Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Milyen angol/német nelvüű...

Milyen angol/német nelvüű könnyen érthető sorozatot kezdjek el?

Figyelt kérdés

Németül B1 fokon, angolbol C2.

Inkabb Nemet sorozatot szeretnek. A lenyeg az, hogy legyen konnyen ertheto, megis jo, izgalmas.

Elore is koszi



2018. máj. 17. 19:26
 1/4 anonim válasza:
Én 2 and a half men-t néztem, House MD-t (ezek inkább amerikaiak, de kb C2), németül meséket néztem csak, abból Caillou-t, Garfieldet. De filmeket is néztem angolból, Felhők felett 3 méterrel, megnéztem a Mamma miat... rengeteg mindent, akármilyen sorozat/film/mese fejleszti a nyelvtanulást. Illetve Alles Ava youtube csatornát nézek még mindig.
2018. máj. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Timofiev ***** válasza:

1. Válaszolóra reflektálok először:

Igen valóban a Doktor House kezdőnek való sorozat, amiben kb. minden második szó szakszó, amit még magyarul is nehéz megérteni. #Neurofibromatózis


Nemrég néztem egy egész tűrhető német sorozatot (angol felirattal természetesen, mivel nem tudok németül):

- Dark

Inkább angolul szoktam sorozatot nézni. Nem tudom mi számít neked izgalmasnak ezért leírom az én kedvenceimet, amiknek szerintem annyira nem vészes a nyelvezete, aztán nyugodtan szemezgethetsz belőlük:

- 13 Reasons Why

- Supernatural

- Dexter

- Stranger Things

- Black Mirror

- Legion

- Forever

- How I Met Your Mother

- Scrubs (igen ez is orvosi, mint a Doktor House ezért nagy kihívás lehet, főleg Dr. Cox elhadart monológjai)


Szerintem inkább számít az számít, hogy tetsszen a sorozat annyira, hogy érdemesnek érezd megszenvedni az angolt minthogy kevésbé nagy kihívás elé állítson. Amikor először néztem angol felirattal sorozatot majdnem minden feliratnál meg kellett állítanom mert nagyon lassan olvastam (kínszenvedés volt egy 20 perces sorozatot 1 órát nézni emiatt, de abszolút megérte), meg ki kellett szótáraznom a szavakat-kifejezéseket, aztán idővel már belejöttem annyira, hogy ne legyen rá szükségem.

2018. máj. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Kb bármelyik sorozat jó ilyen tudáshoz, talán a Hannibalt nem ajánlom mert Mads Mikkelsen kb végigdünnyögi a 3 évadot, bármit megnézek angolul de itt feladtam
2018. máj. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Deutsch Lernen extra youtubeon elérhető- ez inkább A2 fokhoz tartozó sorozat,könnyebbítésként német felirattal.
2020. jan. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!