Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Game Of Throns-ban nektek...

A Game Of Throns-ban nektek szimpatikus Daenerys Targaryen karaktere?

Figyelt kérdés

Úgy értem nekem sose volt különösebben szimpatikus figura.


Viszont a csipetnyi szimpátiámat akkor vesztettem el vele kapcsolatban mikor élve égette el Dickon Tarlyt és az apját.


Ráadásul Meereen városában sem tudott normálisan uralkodni, nem tudta a békét tartósan fenntartani.


Nem is értem,hogy hogyan gondolja,hogy Westerost a hét királyságot idegenekkel makulátlanokkal,

dothrakiakkal,és sárkányokkal meghódítja,és közben élve éget el Westerosi nemeseket majd utána békében uralkodhat.Szóval apja lánya.


Na mindegy,ti mit gondoltok róla?



2018. okt. 27. 13:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerre olvasom a könyveket és nézem a sorozatot.


A könyvekben nekem Dany szimpatikusabb, de a sorozatban sem ellenszenves.


Elvileg ő egy 13 éves kislány, csak ugye, mint sok másik szereplőt, őt is öregíteni kellett egy kicsit, hogy pl a szex jelenetei Drogo-val kevésbé legyenek sokkolóak.


Ezért se tudott rendesen ualkodni, hiszen még kvázi gyerek, és ellenben mondjuk Robb-bal vagy Theon-nal sose tanították meg neki az uralkodás alapjait.


Ha Jon és Jorah, pláne Tyrion kitartanak mellette, akkor lehet jó uralkodó. Mert amúgy az elvei nem rosszak, csak még nem elég tapasztalt, hogy ki tudja őket vitelezni.

2018. okt. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem jó csaj, ő a legszebb a sorozatban. A többi meg nem számít, hiszen egy szereplő se normális, mindegyiknek megvannak a stiklijei. De a hibái ellenére nagyon cuki. :)
2018. okt. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
12%
a Tarly gyereknek megvolt adva a lehetőség akárcsak az apjának.mit gondolsz ha elengedi mennyi idő alatt álltak olna egy új sereg élére??? valami más szemszögből nézed a sorozatot annyi szent.Tyrion sem állt volna z oldalára ha olyan amilyennek leírod.egy lányról beszélünk aki üldözött család sarja,az apja egy őrült,s akinek a politikai keverés majdnem az életébe került.bocs hogy ezek után felvette a kesztyűt...Jár neki az a trón(ok tudom hogy Jon az örökös)mert gyönyörű,okos,varázslatos,és van 2 sárkánya :D
2018. okt. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Én tényleg más szemszögből nézem a sorozatot,igyekszek objektív(elfogulatlan) lenni.Amit Daenerys uralkodóként fel tud mutatni az egy kész katasztrófa,igazából egy egy diktátor,és abból is a rosszabb fajta.


Megérkezett Meereen városához mint egy hódító.


Az ottani legyőzött uralkodó osztály tagjait(mestereket)bármiféle válogatás tárgyalás nélkül keresztre feszítette,csak azért mert más ideológiai és társadalmi berendezkedésük volt mint amilyet ő eltudod fogadni.


Ennek a következménye persze az lett,hogy folyamatosan harcban állt Meereen városában a Hárpia fiaival,akik Daenerysre mint egy zsarnok elnyomó uralkodóként tekintettek.(véleményem szerint az is)


A Hárpia Fiai vétték a társadalmi berendezkedésüket.(Ami persze messze nem tökéletes).


De nem az a legmegfelelőbb megoldás rá,hogy keresztre feszítettem és elevenen megégettetem a Meereen mestereket.


Na ezek után indult el Westeros fele,mivel hogy ez neki jár, mert ő az őrült király lánya.(apja lánya)


Idegeneket hozott Westerosra.Oda hozta a sárkányait,makulátlanokból és dothrakiakból álló seregét.


