Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Fate/ stay franchise-ról pár...

Fate/ stay franchise-ról pár kérdés?

Figyelt kérdés

Gyorsan kipörgettem a Night-ot és a Zero-t, UB(ebből még csak az első évadot). Viszont a Night vége csalódás egy picit, hogy Saber nem maradt a végén Shirouék vilkágában, amit viszont egyáltalán nem értek az a N sorozat körüli utálat.. Én mindent értettem belőle, amit kellett, és a főszereplő se ment az idegeimre annyira, mint sokaknak. Persze a hagyományos klisék ebben a sorozatban is meg vannak(mint pl az ellenfelet legyőzzük majd "befogadjuk" vagy ez a "feláldozom magam, hogy megvédjem magam a társam v (jelen eseben shirounál akit szeret, sabert), de ez már csak ilyen.) A grafikája engem különösen nem zavar..láttam ennél már sokkal rosszabbul meganimált animét is. A Zero meg szinbte mindenben jobb volt mint a Night vizsont én valahogy még se tudtam úgy "beleélni magam", mint a Nightba.A nightnak alapjából véve jobb története lett volna, mint a zero-nak, de feldolgozás szempontjából az utóbbi sikerült jobbra szerintem (igaz az utóbbit írták meg light novel formájában). A karakterek nagyon jók voltak, kevés olyan volt akit kifejezetten utáltam volna talán Caster és Ryunosuke voltak azok akiknél örvendeztem, hogy meghaltak. Gilgamesh itt kevésbé volt k*csög, mint a Nightban, ugyanakkor bírtam a karakterét(,,korcs"). A kedvenceim mégis a rider-saber-lancer hármas volt. Bírtam kiritsugu-t is, mert badass volt, de valahogy nem tudott a favorittá lenni, valamint rájötteem, hogy még mindig nem bírom kotominét. (miután jászottam a VN-nel meg kifejezettenn frászt kapok tőle, egy beteg f* sz) Mivel a N-t néztem előbb, (hiába ez az előzmény) nem lepett meg annyira a vége. Látszott olykaor-olykor, hogy kiritsugu néha nehezen tartja vissza az érzelmeit de a szent-grál megszerzése érdekében muszáj neki (pl Maiya halálánál is kifejezetten észrevehető volt sztem). Amit nem tudok eldönteni még a 2 soroazt után sem, hogy Kiritsugu milyen kapcsolatott is ápolt shirouval..persze megmentette őt meg minden, de a zero utolsó részében Ilyval kapcsolatgban mondja, hogy "ő volt az utolsó, akit elakart veszíteni" ..na ezt most vagy úgy lehet értelmezni, hogy bárki más elveszítene csak őt ne..vagy Ilya az utolsó ember akit szeret egyáltalán..azaz, hogy shirout nem igazán szereti..legalábbis nem úgy, mint a saját fiát(persze mivel örökbefogadta ez tlaán meg is érthető egyrészről)..igazából a 2 lehetőség lehet egy és ugyanaz vagy nem tudom igazából. Viszont hiányoltam volna egy olyan jelenetet(ami mind 2 szériuában elhangzik), hogy amikor kirei megérinti a grált és gilgamesh iszik belőle. A végével kapcsolatban szerintem egy olyan embernek, mint kiritsugu nem okozott volna gondott, hogy lássa Illyát.


