Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Harry Potter filmek forgatók...

A Harry Potter filmek forgatókönyvét miért nem J. K. Rowling írta?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy J.K. Rowling nem könyvíró, és nem forgatókönyvíró.. De kíváncsi vagyok erre.

2018. szept. 8. 16:46
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
84%
Mert nem forgatókönyv író, azért...
2018. szept. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

OFF: Az nem "forgatókönyv író", hanem "forgatókönyvíró"! Egyben van :)


ON: Szerinted egy olyan személy, aki 7 könyvet írt több ezer oldallal, nem tudna megírni egy forgatókönyvet? :D Főleg úgy, hogy a saját sztorija..

2018. szept. 8. 17:01
 3/26 A kérdező kommentje:
Elrontottam a kérdést! J.K.Rowling könyvíró, nem tudom miért írtam oda a "nem"-et.. :D
2018. szept. 8. 17:07
 4/26 anonim ***** válasza:
88%

Szerinted. Szerintem meg nagyon más világ a könyv, a líra, mint a rendezéshez érteni és látni a képkockákat, amikor forgató könyvet írsz. Az inkább közelebb áll a színházi rendezéshez.


Aztán egyikünknek sincs sem milliós példányban eladott könyve sem filmje. Mégis van róla (eléggé szakmaitlan) véleményünk.


De JKR továbbra is vitathatatlan, hogy nem forgatókönyv író.

2018. szept. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
89%
Mellékesen az autó korrektor vágja külön... Nem trollkodásból sikerül külön írni.
2018. szept. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Továbbra sem értek egyet, de mindegy :). A forgatókönyvbe simán beleszólhat a rendező, sőt! Sokszor volt már olyan is, hogy a rendező "visszadobta" a forgatókönyvet, és újra lett írva néhány jelenet (rosszabb esetben szint ez egész). A forgatókönyvet a rendező közreműködésével írják meg, J.K.Rowling meg valószínű jobb forgatókönyvet írt volna, mint azok, akik tényleg megírták. (Mivel a saját sztorija, de ezt már írtam.)
2018. szept. 8. 17:23
 7/26 anonim ***** válasza:
86%
A büdös életben nem láttál még forgatókönyvet, nyilván nem értesz egyet. Szerencsére a valóság teljesen más. Egy regény, valamint egy forgatókönyv köszönőviszonyban sincs egymással...
2018. szept. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Quentin Tarantino összes forgatókönyvét elolvastam (fent vannak a neten) és a Harry Potter részekét is. :)
2018. szept. 8. 18:01
 9/26 anonim ***** válasza:
94%
Te legfeljebb szövegkönyvet olvastál, de forgatókönyvet biztosan nem. A forgatókönyvekben a dialógusokon kívül olyanok szerepelnek, hogy milyen a kameraállás, hogyan vegyenek fel egy jelenetet, utasítások a világításra és egyéb technikai dolgokra. JKR-nek nincs filmes végzettsége. Az ilyesmihez nem ért.
2018. szept. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Igen, rendesen le volt írva benne hogyan közelít a kamera, milyen kameraállás, stb. :) Azt viszont NEM a forgatókönyvíró írja bele, hanem a rendező ;) Elég érdekes lenne, hogy a rendező tudata nélkül beleírja a kameraállásokat, vágásokat, stb. Akkor minek kellene rendező? :D J.K Rowling egyébként megírta a 8. Harry Potter részt (ha lehet így nevezni) ami egy színdarab volt.
2018. szept. 8. 19:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!