Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Az új Star Wars részeket...

Az új Star Wars részeket direkt csinálták ilyen röhejesen rosszra?

Figyelt kérdés
nagy költségvetésű fos

#kecske #star warsk
2018. aug. 7. 22:38
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ment a zöld kéz!
2018. aug. 8. 15:28
 12/18 anonim ***** válasza:
65%

"Mindig is tele volt a sorozat logikai bukfencekkel, elsősorban a legegyszerűbb, hogy nincsenek hangok az űrben."

Az nem logikai baki, hanem stilisztikai döntés. Ez egy fantasy film, aminek a célja, hogy a sok látvány és hang lekösse a néző figyelmét, ezért senki sem várja el, hogy minden részletében élethű legyen. A hang űrben való terjedése nemigen befolyásolja a cselekményt, nem mond ellent a filmekben felállított szabályoknak. Ettől persze még jogos, hogy a korábbi filmekben is voltak történeti hiányosságok meg ellentmondások, de ez nem tartozik közéjük.


Az eredeti kérdésre válaszolva: vélemény kérdése, hogy az új filmek rosszak-e. Tény, hogy erősen megosztották a nézőket. Hogy direkt ilyenek-e? Igen is meg nem is. A 7. és 8. epizód rendezői szándékosan csinálták a filmeket ilyenre. A 7. rész megpróbálta visszahozni az eredeti trilógia hangulatát, de sokan panaszkodtak, hogy a film túlságosan derivatív lett. A 8. részt ezért egy tapasztalatlanabb, önfejűbb rendezőnek adták, és engedték neki, hogy azt csináljon, amit akart. Nézőtől függ, hogy a filmet jónak vagy rossznak tartják-e, de a rendező szerint ő egy remekművet csinált.


A két spinoff rész, a Zsivány egyes meg a Solo már más eset. Ott a rendezőknek sokkal kisebb szabadságuk volt. A Zsivány egyest jelentősen átalakították egy utólag felbérelt második rendezővel, a Solo eredeti rendezőit pedig konkrétan forgatás közben kirúgták és a film nagyját teljesen újraforgatták. Tehát ezeket a filmeket eredetileg nem ilyenre akarták készíteni, nem a rendezők saját vízióit képviselik, hanem azt, amit a vezetőség, pontosabban a Star Wars-t irányító Kathleen Kennedy utólag rájuk erőltetett.


Kennedy tartja a stafétát, az új filmek végül is az ő akaratát és az ős meglátásait képviselik, de folyamatosan változnak a tervei, folyamatosan rúg ki meg vesz fel rendezőket. Ezért mondtam, hogy a filmek részben direkt, részben nem direkt lettek ilyenek. Magyarán a vezetőségnek nincs épkézláb összefüggő terve, a beosztott rendezők pedig csak kapkodják a fejüket, hogy mit is kéne csinálniuk.

2018. aug. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
78%
Én nem rég néztem meg az összes filmet és a 7 meg 8 teljesen kilóg a világból, a 7es mg rendben van csak ami pluszt tenne a világhoz azt sem válaszolja meg, a 8-as egy totális semmit mondó kavalkád, a leghosszabb film és alig történik valami. De én úgy látom mivel trilógiáról beszélünk csak a 9-dik rész után lesz a teljes a kép, ahogy a Sithek bosszúja is rengeteget megmagyarázot. Amúgy lehetnének jobbak a filmek, rengeteg zseniális könyv jelent meg.
2018. aug. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
62%

Azért ilyen a 7-8 mert kedvezni akartak a 10 éves kislányoknak is.


Nekem a két spinoff tetszett, az előbb említett 2 rész nagyon nem.

2018. aug. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
56%

"Azt pedig végképp nem értem, hogy jött ez a S(w)olos, meg Snoke-os baromság, amikor a hatodik rész tökéletesen lezárta a történetet, a Sith rend pedig elméletileg elpusztult."


Én nem láttam egy darab Sithet sem az új trilógiában. Se Snoke, se Kylo nem az. Attól még, hogy valaki a sötét oldalon van, még nem lesz automatikusan Sith. Például az éjnővérek a TCW-ből, szintén egy sötét oldali erőhasználó frakció, de mégsem Sithek.


A 6. rész pedig messze nem zárt le mindent. A végén meghalt Palpatine, de ebből még nem következik az, hogy a Birodalomnak is azonnal annyi. Továbbra is a Birodalom serege volt a legnagyobb a galaxisban. Várható volt, hogy még évek, évtizedek kellenek ahhoz, hogy legyőzzék, és még így is lesznek maradványai (Első Rend).


