Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Titeket nem idegesít Daenerys...

Titeket nem idegesít Daenerys Targaryen a Tróhok Harca sorozatból?

Figyelt kérdés
Szinte mindenki oda van érte, pedig szerintem egy arrogáns hülye p*csa.
2018. máj. 12. 17:12
 1/9 anonim ***** válasza:

Engem nem idegesít.

Emilia Clarke színészi játéka néha hagy kivetni valót, de Daenerys, mint karakter abszolút nem idegesít.

2018. máj. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is idegesítő. Az a baj, hogy D+D a karaktereket átírja a színész képességeinek megfelelően úgy, hogy a színész "tűnjön" ki és ne a karakter. Ezért nem lehet elmélyíteni a karaktert, mert Clarke mindenhez fapofát tud vágni.

Azt hiszem Ellaria Sand, Irima akármi (vagy mi a színész neve) kapcsán nyilatkozták, hogy azért írták át a karakterét, mert a színésznek azok a béna bosszúállós jelenetek álltak jól.

Euron is azért egy bohóc a sorozatban, mert a színésznek az áll jól.

Clarke-nak is csak ez a béna fapofa áll jól, mert amikor mást kéne megjelenítenie a képernyőn az egy alapos felsüléssel egyenlő, lásd "where are my dragons?" jelenet, stb.


Szóval ezért xar az egész sorozat. Legalábbis ez az egyik fő oka. És ezért idegesítő Dany is.

De nem csak rá jellemző: Arya, Bran, Sansa, Jon, Baelish is csak egyfajta stílust nyom, ismétlem ami jól áll a színésznek. Meg sem próbálják kihívás elé állítani őket.

2018. máj. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Én nem magára a színészre értettem, hanem a karakterre. A követelése a trónra csupán arra épül, hogy vér szerint ő az őrült király utódja, ami ugye a való világban nettó fasizmus. Semmivel sem különb ilyen szempontból a többi karakternél. Ez a "felszabadítom rabszolgákat" dolog is olyan volt, hogy felszabadította őket, de csak hogy aztán ő uralkodjon felettük. A hatalmát is csak a sárkányainak köszönheti, ami kb. a trónok harcás megfelelője az atombombának. Kb. semmi érdeme nincs benne, csupán szerencséje.


Remélem lesz George Martinnak töke hozzá, hogy kinyírja a végén :D

2018. máj. 12. 18:39
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez nem Martinon múlik, mert nem dolgozik a sorozaton. A könyvben meg nem így viselkedik a karakter.
2018. máj. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Úgy tudom, a főbb történéseket amik a fejében már megvannak, megosztotta a producerekkel.
2018. máj. 12. 19:05
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem igazán. Annyira át van már írva a sorozat, hogy nem is számít. Már egyik karakter sem hasonlít a könyves verziójára, a sorozat inkább amolyan "fanfiction" kategória. A történet sem ugyanaz már. (És nyilván nem spoilerezik el a könyveket.)

Három olyan történés van csak, ami benne lesz a könyvekben később, de azok sem olyan verzióban, ahogyan a sorozat megmutatta.

Shireen elégetése, Hodor, meg gondolom Jon szülei Lyanna és Rhaegar.

A többi mind a sorozat találmánya.

2018. máj. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

*És akkor még említve sincsenek azok a főbb karakterek, akik a sorozatban nem is léteznek, de szintén más irányba viszik el a történetet.

Pl. a Westerost ostromló Aegon Varysékkal, Victarion a sárkánykürttel, unCat, a komplett Völgy, Willas Tyrell, Marwyn, Sarella Sand.

Vagy akiket a sorozatból ki- vagy átírtak: Martellek, Stannis, Boltonok, Euron.


Szóval a könyvekben a lehetőségek igazából végtelenek.

2018. máj. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

hát..a könyvekben is egy helyben toporgott a karakter és idegesítőn passzív volt,pl a hárpia kérdésben,vagy a sárkány idomítás témában.

amúgy meg valahol életszerű az hogy a döntései sokszor infantilisek,mert a karakter kb 15-16 éves,nem pedig 30 mint a soriban.

2018. máj. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Én szeretem az erős, női karaktereket és nagyon szerettem volna szeretni Daeneryst. Ezt le kell szögeznem. De irritál, sok okból:


1. Emilia Clarke játéka (imádom azt a nőt, szerintem nagyon cuki, csak hát nem egy jó színésznő). Állandóan fapofát vág, kb. nincs semmilyen személyisége vagy árnyaltsága a karakterének (kb. annyi, hogy meg akarja váltani a világot, aki nem tetszik neki, azt elégeti, mellette meg élnek benne az anyai ösztönök, ez az egész karaktere).


2. A karakter adaptálása (a könyvben Dany egy kislány, akinek felnőtt királynőt kell játszania, a sorozatban Daenerys egy felnőtt királynő, aki úgy viselkedik, mint egy kislány).


3. Semmi olyan kompetenciája nincsen, ami bizonyítaná, hogy jó királynő lenne belőle. Mert mit tud? Sárkányokat idomítani, tűzben járni, meg motiváló beszédeket tartani... ez enyhén szólva kevés. Nem ért a diplomáciához, a közigazgatáshoz, a hadviseléshez, a harchoz, a politikához, kvázi semmihez. Csak ül a trónján és hagyja, hogy mások (Jorah, Tyrion, Barristan, Daario, Szürke Féreg, a sárkányai) elvégezzék helyette a piszkos munkát és bezsebeli a jutalmat.


UGYANAKKOR:


1. Korántsem ő a legrosszabb uralkodó (Robert is kb. ilyen volt, és ha nem lett volna felelőtlen és nem szórta volna a pénzt, még el is élhettek volna)

2. Ő azon kevés karakterek egyike, akik őszintén szeretnének javítani a világon

3. Van benne annyi alázat, hogy tudja, hogy nem ért mindenhez (semmihez), ezért olyan tanácsadókra és hadvezérekre van szüksége, akik nemcsak értik a dolgukat, de kontrollálni is tudják.

2018. júl. 31. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!