És igen élve elégette Dickon és Randyll Tarlyt.Pedig ott már győzőtt nem volt már ellenség.És nem,nem kellett volna elengednie a Tarlykat.


Tudod mit csinált Ned Stark, miután legyőzte az ellene fellázadt Balon Greyjoyt?"Túszaként" magával vitte Theont, Balon Greyjoy örökösét.Ezáltal biztosítva a békét.


Én valami hasonlót vártam volna,hogy Dickonnal zsarolja Randyll Tarlyt.


De hát Daenerys Targaryen hol van Ned Starktól vagy akár csak Jontól.

2018. okt. 27. 17:15
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

ahogy írták is az alapsztori szerint egy fiatal kamaszlány,aki elképesztő hatalom birtokosa.

szóval ha így nézzük akkor érthető,hogy időnként miért labilis,határozatlan,vagy épp túlzottan határozott.

azért mert egy szeszélyes tinilány.

2018. okt. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért a keresztrefeszítésnek is volt előzménye, törtéentesen, hogy több, mint száz ártatlan kisgyerekkel ők is megtették ugyanezt.


Dany sose kapott megfelelő képzést, csak belecsöppent az egészbe.


Westeros végül is jár neki, jobban, mint bármelyik Baratheon-nak vagy Lannister-nek. Te nem vágynál vissza a szülőföldedre, amit elvettek tőled?


Őszintén, a Tarly-k annyira nem tudnak érdekelni. Nem bánom őket.


Ned Stark azért minden uralkodó és nemes felett állt, ha becsületről volt szó, őt felhozni nem éppen fer.

2018. okt. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
6-os dobtam egy zöldet,mert leírtad azt amit én csak elfelejtettem elküldeni(kimentem enni,és játszani)de köszönöm hogy megtetted! Ned,Theon,és a Tarly gyerek esetében nem látok hasonlóságot,révén hogy Ned egy kisfiút "vett"magához Theon képében,Dickon pedig potenciális veszélyforrás volt(szvsz)a meereen-i nemesek keresztre feszítését felhozni,annak fényében hogy mit tettek számtalan kisgyerekkel...komolyan mondom...na de ez egy fiktív történet kitalált világgal, kár lenne objektivitást keresni. végezetül annyit vastrónt Daeny-nek :D
2018. okt. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kicsit olyan ő, mintha egy vonatot néznék, amelyik bármelyik pillanatban leszaladhat a sínekről, nekem túl érzelem-vezérelt, és nem egyforma logika alapján gondolkozunk közelről se. DE a felhozatalból szerintem mégis ő a legalkalmasabb az uralkodásra, erős az igazságérzete, van egy erre épülő világnézete, törődik azokkal az emberekkel is, akik másnak nem számítanak, emberien áll az embereihez, változtatásokat akar és tesz is értük. A Westerosba vezető útja során követett el tapasztalanságból és bizonytalanságból hibákat, de végül mindig sikerült ezeket rendeznie. Kellenek mellé az olyan logikusabb gondolkozású tanácsadók, mint Tyrion és Varys, hogy kicsit kordában tartsák a vérmérsékletét, tanítgassák, de szerintem messzire eljutott kvázi a semmiből. Mégpedig azért, mert benne megvan az, amivel el tudja érni, hogy az emberek követin akarják. És nem feleslegesen kegyetlen, de megfelelően keménykezű - ez az, ami speciel tohonya, széplelkű Havas uraságból hiányzik.


"Ráadásul Meereen városában sem tudott normálisan uralkodni, nem tudta a békét tartósan fenntartani."