"csőcselék a moziban hahotázik azon, hogy Luke mogorván elhajítja a fénykardot"


Mondjuk ez egyáltalán nem humoros jelenetnek lett szánva, inkább komolynak és megdöbbentőnek.


"gyenge, gyerekmesébe illő jeleneten, amikor az a gömb robot fejeléssel javítja meg szétlőtt fegyverrendszert."


A Star Wars mindig is gyerekmese volt, Lucas szerint is :) mi akkor a probléma?


"Próbáltak adni a látványra, olyannyira, hogy a fizika erősen háttérbe szorult."


Ezt most úgy mondod, mintha a korábbi részekben annyira számított volna a fizika :D


"Gondolom másnak is szemet szúrt az elején a bombázós jelenet, amikor a nő halál nyugodtan feküdt a vákuumban a létrát rugdosva"


A bombázó alján simán lehet olyan láthatatlan erőtér, amilyen a csillagrombolók hangárjaiban is van. Így máris nem a vákuumban fekszik :)


"majd kiengedte a bombákat, amik a zéró-gravitáció ellenére vidáman belezuhantak a csatahajóba."


Utána kellett volna ennek jobban nézned. Azok a bombák ugyanis mágneses elven működnek, ez a képes útmutatóban le van írva. Tehát van fizikai tartalom mögötte :) ellentétben azokkal a bombákkal, amelyeket A birodalom visszavágban dobálgatnak az űrben a TIE Bomberek :) Valahogy a régi "szent és sérthetetlen" trilógia kapcsán sose merülnek fel a fizikai bökkenők :D


"Érdekes volt az a jelenet is, amikor az űrben ívben repültek a lézerlövedékek"


Fantasy... még mindig fantasy

2018. aug. 11. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
48%
Disney - ez mindent megmagyaráz :D
2018. aug. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Tislerics Máté ***** válasza:

Az ébredő erő jó volt. Csak ugye elég bátortalan is, meg fantáziátlan. De alapvetően jó film volt. Rajongók készítették rajongóknak felvezetve egy új karakter gárdát. Amit aztán Az Utolsó Jedik szépen le is rombolt.


Az utcsó jedike valóban bűn rossz film. Inkább éreztem paródiának mint igazi SW fimnek. Még magát sem tudta komolyan venni, nem hogy a SW univerzumot. Ami leginkább szerintem tönkre tette, az az indokolatlan viccelődések, a túlzott politikai mondanivaló és a karakterek kifigurázása.


Ennek leginkább két személy volt az okozója: Rian Johnson a rendező és Kathleen Kennedy a Lukasfilm elnöke. A rendező képtelen volt megérteni miről szól a SW és csinált egy agymenést, ami valószínűleg csak neki tetszett. És reménykedett benne hogy másnak is fog. Nyilán az igénytelen SW rajongók elismerték a filmet. Akik meg ezen nőttek fel csalódottan jöttek ki a moziból.


Kathleen Kennedy viszont teljhatalmú vezére a SW-nek ezért képes ráerőltetni szinte akármit a filmekre. Ezt itt is megtette. Ugye a Hölgy nyíltan a női felsőbbrendűségben hisz, amit ez a fotó is igazol:


[link]

(,,Az erő a nő" feliratú fekete pólóban virít....)


Sajnos nem bírt magával és az összes karakter történetét átvariálta úgy, hogy az kizárólag a nőket mutassa be pozitív erős karakterként. Az összes férfi nemű karakter pedig esendő, bizonytalan, zavart legyen. A nők pedig kivétel nélkül valamilyen fontos státuszt töltenek be jóval bölcsebbek és relevánsabbak a férfi társaiknál. (Kivéve Phasma) Ez lehetne akár véletlen is, de az elnök asszony személye és befolyásának lehetősége sajnos ezt kizárja. A másik hatás a Kennedy személyéből fakadóan az állatkínzás mint téma beleerőltetése a filmbe. Ezért volt a nyúl fejű lovak kiszabadítása és ezért nem valamilyen durva légi-fogat szerű viadal volt a bolygón, hanem cuki állatok lóversenye...


Nyilván a film ezer sebből vérzik. A rendező mindenképpen fordulatosra akarta csinálni ezért televágta filmet furcsa értelmetlen csavarokkal. Ezek nem szerves részét képezték a történetnek. Nyilán akart ,,Én vagyok az apád!" szintű hatást kiváltani, de sajnos ezt csak dilettáns eszközökkel próbálta utánozni. És hát nem is ütött akkorát egyik fordulat sem. inkább kényelmetlen és érthetetlennek tűntek.

2018. okt. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Tökéletesen megírtad, szerintem.

Én is hasonlóképp éreztem.

2018. okt. 18. 20:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!