Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Hány animét tudsz/érdemes...

Hány animét tudsz/érdemes végignézni normálisan? Miért vannak olyanok akik már csak "szeretet" nélkül, céltalanul néznek?

Figyelt kérdés

Láttam már animést azzal hivalkodni hogy több százat látott, de kiderült hogy a felére már nem is emlékszik.

Nem azért néz az ember, mert érdekli?

Mi értelme csak azért nézni, hogy "feltöltsd" magad? Nem szoktatok külön foglalkozni egy animével mi után megnéztétek? Csak én tartom ezt rossznak?

Persze belefuthat mindenki egy-két rosszba, de ha már elfelejtetted a régieket is, minek kezdesz újba?



#anime #Movitáció
2018. márc. 17. 19:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Attól hogy lassabban nézel végig egy animét, még nem fogsz jobban emlékezni rá. Ez a te saját memóriádtól függ, és attól hogy mennyire nyerte el a tetszésedet egy adott anime, mert nyilván amiért oda vagy, arra jobban fogsz emlékezni annál, mint amit csak "egész jó"-nak tartasz. Velem már jó párszor előfordult, hogy úgy rákattantam egy animére, hogy több mint 24 részt megnéztem egy nap alatt, és nem érzem azt hogy ez rossz lenne, sőt. Nálam pont az az ember nem számít igazi anime fannak, akivel még soha nem fordult elő hogy minimum egy tucat részt ledarált 24 óra alatt, mert szerintem pont, hogy ezek az emberek csak unaloműzésből animéznek, hiszen ha találsz egy szerinted isteni sorozatot, akkor nem tudod megállni, hogy ne nézd tovább amikor időd engedi (sőt, akkor is folytatod, ha éppen nem érsz rá, mert világos, hogy fontosabbnak tartod a holnapi töridogánál).

Vagy tévednék? Te egy szerinted 10/10-es animét is simán félreraksz 3 rész után, mert "ráérek holnap folytatni"?

2018. márc. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Félreértettél <1.> válaszoló!

Én is végignézem az általam imádott sorozatot akár egybe is, legyen csak 12 de akár 48 rész is.

De az vajon jó, ha végignézted a sorozatot, le se ülepedett, de belevágsz egy újba, míg az előzőnek már a felét elfelejtetted? Így megérte megnézni?

2018. márc. 17. 21:07
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
Gondolom úgy vannak vele, akik ilyen sokat megnéznek, hogy amíg nézik, addig jól érzik magukat és ez a fontos számukra.
2018. márc. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
44%

Ez animétől függ, nyilván egy lélektani darab után kell egy kis szünet, viszont egy battleshounen vagy slice of life után nem nagyon van minek leülepednie, hiszen nincs mögötte különösebb mélyenszántó üzenet és/vagy nem pszichológiailag megterhelő.


De igazából ez a "leülepedős" dolog sem állja meg különösebben a helyét, hiszen ennyi erővel az iskolában is csak egy tantárgyat tanulhatnánk egyszerre, pedig ott egyszerre 10-15 tantárgyból kell követni, hogy miről van szó éppen, és azért a diákok többségének sikerül is ez legalább a tantárgyak kétharmadából. De még akinek nem sikerül, azt sem hallottam még soha úgy mentegetőzni a számonkérésnél, hogy "Tanárnő kérem ma ne feleltessen irodalomból, mert tegnap nem tudtam rá készülni, hisz' akkor nem tudott volna leülepedni a tegnapi matekdolgozat, szóval ha most megtanultam volna Ady életrajzát, akkor mára már semmi sem maradt volna az algebrából.".

2018. márc. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt nézel, amit te szeretnél, én meg azt, amit én szeretnék. Mi a gond?
2018. márc. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy átlag ember, mire felnő, több tízezer filmet, sorozatot és rajzfilmet lát. A junkie-k még többet. És mindenki, te is, pusztán a töredékére emlékszik olyan szinten, hogy a cselekmény fontosabb pontjait fel tudja idézni. A legnagyobb részére vagy csak annyira, hogy látta-e és milyen élményt nyújtott (tetszett vagy utálta), vagy pedig még arra sem.


Amikor durván másfél éve regisztráltam IMDB-re, gondoltam összeszedem és pontozom a filmeket, amiket láttam. 843 pontozott filmig jutottam el, úgy hogy a kezemben volt egy közel 3000 egész estés filmből álló adatbázis kivonat, és még az is csak töredéke annak, amit láttam. Ennyi filmre emlékeztem olyan részletességgel, hogy magabiztosan pontot tudtam rá adni. Valójában még ennyi sem, mert ebben a 843-ban benne vannak az elmúlt másfél évben látott és pontozott filmek is.


Na most akkor abba kellene hagynom a mozizást, csak mert nem minden maradandó élmény, amivel találkozom? De ha nem nézek semmit, akkor a maradandó élményekről is lemaradok, azt pedig csak megnézés árán lehet megmondani, mi lesz maradandó élmény és mi nem.


Mindenre ráadásul nem is érdemes emlékezni.

2018. márc. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Miért szerinted az nem jó ha csak feltölti magát egy ember egy animevel sőt szerintem nem kell külön foglalkozni vele ha jó a felfogásod mert van aki már több mint 300 animet látott és mégis minden animere és kb minden részére emlékszik hiába ilyen meg olyan az anime ha nem tetszik neki akkor megmondja hogy ebben meg ebben a részében ez volt ezért nem tetszet és nem tudom ti valami 7-8 évesek vagytok komolyan mi az hogy nem tudtam még vegig gondolni hogy mit akar ez az anime üzeni ehhez meg kell 1 év hogy jól megértsem miről is volt szó na mindegy ez teljesen hülyeség ezért inkább részemről csak ennyi hagyom ezt az egészet
2018. márc. 19. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az külön foglalkozásnak számít, ha szeretek mémeket és amv-ket nézegetni a legnagyobb kedvenceimből?
2018. márc. 19. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!