Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Tudtok mondani bármilyen...

Tudtok mondani bármilyen misytikus, fantasy, dráma, sorozatot?

Figyelt kérdés

Akár olyat mint a Sherlock, vagy nekem már az is jó lenne ha csak leírjátok a sorikat amiket ismertek, mert már kifogytam a sorozatokból és nem tudom már mit nézzek..


Válaszokat köszönöm!



2018. júl. 19. 02:46
 1/3 A kérdező kommentje:
Misztikus*
2018. júl. 19. 02:58
 2/3 anonim ***** válasza:
68%

Rengeteg sorozatot nézek, megpróbálok összeszedni párat, vannak köztük jobbak és rosszabbak, de egy kis kikapcsolódásra szerintem mindegyik alkalmas lehet, leírást mindegyikhez nem tudok adni, de megpróbálom besorolni az általad felsorolt kategóriákba, remélem találsz köztük olyat, ami neked is tetszeni fog :)

Misztikus: Vámpírnaplók, The Originals, Shadowhunters, Britannia (kicsit elvont, de rendkívül érdekes) The 100 (inkább postapokaliptikusnak mondanám, de simán belefér a misztikus kategóriába is) Stranger Things (meglepően jó, ne ijesszen meg, hogy gyerekszínészek vannak benne), Heroes

Fantasy: Trónok harca (kifejezetten fantasy más nem jut eszembe, de ha esetleg még nem láttad, akkor feltétlenül ajánlom)

Dráma: ez elég tág kategória, ide írom ömlesztve, ami még eszembe jut, igyekszem a szerintem rosszabbaktól a jobbak felé haladva felsorolni: Glee (feltéve, ha bírod a musicaleket), Pretty little liars, Gossip girl, Riverdale (ezek még inkább a csajos, "lütyü" kategória), How to get away with murder, Dexter (központban egy sorozatgyilkossal, szerintem kifejezetten izgalmas), Shameless (elég durva, nincs benne semmi szép vagy lélekmelengető, a maga realisztikus, naturalista módján mutatja be lényegében a nyomort, a kilátástalanságot, leginkább az fogott meg benne, hogy a karakterek ennek ellenére sem állnak meg keseregni a saját problémáikon, nem egy nyálas, folyton depizős sorozat, megvan a maga sötét humora is de emellett nagyon valószerű is tud maradni, ami talán a legnagyobb érdeme, mert nehéz úgy feldolgozni ilyen témát, hogy ne legyen túl szentimentális, de a Shamelessnek szerintem sikerült, nekem az egyik kedvencem) és a mindenki kedvencei: Breaking bad, Taboo, Szolgálólány meséje, Westworld

És ha szereted a Sherlockot (mármint a BBC verziót, remélem egyre gondolunk :D) akkor nagyon ajánlom még a Hannibalt is, nekem sokáig a Sherlock volt az abszolút kedvencem, rajongtam érte, nem hittem el, hogy valaha lesz olyan sorozat, amit ugyanolyan igényesnek és fantasztikusnak tartok, de a Hannibal nálam megugrotta ezt a mércét is, pedig az eredeti Anthony Hopkins-féle filmek annyira nem kötöttek le, de még azt is meg merem kockáztatni, hogy Mads Mikkelsen még zseniálisabban alakítja a sorozatgyilkos szerepét, mint a nagy előd, és az egész sorozat nagyon igényesen van "tálalva" :D, a történet a fiatalabb Hannibal életét mutatja be, amikor még pszichológusként praktizált, arról szól, hogy hogyan kezdenek el nyomozni utána, elsőre egy nagy macska-egér játéknak tűnik, de aztán sokkal több lesz annál, központi szerepet kap a pszichológia, a lélektan, a manipulálás, az ember befolyásolhatósága, egymásra hatása, egészen az isteni képmássá formálás, teremtés szintjéig, rendkívül elgondolkodtató. Szóval mind közül ezt ajánlom a leginkább, de szigorúan csak az első 2 évadot, a második évad végén adnak egy teljesen jó lezárást, ha azt el tudja fogadni az ember, szerintem az egy tökéletes befejezés lehet, a 3. évad véleményem szerint csak mélyrepülés, nem érdemes belekezdeni, mert csak elrontja az addigi élményt.

2018. júl. 19. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Úristen, nagyon szépen köszönöm ezt a hosszú választ köszönöm hogy szántál időt arra hogy írj egy kis véleményt vagy infót egyes sorozatról :) Már ezekből láttam egy párat de biztos belenézek majd a többibe amit még nem láttam (és igen a BBC Sherlockjára gondoltam:) )
2018. júl. 19. 16:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!