Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Family Guy, vagy South Park?

Family Guy, vagy South Park?

Figyelt kérdés
Sokáig egyiket sem néztem, kb. másfél éve kaptam rá a Family Guy-ra, azóta szinte függő lettem. Seth MacFarlane zsenialitása egészen ámulatbaejtő. Stewie karaktere annyira összetett és sajátságos, hogy néha szinte el sem hiszem, hogy csak egy egyszerű rajzfiguráról van szó. Az is dilemmát okoz, hogy most akkor az alkotót bálványozzam érte, vagy a magyar hagját, a szintén kiváló Dolmány Attilát. Közben belenéztem néhány South Parkba is és valami eszméletlen nagyot csalódtam. Ostoba, eröltettet gagyi az egész. Nem is értem, hogy lehet egyáltalán egy lapon említeni a kettőt.

2018. máj. 12. 18:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%

Rick és Morty


De ha ezekből kell választani, akkor inkább South park.

Őszintén én pont fordítva érzem és a Family guy-t kicsit sem találom viccesnek valamiért. Néha belefutok pár részbe és fogalmam sincs, hogy mi az, amin nevetni kellene vagy hogy ezt miért nézik ennyien.

2018. máj. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
98%

Nem egy műfaj, nem igazán lehet és kellene összehasonlítani őket. A Family Guy főleg a cutaway-gegekben erős (mikor beékelnek egy teljesen más poént egy másikra felfuttatva egy jelenet két mondata közé).


Míg a South Park mindig a társadalomkritikájáról volt híres, illetve az utóbbi években radikálisan megváltoztak az epizódkészítési szokások (a premier előtti 7 napban írják meg, animálják és szinkronizálják, nem dolgoznak rajta heteken át mint ahogy például a Family Guy felépül egy íróstáb által), az utóbbi évadok pedig felvettek egy sorosan szerializált történetmesélést, aminél az évadot egyben kell látnod mert a részek egymáshoz kapcsolódnak. Ha ezt elkeveri a magyar csatorna és a többivel vegyítve vetíti ahogy azt a többi epizodikus szitkommal csinálják, akkor tényleg nehezebben értelmezhető hogy mégis mit akarnak a részek átadni önálló epizódként.

2018. máj. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
98%
A Family Guy-t nagyon szerettem, de a 10. évadtól kezdve sajnos mélyrepülésbe kezdett minőségben. A South Park nekem eddig pedig mindig hozta azt az elfogadható szintet, ami a Family Guy 10. évadáig rosszabb, utána pedig jobb volt.
2018. máj. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%

Elsőnek igaza van, Rick and Morty az ász :)


De amúgy South Park. Family Guyt régen szerettem, most már nem bírom elviselni.

2018. jún. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
96%
South park
2018. jún. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
88%
South Park.
2018. júl. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
91%
Én sem értem hogy lehet egy lapon említeni a kettőt, a South Park hatása mellett eltörpül a Family Guy.
2018. aug. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 bellaesmark69 válasza:

South Park!!:) nem szeretem a family guyt

. Sok a bejátszás, értelmetlen, durva

2018. szept. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én igazából mind a kettőt szeretem, sőt a korábban említett Rick és Mortyt is(még van több másik is de most azokat hagyjuk). Nehéz döntés ez számomra, hiszen ahogy korábban írták mind másban erős.


Rick és Morty egy baromira jó sorozat, de azért azt se felejtsük el hogy a másik kettőhöz képest még nagyon rövid élettartamú, később nem biztos hogy fogja tudni tartani ezt az érdeklődést.


South Parkot nézem legrégebb óta(~10 éve). Arról azért nehéz véleményezni mert úgy gondolom sokat változott. A korai évadokban talán nagyobb hangsúly volt a "megölték Kenny-t" típusú poénokon. A későbbi szakaszában egyre inkább áttért társadalomkritikára. Most pedig kb 18. - 19. évad óta teletömik amerikai aktuálpolitikával meg PC-vel amit itt Mo.-n akkor se fogsz teljesen megérteni ha olvasol a témával kapcsolatban. (Bár talán azóta változott egy kicsit ennek örülnék)


Family Guy pedig ahogy mondták a bevágott jelenetekben erős én ennél nem fedeztem fel átívelő pályát az évadok távlatában.


De hogy kérdésedre válaszoljak.. Talán a South Parkot még az általam leírtak ellenére is előrébb tenném, utána a Family Guy és a Rick&Morty csak azért lenne harmadik mert még nem mutatott sokat a másik kettőhöz képest.

2018. nov. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Meglep, hogy a többség inkább S.P. párti. Viszont azok a szinkronszínészek, akik mindkettőben szinkronizálnak (Nemes Takách Kata, Dolmány Attila), a F.G. felé hajlanak.
2018. nov. 13. 20:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!