Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mik a legismertebb filmek?

Mik a legismertebb filmek?

Figyelt kérdés
Olyanra gondolok amiket a legtöbb ember látott, és szinte a kultúra részévé vált.

2018. szept. 13. 20:53
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:

A világ egy nagy hely. Az itt felsorolt filmek többsége a nyugati kultúrkörben jelent inkább sokat és pl. a belinkelt oldal is csak elsősorban amerikai filmekkel foglalkozik és nem találhatóak meg rajta olyan filmek, amelyek mondjuk Indiában alapművek, de itthon még egy kiműveltebb filmesztéta sem hallott róluk. Vagy ha csak Magyarországot nézzük, pl. A tanúnak iszonyatos hatása volt, de világszinten ismeretlen.


Szerintem bármelyik toplista megteszi, jobbat úgyse tudunk mondani.

2018. szept. 14. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
67%

A Box office mojo nem válasz. A top 30-ban 2 olyan film van, ami 2000 előtt készült.

Attól, hogy a túltolt marketing miatt sok kölyök nézi a szemetet moziban, még nem lesz egy a Hihetetlen család második része a 17. legismertebb film a világon.

Ami a legobjektívabb választ adhatja az, ha megnézitek, hogy IMDB-n melyik filmek kapták a legtöbb szavazatot.

Persze így se feltétlenül a legismertebb filmeket fogjuk látni, mivel a minta nem tökéletes, nyilván a negyvenöt plusszos korosztály sokkal kevésbé van itt jelen, mint mondjuk a 18-29, de ettől még közelebb fog állni a valósághoz, mint a Box office mojo-s adatok.

2018. szept. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:

Legobjektívabb és az IMDB ott hasal el, hogy az IMDB-n lehet szavazatot vásárolni. Közelről sem objektív. Premier előtt 150 000 szavazattal volt lista vezető az Interstellar - persze a nép becumizta, ahogy azt kell, pedig nem volt premier előtt ekkora tömegnek bemutatva.


A Pappa Mia is jó sok külföldi (10 000) szavazatot kapott és így lett 2.6 helyett a jelenlegi pontszáma, de azért attól az még nem 10 000 rendes szavazat, csak néhány százezer forintért megvették és máris 2.5x annyira jó film lett.


Most összetörtem a törékeny lelkecskédet - lehet. De jó lenne felébredni és nem hinni vakon a hülyeségnek. BoxOffice = mennyi ticketet adtak el. Sokkal objektívebb, mint az IMDb.

2018. szept. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
Attól, mert valami 2000 előtt készült, attól még bizony lehet ismert, jó, és értékes film - Bár ez lenne az igazi objektív hozzáállás és nem a 2000 előtti filmek rasszizmusa :)
2018. szept. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:

Elírtam, nem az Interstellar vette meg a pontokat, hanem az Inception - elnézést. :)

Interstellarnak nem kellett pontokat vásárolni. Az nem koppintott akkorát, mint az Interstellar.

2018. szept. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:

Mindkettőtöknek igaza van részben.

De én is inkább az imdb mellett tenném le a voksom.


A boxoffice csak azt mutatja, hogy mekkora bevétele volt, ergo mennyien mentek el rá.

De nehogy már egy Hihetetlen család 2-t előrébb soroljunk mondjuk egy Ponyvaregénynél vagy Forrest Gumpnál, csal azért, mert az fogyaszthatóbb és nagyobb lett a bevétele.

Igen, igaz, hogy lehet szavazatokat venni imdb-re, de nem az a mérvadó.


Írhatnám én is, hogy Titanic, Jurassic park, Star wars stb... de ezeket ha nem is látta valaki, de érdeklődik a filmek után, mint a kérdező, akkor egy-két kivétellel úgyis ismeri mindet.

Amiket pedig nem azokra rátalál az említett oldalakon. Az adott filmnek a wikipediaján pedig talál a filmekről leírásokat, sok alap filmhez le van írva, hogy alap film. :) Csak persze bővebben, más szavakkal. Kár azon filózni, melyik oldal ad reálisabb eredményt.

2018. szept. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:

"Az összetörtem a lelkecskédet" mondatra nem tudom, hogy mi szükség volt. Azért, mert neten beszélsz valakivel feltétlenül meg kell próbálnod beletörölni a lábad?


Az előttem válaszoló nagyjából leírta, hogy mi a helyzet. Nem tudom, hogy mennyire ismered a filmeket, de hasonlítsd össze ezt a listát a Box office mojo-val, és rá fogsz jönni, hogy sokkal közelebb áll a valósághoz, még ha nem is pontos.


[link]


Nyilván látni, hogy a Nolan, Fincher, és az újabb Tarantino filmek nagyon elöl vannak, biztosan van benne szavazatvásárlás is, de ha ezeket gondolatban valamivel hátrébb helyezed, akkor egy nagyjából pontos listát kapsz.

2018. szept. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
Sajnos a link nem tökéletes, de ha valakit érdekel, akkor a "Sort by"-t állítsa át "Number of ratings"-re.
2018. szept. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:

"De nehogy már egy Hihetetlen család 2-t előrébb soroljunk mondjuk egy Ponyvaregénynél vagy Forrest Gumpnál, csal azért, mert az fogyaszthatóbb és nagyobb lett a bevétele."


Legimsertebb filmeket kérdezte. Nem a szerinted melyik a neked legjobban tetsző film volt a kérdés.

A hihetetlen családot sokkal többen nézték meg, mint a Ponyvaregényt - deal with it.

2018. szept. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:

Rotten, metacritics, és egy valag másik oldal is van, ami hasonló elven működik elég nagy szórás van mindegyik oldalon. És mást tartanak fontosnak.


Az, hogy valami populáris nem jelenti, hogy jó. Magyar mozikban a TED volt az év filmje, pedig egy hulladék :) Mégis azt nézték meg legtöbben. Aztán ott volt a Szürke, azt is sokan nézték meg. Nem azért, mert jó film. Azért, mert tömeget vonz. Most meg itt van az Infinity war, rekord mennyiségű ember nézte meg!

2018. szept. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!