Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mért a Star Wars univerzumában...

Mért a Star Wars univerzumában a 2 "Legjobb, , jelenet az ÉN VAGYOK AZ APÁD LUKE meg Han Solo fagyasztása?

Figyelt kérdés

#Star Wars #Han Solo #Star Wars a birodalom visszavág #Han Solo fagyasztása
2018. okt. 14. 18:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Uhm, egyénfüggő hogy kinek mi a legjobb, az "én vagyok az apád" az egyértelműen a legikonikusabb, mivel a filmtörténet egyik legnagyobb csavarja.

Han lefagyasztása fingom nincs, nekem az nem is tetszett őszintén :D

2018. okt. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De mi annyira jó Han Solo lefagyasztásában?
2018. okt. 14. 21:28
 3/6 anonim ***** válasza:

hát igen.

az első az egy hatalmas meglepő csavar.

még nagyobb mint a jedi visszatér-ben vader pálfordulása.

ezért is utóbbi a 2. helyezett nem a fagyasztás.

2018. okt. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A lefagyasztás több okból klassz: egyfelől nagyon látványos, az ötlet hogy Solo kapitányon próbálják ki a szénfagyasztót jól szemléltette Vader kegyetlenségét, és érzelmi oldalról nézve itt vallanak egymásnak szerelmet Leia és Solo. Addig csak incselkedtek egymással. Mikor az ember a halál kapujában áll, lehull róla minden álarc.
2018. okt. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Van egy univerzális objektív toplista, hogy egy x darab film közül mik a legjobb jelenetek?

Ez most kábé olyan, mintha objektíven leírnád a legfinomabb hamburgereket.


Az én kedvenc részem amikor Anakin és Obi-Wan harcol a Mustafaron, de biztos vannak olyanok, akik ezzel nem értenek egyet.

2018. okt. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Tislerics Máté ***** válasza:

Félművészeti szempontból egészen biztosan a ,,Nem! Én vagyok az apád!" mondat és ezzel együtt jelenet a "legjobb" az egész SW filmes univerzumban!


Ezt szerintem leginkább csak az értheti, aki gyerekként látta 4. és 5. részt. Most visszanézve nyilván kicsit régimódinak tűnhetnek. A Star Wars akkoriban csúcstechnológia volt. És végre a sci-fi műfaj elkezdte megközelíteni a 2001: Űrodüsszeia minőségét.


De miért is a legjobb jelenet? Nos mert egyedülálló a filmtörténelemben és katartikus hatást váltott ki akkoriban a nézőkből. Leginkább azért, mert ez egy olyan fordulat, ami úgy tud megdöbbentő lenni, hogy nagyon elegáns és innovatív módon értékeli át a néző és a főhős hozzáállását a történethez. Egyszerűen képtelenség kizökkenni a film hatása alól, amikor ez a jelenet megtörténik. Nem dilettáns fordulat, mint az Utolsó Jedik-ben pár jelenet. Ráadásul egy egész film előzte meg tudatosan a csavart. Csak George Lukas és egy-két ember tudta, hogy ez az igazság Vaderrel kapcsolatban, annak ellenére hogy az előzményfilm már hatalmas népszerűségnek örvendett. És akkor jött a második, ami minden elvárást felülmúlva letaglózta a nézőt és egyben megvilágosította is.


Szóval filmesztétikai szempontból ez a legnagyobb jelenet az űroperák történelmében valaha...

2018. okt. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!