Az azért volt, mert mint ahogy Westerosban is kapálózik az aljas réteg, hogy védelmezze azt, amit a jussának tart, Meereenben se vette be szó nélkül a teljesen indokolatlanul, brutálisan kegyetlenkedő réteg, hogy mától nem az ő kiskirályságuk az ország, ahol úgy bánnak a szegényebbekkel, mint rosszabb helyeken az állatokkal. Szerintem teljesen jogos volt, hogy keresztre küldte az egész mester-brancsot, ebbe az embereknek kártékony rendszerbe belegyepesedett vezetői réteget úgyse lehetett volna átnevelni - ne kergessük illúziókat, ha meghagyja őket, még nagyobb lázongások lettek volna. A nép kemény magja nagyon szerette őt, azok okoztak problémákat, akik addig abból éltek, hogy az előbbiekből kisajtolták az utolsó lélegzetvételüket is.


"Nem is értem,hogy hogyan gondolja,hogy Westerost a hét királyságot idegenekkel makulátlanokkal, dothrakiakkal,és sárkányokkal meghódítja,és közben élve éget el Westerosi nemeseket majd utána békében uralkodhat.Szóval apja lánya."


Mi a baj ezzel? Westeros fennálló rendszere a velejéig rohadt, minden ház csak a maga kis aranyának a kikapargatásával, az áskálódással volt elfoglalva, bármire képesek voltak a trónért. Még nagyon össze se fogtak, ameddig nem bukott ki, hogy a Targaryen lány visszatér és a Lannisterekkel külön-külön nem tudnak mit kezdeni. Ezekkel a nemesekkel HOGYAN uralkodhatott volna békében ez a csaj, aki nem azzal van elfoglalva, hogy hátba szúrja, aki ferde szemmel néz rá, hanem meg akarja adni az embereknek azt, amit hosszú ideje nem ismertek hírből se; normális vezetőséget, ami szem előtt tartja az érdekeiket. Ha hagyja a Tarly-kat futni, akik egyértelműen kijelentették, hogy ragaszkodnak a régi rendszerhez... akkor ugyanaz lett volna, mintha Meerenben maradnak a mesterek. Úgyhogy, ha hatékony, gyökeres változást akar... akkor meg kell nyirbálni a problémás részeket, illetve éreztetnie kell a problémás réteg megmaradt részével, hogy ő erős, kitart amellet, amit hirdetett, új játékszabályok vannak. Másrészről a sárkányok miatti aggályoskodást már csak azért se értem, mert Westeros dicső történelmének a kemény magjai a sárkányok, azok a lények, amikre még mindig áhítattal gondolnak vissza. A dothrakikkal meg a makulátlanokkal meg mi a baj? Westeros eddig minden más népet lenézett, amiből nem tudott hasznos húzni, Daenerys nem ezzel a westerosi, fasiszta felsőbbrendűséggel nézi őket csak azért, mert másabbak.


Ami meg Ned Starkot illeti... a becsületek bajnokaként szerintem elég sántító dolog őt emlegetni. Az egész ember maga a röghöz kötött, begyöpösödött álszentség. Állandóan jött a szent szöveggel, hogy télen fel kell hagyni az ellentétekkel, mert együtt lehet csak túlélni, nincs helye széthúzásnak.

Erre a feleségét és a fiait fent hagyja északon, a két kislányt magával viszi, ezzel alapvetően képezve egy újabb éket a családba, ami áll a Starkokból meg Havasból. (Havasnál maradva még egy picit... ha annyira becsületes ember lett volna, akkor legalább a nejének elmondja, hogy Jon kinek a gyereke és akkor nem masszív utálatban cseperedik fel szerencsétlen kölyök a nevelőanyja részéről. Ezzel verte le az első széthúzást, miközben a családról meg az egységről papolt.)

Utána meg a két lány között is generálja a feszültséget azzal, hogy külön beszél velük, mindig egymás háta mögött, mindkettőnek mást mond, egyik mellett se áll ki nyíltan, nem mondja el nekik, miről van szó, csak teszi a szépet és a levegőbe beszél, majd elvárja, hogy pontosan azt tegyék, amit mondd. Aztán koppan, amikor Sansa nem ugrál úgy, ahogy fütyül, miközben ő maga hagyta, hogy a nagy veszély közepette a lánya egy akkorára dagadt rózsaszín felhő tetején üljön, hogy utána ne értse, miért kell olyan sürgősen pucolni.

