Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Harry Potter első részében...

A Harry Potter első részében hogyan volt lehetséges, hogy a tanévzáró előtt a Mardekár háznak volt a legtöbb pontja a házkupában?

Figyelt kérdés

Ez azért volt furcsa nekem, mert elvileg a plusz pontok a jó tanulmányi eredményért valamint a bátor és nagy tettekért jártak, míg pontlevonás járt a szabályszegésért, szemtelenségért, rossz tanulmányi eredményekért. Azt értem hogy a Griffendél utolsó volt hála Harryék rengeteg kihágásának, meg hogy a rosszindulatú tanárok mint Piton mindig szopatták Hermionét, de a Mardekár hogyan lehetett első? Hiszen ott egyrészt többségében síkhülye és arrogáns emberek tanultak (lásd Malfoy baráti körét), másrészt ott is szegték a szabályokat bőven, provokáltak másokat, erőszakosak voltak, csaltak kviddicsben stb. Értem én hogy valahogyan értékelni kellett Harryék fáradozásait és az utolsó helyről elsőre felhúzni őket megfelelő megoldás volt a rengeteg plusz ponttal, de nem lett volna életszerűbb ha a Hugrabug vagy a Hollóhát áll az élen? Vagy csináltak valami olyan dicső tettet mardekáros diákok amiről nem tudok és ami annyi plusz pontot ért? Mert ahogy én gondolnám nem hogy első helyen nem állhattak volna, de konkrétan mínuszban kellett volna lenniük...


Tudja ezt valaki?



2018. aug. 15. 18:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A Mardekárban is voltak jó tanulók. Crack és Monstro szélsőséges példa, azért nem mindenki volt olyan agyhalott. meg a kviddicsben is értek el eredményeket néha, lehet, hogy azért is jár.

Illetve simán belefér, hogy Piton házvezető tanárként sokszor osztogatott nekik pluszpontokat, és a többi házól meg apróságokért vont le.

2018. aug. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
90%
első vagyok: Nem tudom, hol tartasz a sorozatban, nem akarok spoilerezni, de a házak ábrázolása az elején elég leegyszerűsítő (ez jó-ez rossz), de ahogy haladunk a sztoriban, az író egyre inkább árnyalja a képet, jobban megismerjük a házak diákjait, és kiderül, hogy nem minden fekete-fehér. Végülis mindannyian diákok, ilyen-olyan problémákkal, jobb vagy rosszabb tulajdonságokkal.
2018. aug. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A sztori kedvéért, hogy pofára essen a Mardekár.
2018. aug. 20. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

a vicces az hogy az első könyvben elhangzik hogy már 5 vagy 7 éve mindig a Mardekár nyerte a házkupát

#2 szerintem pont fordítva volt, az elején még voltak értékek rendelve a házakhoz, a későbbi könyvekben savlonosan leegyszerüsödtek - griffendél=jók, mardekár=rosszak (kivéve Lumpsluck), hollóhát=Cho és Luna háza, hugrabug=mindenki más, aki igazából felesleges a történet szenpontjából (kivétel Cedric)

2018. aug. 22. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!