Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Hogy lehet az hogy a részeges...

Hogy lehet az hogy a részeges karatemesterben hivatkoznak az esőemberre, holott az első 1978-as, a második 1988-as?

Figyelt kérdés
2018. máj. 5. 22:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A második 1994-es :)


Mi a konkrét jelenet? Azt tudom elképzelni, hogy a magyar fordítás meglehetősen szabados volt és valami ázsiai utalás helyett ezt választották, hogy érthetőbbé tegyék.


Esetleg egy másik esőemberre utalnak.

2018. máj. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az itt a piros hol a pirosnál mondta Jackie Chan hogy elviszi a Mestert Vegasba esőembernek.
2018. máj. 6. 09:24
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Las Vegas akkor még nem is létezett, amikor ez a film játszódik, szóval egyértelmű anakronizmus :D


Én továbbra is azt gyanítom, hogy a fordítás ilyen, az eredeti szövegben biztos valami kínai kaszinóváros volt, ami a magyaroknak/amerikaiaknak nem mondott volna semmit.

2018. máj. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi. Akkor én meg Árpád vezérnek veszek egy GPS-t, nehogy eltévedjen honfoglaláskor.
2018. máj. 6. 10:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!