Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A franciák miért nem fejezik...

A franciák miért nem fejezik be normálisan a filmeket?

Figyelt kérdés

Most néztem a 3. francia filmet és azt vettem észre hogy egyiket se fejezték be úgy mint pl. egy amerikai filmet.

Az egy őrült pillanatot is úgy fejezték be hogy nem tudni mi lett Louna-val és Lourent-tel.

Az én szerelmem c. filmnek is elég fura lett a vége.

És az Ez csak a világ vége c. filmet is úgy fejezték be hogy a srác el se mondta a családjának hogy meg fog halni. Szóval mindig ki hagyják a legjobb részeket. Mármint azt a részét amit várunk már a film elején. Valaki nem tudja hogy ez miért van így?



2018. máj. 21. 15:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet azért, mert nem az a film lényege, amit te vársz tőle?

Az amerikai filmek csak a fan service kielégítésre mennek és a történet másod, harmadrangú csak.

2018. máj. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az lehet. Csak azok többnyire happy end-el végződnek.
2018. máj. 21. 17:08
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

"Nincs happy end csak be-nem-fejezett történet."


Az, hogy hagy gondolkodni a film és nem teszi meg helyetted, szerintem ez az a fajta szabadságot adja meg a nézőnek, hogy képes legyen utána többiekkel megosztani a gondolatait és nem kelljen kikapcsolnia teljesen az agyát. Fenntartja a kételyt, a lehetőségeket és rád bízza, hogy miként legyen vége.


Most láttál 3 francia filmet. Aztán, ha megnézel másik 30at, rájössz, hogy nem minden francia filmnek ilyen a vége. Van, aminek ennél sokkal extrémebb: három szín. És van, aminek már az előtt megmondod, hogy mi lesz a vége, hogy véget érne: Életrevalók.

2018. máj. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%

Miért tennék?

Azért mert te az amerikai filmekhez vagy szokva?

Ahogy te is mondtad: Francia filmek. Azaz nem amerikaiak.

Ebből látszik, hogy létezik a nemzethez köthető kultúra.

Az szerintem sokkal nagyobb gond, hogy mostmár Mo.-is a Hollywoody (klasszikus Boardwelli értelemben) dramaturgia szerint készülő filmeket tartják az egyetlen jónak és próbálják majmolni

2018. máj. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Talán az zavar, hogy ezeknél a filmeknél gondolkodni is kell, és nem rágják a megoldást a szádba, mint a legtöbb amerikai tucatfilmnél?
2018. máj. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem, nem zavar. Csak érdekelt. És már én is unom azokat a tipikus amerikai filmeket, amiket még el se kezdtünk nézni, de már tudjuk hogy mi lesz a vége.


Tudtommal ha van egy kérdésem itt feltehetem nyugodtan, és szerintem nem írtam semmi rosszat. Szóval ha normálisan nem tudsz válaszolni akkor menj tovább.

Köszönöm

2018. máj. 22. 14:55
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem írtál semmi rosszat. És aki kicsit élesebben válaszol, azt azért teszi, mert ilyen a hangulata, amikor kikapcsolni jár az internetre. Képzeld el, milyen a hangulata, amikor feszített munkatempóban dolgozik? :)
2018. máj. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Még három igazán zseniális francia film, aminek érdekes a vége:

La Haine

A bosszú kottája

A föld sója (The Salt of the Earth)

2018. máj. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

5. vagyok, és igazán nem akartalak megbántani, kérdező!

Ha élesen írtam, nem volt szándékos, bocsáss meg.

Nagyon szeretem a JÓ francia filmeket, és nem szeretném, ha azok is olyanokká válnának, mint a kasszasikerre rámenő legtöbb amerikai.

Mégegyszer elnézést, nem vettem észre, hogy sértő volt a hozzászólásom.

Hidd el, nem akarattal történt.

Általában nem szoktam lebaltázni vagy kigúnyolni a kérdezőket, ezt a stílust meghagyom a trolloknak.

2018. máj. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

7.Rendben és köszönöm :)

8. Köszönöm, meg fogom nézni őket :)

9. Oké, semmi gond :)

2018. máj. 22. 21:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!