Másrészről Ned elítél mindenkit, aki nem az ő erkölcsei, a Stark-becsületkódex szerint cselekszik, - még úgy is, hogy nincs tisztában a körülmények, a történések teljes képével, csak azt hajtja, amit abba a fafejébe, az előítéletei alapján belevesz - miközben véletlenül se lenne objektív, véletlenül se gondolkozna el róla, hogy nem hazai terepen talán nem véletlenül vannak azok a játékszabályok, amik. Hogy mondjuk Királyvárban nem lesz automatice mindenki hasra esve tőle.

Robert engedte, hogy ő szépen elszálljon, hogy kvázi egy külön királyként mindent a saját belátása, a saját elvei szerint végezzen északon, amitől olyan merev lett, hogy képtelen volt idomulni egy más felálláshoz. Mindenkinek mindent kifecsegett, még akkor se vigyázott, amikor akadt olyan, aki figyelmeztette volna, hogy legyen óvatos, hajtotta az egyenességét meg a saját elképzelését, mint egy ostoba tulok. Megbízott egy olyan emberben, aki saját maga is elmondta neki, hogy ne bízzon benne. Aztán micsoda véletlen, ennek az ész nélküli ide-oda ugrálgatásnak, a felsőbbrendű mellverésnek az lett az eredménye, hogy elveszítette a fejét.


Úgyhogy, ha következetességről szeretnénk beszélgetni, akkor szerintem nem pont Nedet kéne szembeállítani Daenerysszel... :D Másrészről, ha a teljes szereplőgárdát nézzük, akkor Tyrion lenne szerintem a legtökéletesebb király-alany.

2018. nov. 11. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Szimpatikus, mert egy nagyon jól megírt karakter, bár nagyon különböző a könyvben és a sorozatban. Alapvetően egy jószívű karakter akinek megvannak a maga elvei, de néha, teljesen kiszámíthatatlanul valami elpattan nála és akkor meg teljesen hidegvérrel éget el embereket stb. és szerintem nem annyira kiszámíthatóak a cselekedetei mint a többi karakternek. Szóval bejön ez az alapból merev, kimért, hideg természet (sokszor még csak nem is pislog) aztán meg fogja magát és hirtelen felindulásból elmegy zúzni a sárkányháton meg ilyenek. Szóval elég érdekes személyiség. És kicsit olyan is mintha benne is lenne egy kicsi őrület de azért próbálja visszafogni magát ami nem mindig sikerül.:D A módszereivel nem igazán értek egyet, biztosan lehetne jobban is csinálni, kevesebb erőszakkal meg égetéssel, de hát ez a Trónok Harca. Amúgy szerintem ő okozta a sorozatban eddig a legtöbb ember halálát. De valamit mégis jól csinál mivel ennyi ember követi szinte fanatikusan. És jó tanácsadókat választott maga mellé. Meeren városában szerintem nehezebb uralkodni mert az egy teljesen más kultúra. Mondjuk Essos Ázsiának felel meg a mi világunkban. Ott is vannak olyan országok amiknek a kultúrája teljesen eltér a miénktől,pl iszlám vallás stb és ha valaki odamenne mondjuk és gyökeresen meg akarná változtatni az egész kultúrájukat ami tényleg esetekben kegyetlen pl a nőkkel szemben stb de nekik az a normális és alapból ellenkeznének, akkor az nem lenne olyan egyszerű mint Európában uralkodni például. Amúgy az a Daenerys előnyére szól hogy végülis azért maradt Meerenben, hogy gyakorolja az uralkodást mielőtt meghódítaná Westerost. Szóval összességében egy érdekes jól megírt karakter a maga hibáival, de még mindig ő lenne a legjobb uralkodó az eddigi felhozatalból.
2018. nov. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Tudnám szeretni... :D
2018. nov. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!