet,láttuk a filmeknek is beillő demó kisfilmeket és ez alapján arra számítottunk,hogy hasonló formátumú filmet fogunk kapni.

erre kaptunk egy ilyen infantilis tv filmes bugyuta marhaságot.

2018. ápr. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 csempéző vizipisztoy ***** válasza:
29%
Pont ez a lényeg. Azért képes mindenre, mert a tanítvány mindig jobb lesz a mesterénél. Ezt Yoda is említi az utolsó részben. Valamint Luke-nak is szinte határtalan az ereje, amit az utolsó jelenetben bizonyít is. Rey önmagát tanítja, tanul mert képes rá, vezeti az erő. Lukenak csak annyi volt a szerepe hogy megmutassa az irányt, amiről tudjuk már hogy nem csak a jó és a sötét oldal közötti választás lehet opció. Kedvelem Rey-t.
2018. ápr. 21. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
73%

Nem rühellem a karakterét ( Rose-t, na őt igen, gusztustalanul túltolt PC baromság, amit leművel ), de teljesen antipatikus. Fentebb már kivesézték részletesen, abszolút egyet értek a kritikájával. Maga a színésznő számomra nem nagy szám, az állandó tátott szájú bamba nézése az Alkonyat-saga Bellájára emlékeztet.

A Zsiványból Jyn karaktere fényévekkel szimpatikusabb, ahogy az őt játszó színésznő is.

2018. ápr. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
48%
Mert egy szar Mary Sue, aki mindenhez ért, amihez nyúl. Most is majd tíz lázadó katonával elpusztítja az Első Rendet a IX. részben.
2018. ápr. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
75%

,,Azért képes mindenre, mert a tanítvány mindig jobb lesz a mesterénél"


Na ja, csak nem két nap alatt, egyébként ez sem minden esetben igaz.


mmRey önmagát tanítja, tanul mert képes rá, vezeti az erő."

Az erő nem erről szól, nincs ilyen funkciója. Egyetlen jedinek sem sikerült ezt megtanulnia amit Reynek, egyetlen jedi sem volt képes egyedül a semmiből istenné válni. Még anakin sem, pedig elvileg neki van a legnagyob midi.... Jaaaa bocs arról nincs itt szó


Az a helyzet hogy Rey egyszerűen szembemegy a SW minden logikai szabályával. A Disneyt még csak annyira sem érdekli a SW, hogy az alapjaival tisztában legyenek, lezüllesztették grimm-mesék szintre, ahol semmit nem kell megmagyarázni (oké, eddig sem a realisztikusságról volt híres a SW, de komolyan, ez már kabaré)

2018. ápr. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
16%
Mert nem fehér férfi a jedi főhős.
2018. ápr. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!