Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mondanátok olyan filmeket,...

Mondanátok olyan filmeket, ami nagy hatással volt rátok?

Figyelt kérdés

Olyanokra gondolok, amin

1. sírtatok, mert annyira betalált

vagy

2. ledöbbentetek, mert annyira váratlan, vagy annyira elmés volt

vagy

3. végig csöndben, mozdulatlanul ültetek, mert annyira feszes, izgalmas volt (nem horror!)



2018. máj. 13. 00:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Lassie hazatér
2018. máj. 13. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerb film ( NEM AJANLOM GYENGE IDEGZETUEKNEK )

Solyom vegveszelyben

Keritesek

Egy kosaras naploja

Goal

2018. máj. 13. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Patch Adams -nem kicsit elgondolkodtató film,


Széttörve,


Nem a romantikus részt,hanem az igaz történetet és a megfilmesített valóságot látva ilyen volt a Titanic is.

2018. máj. 13. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az otthon melege (amerikai, 2001)
2018. máj. 13. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A menekülés útja 1997.
2018. máj. 13. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A könyvtolvaj - sírtam a végén, mert akkora csalódás ért. Nem gondoltam, hogy így fog véget érni. Számítani lehetett rá, de akkor is...

Fűrész - nem tudom mennyire számít horrornak, én nem ijedtem meg rajta és nem is féltem, de az egész film szerintem annyira jól volt kitalálva, annyira szépen ki volt dolgozva... mindennek köze volt mindenhez. Döbbenetes volt.

A fegyvertelen katona - igaz történet alapján történt. Nagyon érdekes volt és igazán elgondolkodtatott.

2018. máj. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Csillagok között -


ez a hihetetlen kategória. Semmikülönleges érzelmi kitörést nem okozott, inkább csak beleköltözött a lelkembe, és ott is maradt. Folyton, ha épp nincs más, vagy lenne, csak az túl unalmas, akkor bármennyire tudok gondolkozni róla. Szerintem nincs ember aki ne hajtana fejet az ilyen szintű, lehengerlő logika előtt, de engem különösen elvarázsol ez a téma. Fiatal vagyok még, és rengeteget kel tanulnom, de a fizika számomra egy sokadik otthon. Számomra az az ijesztő a filmben, hogy a benne a történések tulajdonképpen a tudományos valóság elképesztő lehetőségei, a benne lévő dolgok léteznek, mégis, az emberi érzéseket és elmét teljesen összekuszálja. Tehát ebből következik, mennyire esetlen és korlátozott az emberi lény. Döbbenetes film, és gyönyörű.



Nyugaton a helyzet változatlan. Itt sem sírtam közben. Hanem öt percig hallgattam, amint körülöttem az emberek elkezdenek beszélgetni róla, aztán bőgtem el magam.


Ryan közlegény


Az élet szép (úgy rémlik ez a címe a filmnek, amiben a zsidó apuka próbálja játékként bemutatni kisfiának a koncentràciós tábort) nem bírtam végignézni. Rázott a zokogás, de valahogy élveztem, ahogy mások nézik a kétségbeesett arcom. Mert legalább látják, hogy igenis ki lehet borulni rajtad kívülálló dolgok miatt. Tehát az emberiség nem csak önzés és más semmi.


Ezek a filmek amúgy pont a Csillagok közöttnél említett emberiség legnagyobb baklövéseit, sötétséget mutatja be. Borzalom mennyire kegyetlennek vagyunk, bár szerintem jobb szó az önzés. Végülis nem akarunk direktbe rosszat a másiknak, csak ha nincs szükségünk, vagy nem érünk rá vele foglalkozni, simán eltiporjuk. Néha pedig ez direkt élvezetet nyújt. És ez már megszokott ténnyé vált, hogy a szenvedés másnak a nézőpontjából lehet kellemes is. Nagyon sötét gondolat, ha igazán mögé nézel.


15/L

2018. máj. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!