Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért olyan jó a Trónok harca?

Miért olyan jó a Trónok harca?

Figyelt kérdés

Akkora volt a felhajtás a sorozat körül, hogy még szinte az elején beszálltam én is a megtekintésébe. Aztán ahogy haladt előre a cselekmény, egyre inkább azt kezdtem érezni, hogy a cselekmény a 4. évad végétől már szinte megáll, egyre inkább a meghökkentés a cél, nem a logikus, célirányos történetvezetés. Mindezt tetézi az ezernyi megkezdett szál, amelyek a 7. évadra szemmel láthatóan kicsúsztak az alkotók kezei közül, és a történet összeesett.

Már-már szappanopera szintű események zajlanak a történetben, mert egyszer hirtelen meghal (vagy erősen utalnak rá) vagy eltűnik valaki, aztán feltámad vagy előkerül. Sokad rangú karakterek kerülnek előtérbe, a főbbek pedig háttérbe. Nem egy példa volt már arra, hogy felépítettek egy mellékszereplőt, érdekessé tettek, majd végeztek vele.

Számos eseményen, karakterdöntésen látszik, hogy csupán dramaturgiai fogás, és nem logikus ok-okozati összefüggés.

Megjegyzem, hogy itt csak a TV-sorozatot említem, mint önálló művet, és így is kezelem. A könyvet nem olvastam, azonban többször utána kellett néznem fórumokon, hogy egy-egy jelenetben ki kicsoda, mi miért történt, máskülönben nem értettem volna meg a történetet.

Végezetül megkérem azokat, akik azt mondanák, hogy minek nézem, ha nem tetszik, ne írják le ezt a gondolatukat, mivel azért nézem, mert nagy potenciál volna a sorozatban, ennek ellenére úgy érzem, mégis egyre silányodik el egy drága szappanoperává.

A releváns válaszokat pedig előre is köszönöm!



2018. máj. 28. 23:17
 1/6 anonim ***** válasza:
91%

mert ki tudja miért,de fordítottan arányos a feldolgozási kedvük.

ahogy vastagodtak a könyvek úgy csináltak egyre rövidebb évadokat.

ilyen szempontból az 1. évadon kívül nem is sikerült egy évad sem.

2018. máj. 28. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
44%

Nem jó A trónok harca :p


Van benne pár váratlan fordulat meg rejtély és az emberek máris megőrülnek érte.

2018. máj. 29. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%

Van egy matematikai törvény, ami erre is rá illik. A lényege, hogy amíg új volt, erősebb hatást váltott ki, és ahogy halad előre egyre jobban hozzá szoksz és kisebb lesz az inger küszöb. (Weber törvény)


Amiben ügyes a got, hogy tök valós politikai érvekkel mutatja be mennyire brutálisak az emberek. És simán elképzelhetető a történetet és sosem mondjuk, hogy ez sok, ez nem fér bele. A brutalitás, az vadállati ösztön jelenik meg az emberben. Ez az intelligenciát és a kevésbé magas szintű érdeklődést is kielégíti. Akár régen egy Shakespeare darab.

+ vannak sárkányok és cicik. = siker

2018. máj. 30. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
46%

Én csak a fő kérdésre válaszolnék.


"Miért olyan jó a Trónok harca?"


Nem, nem jó a Trónok harca. Borzasztóan gyenge sorozat.

2018. jún. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Érvek nélkül próbálsz állítani valamit. Legalább azt írd le, számodra miért az.
2018. jún. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Az első 5 évad nagyon jó, mégpedig azért mert amennyire lehet hű marad a könyvekhez. Jól átgondolt karakterek akikkel (ha nem is feltétlenül egyből de idővel) azonosulni is lehet, egymásból kiinduló események, sőt még a szex és a mészárszék is beleillik mivel az író nem titkolt célja volt minél reálisabb képet adni az emberekről, motivációikról, manipulációikról, módszereikről. Az ember emberként viselkedik, beleértve annak pozitívumait és negatívumait, mindegy milyen korban él.


Ez szűnt meg az 5. évad végén amikortól már nem volt könyv amit az HBO másolhatott volna. Próbálnak saját kútfőből előkaparni valami sztorit (a 6. évad még elment) de a sorozat már csak árnyéka önmagának. Egyszerű mint a faék és kiszámítható. Sőt a 7. évad egyenesen kínos volt és erőltetett. Szerintem a nyolcadikat már kihagyom.

2018. jún. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!