Az UBW meg olyan kétes. Szerintem sokkal vontatottab, mint a Night még ha maga a történet vezetésre jobban oda is figyeltek.A legnagyobb gond szerintem, hogy Shirou a sima Fate routehoz képest egy gyáva f* sz (elnézést a kifejezésért és persze nyilvánvaló ha ezek mind megtörténhetnének normál ember hasonlóan viselkedne, de ez egy anime) pl a berserker elleni harcnál csak állt ott hogy mit kéne csinálni még a Fate routenál még ha hülyeséget is csinálva elévetette magát a berserker csapásának, ezzel védve Saber-t de legalább nem tétovázott... Ami miatt még nem tetszik ez a route az, hogy itt Rin-nel jön össze xd..persze ez csak személyes vélemény, de most komolyan ki nem állhatom azt a csajt(pedig a vn-ben sokkal türhetőbb a karaktere, persze ott is van nem egy dolog amit nem bírtam benne, de néha tetszettek a szívózásai Shirouval..(magában a tsunderék közzül se bírok mindenkit, de őt különösen, pedig úgy egyébként nem lenne rossz karakter.) Több fandom oldalon láttam pedig, hogy mennyire shippelik őket..hát én nem..én Saber párti vagyok, akárhogy is nézzük, habár nem ilyenek miatt jó/rossz egy anime. A harcokra és a grafikára nem lehet panasz, azok nagyon jók, viszont én jobban szerettem a zero és a sima Night OST-it(a zero 2 oipeningje különösen jók voltak). Lehet kicsit elfogult vagyok a Night-tal illetőleg, mivel azt láttam először, de nekem az jött be előszőr másrészt meg ha nem azzal kezdtem volna sokat rontott volna szerintem az élményen, nem is értem sokat mért ajánlják először a zero-t, mivel én kis túlzással értettem mindent a történetből így nem volt szükség magyarázatra/utánna keresésre.



3 kérdésem viszont lenne:


Archer mikor nyeri vissza a memóriáját, mármint az SN közepe táján elég egyértelművé tezsi szerintem, mikor mondja shirounak, hogy képzelje el az adott dolgot, mert ez az ő legnagyobb fegyvere és mivel ő is így csináljka a kardjait az embernek leesik, hogy mi van. Én speciel már akkor gyanakodtam,hogy van valami közük egymáshoz mielőtt megnéztem volna a UBW-t vagy mielőtt külön rákerestem volna. (Olvastam olyat is, hogy akkor nyeri vissza mikor meg látja Saber-t , de olyat is , hogy végig tudta az identitását csak hazudott.)



Mért akarja megölni Shirout, ez így nem volt teljesen tiszta az UBW-ben (ha a 2. évadban kapok részletesebb infót akkor oksa)


Aki játszott a játékkal az elmagyarázná még1x ezt a saber nem hhősi lélek dolgot?(az angol szókincsem nincs a ehlyzet magaslatán szval nem teljesen értettem mindent. A jól vettem ki számára megállt az idő és amég meg nem szerzi a grált nem hal meg és amitt se tud átváltozni lélek formába. Valamint ha teljesül a kívánsága is servant lesz, mert ő ezt ajánlotta fel azért, hogy megszerezhesse a grált. De hogy is van ez egészen pontosan??


ui.:a VN-nek még csak a Fate routeját toltam..valamint tervezem elkezdeni a hollow ataraxia-t is. (+1 kérdés, ahhoz elég ha csak az animéket láttam + a VN fate részét? ..a HF-et még egyáltlaán nem ismerem, csak pár infó morzsát olvastam)


2018. júl. 28. 21:18
 1/1 anonim ***** válasza:

"Viszont hiányoltam volna egy olyan jelenetet(ami mind 2 szériuában elhangzik), hogy amikor kirei megérinti a grált és gilgamesh iszik belőle." Valójában bár csak pár másodperes, van egy flashback a Stay Nightban,ami pont erről szól.

A kéddéseidre választ adva:


1-Bonyolult kérdés, ráadásul sehol se említik. Személyes teóriám, hogy amikor először találkozik Shirouval, és megismeri önmagát, de ezen kívül bármelyik igaz lehet. (Valószínű, hogy már az elején)


2-(Ha nem láttad a masodik évadát az UBW-nak, akkor SPOILER)



Ne vájon azzá, mint ő (elsőre nekem se esett le, de másodszor is végignézve végre megértettem) Volt pár emlités, miszerint Archer a jövőbeli Shirou, aki továbbra is ragaszkodik a "mindenkit megmentek, mert hős vagyok" cucchoz, és Archer azt próbálja megakadályozni, hogy a jelenkori Shirou is beleessen ebbe a hibába, így az egyszerűbb módot válaszva megpróbálja megölni



3-csak F/GO-zok, abban meg nem magyarázzák el, csak említik, sajna ebben nem tudok segíteni


Nem tudom, mennyire kielégítőek a válaszok, azért remélem, hogy segítettem (az esetleges helyesirási hibákért bocsi)

2018. okt. 14. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!