Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Reyt miért tartják a Star...

Reyt miért tartják a Star Warsban Mary Sue karakternek?

Figyelt kérdés

2018. nov. 1. 21:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
17%
Mert nőből talált lenni, és a fiúk (nem férfiak) számára ez teljességgel elfogadhatatlan.
2018. nov. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%

Mert mindent tud, mindenhez ért és fogalmunk sincs honnan, csak úgy el kéne fogadnunk, hogy deus ex machina például jó pilóta, miközben az a fő karaktervonása, hogy egy jakkui kukázó, aki ételért guberál. A kettő között van némi kontraszt.

Hozzáteszem az egész új trilógia szenved az ilyen dolgoktól, nem csak Rey eleve az egész Első Rend nincs megmagyarázva csak úgy fogadjuk el, hogy van.

2018. nov. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

mert a rengeteg sw könyvből kiderült,hogy a jedik 10 de ink 15 évig tanulnak vívni és erőt használni mire alap fokú jedivé tudnak válni.

itt meg a lány lekardozott egy olyat akit gyerek korától tanítottak vívni meg erőt használni,úgy hogy ő soha életében nem tanulta egyiket sem.

de mivel a vívás egy küzdősport,elég abba belegondolni viszonyításként,hogy mennyi idő megtanulni boxolni.

egyáltalán mennyi idő a küzdelem alapjainak az elsajátítása.

vagy mennyi idő megtanulni vezetni?

az ilyen alapvető viszonyítások miatt nevetséges,hogy ennyire komplex cselekvést csak úgy elsajátít és részben ezért méri szú.

2018. nov. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
34%

"Mert mindent tud, mindenhez ért és fogalmunk sincs honnan"


Kivéve hogy egyáltalán nem. Minden példa amit felhoztatok abból fakad, hogy vagy nem láttátok az eredeti trilógiát, vagy nem láttátok az új filmeket.


"például jó pilóta, miközben az a fő karaktervonása, hogy egy jakkui kukázó, aki ételért guberál. A kettő között van némi kontraszt."


https://www.youtube.com/watch?v=sDoSxywBT88

Onnan jó pilóta, hogy van gyakorlata benne. Meg onnan is, hogy erőérzékeny. Mintha kitértek volna rá párszor, hogy az erőérzékeny emberek jobb pilóták.


"eleve az egész Első Rend nincs megmagyarázva csak úgy fogadjuk el, hogy van."


Előfordul, hogy új hatalmi tényezők jelennek meg. Mondhatni, szükségszerű. Mondhatni, gyakorlatilag teljesen elképzelhetetlen, hogy ne történne meg. Ezen túl mit kell rajta magyarázni? LEHET magyarázni, de miért KELL?


"mert a rengeteg sw könyvből kiderült,hogy a jedik 10 de ink 15 évig tanulnak vívni és erőt használni mire alap fokú jedivé tudnak válni."


Az eredeti trilógia ennek erősen ellentmond. Luke magától jött rá, hogyan kell tárgyakat mozgatni, aztán pár hét után komoly Jedi mester lett és legyőzte Darth Vadert, aki mögött ott állt a világ összes képzése, tapasztalata, felkészülési lehetősége és a többi. Én speciel örülök, hogy az eredeti trilógiát folytatják a filmek.


"itt meg a lány lekardozott egy olyat akit gyerek korától tanítottak vívni meg erőt használni,úgy hogy ő soha életében nem tanulta egyiket sem."


Rey tudott vívni amikor találkozunk vele a Jakku-n. És Kylo-t egy perccel korábban lőtték meg. De ami fontosabb, Kylo-ban belső konfliktus volt az apja megölése miatt, ezért sem volt éppen a toppon, ahogy azt explicit ki is mondták. Meg amúgy pár perce lőtték hasba. Miután megölte az apját.


"de mivel a vívás egy küzdősport,elég abba belegondolni viszonyításként,hogy mennyi idő megtanulni boxolni.

egyáltalán mennyi idő a küzdelem alapjainak az elsajátítása.

vagy mennyi idő megtanulni vezetni?"


Pár év. Rey 20 fölött van, tehát reális, hogy el tudta sajátítani ezeket az egyszerű emberek számára sem elérhetetlen tulajdonságokat. Főleg hogy nagyon erős erőhasználó.


Na mondjatok már EGY komoly kritikát, ami miatt Rey "rosszabb", mint mondjuk bármelyik Bosszúálló.

2018. nov. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
írod mindezt úgy,hogy mögötted is van egy évtizedes ökölvívó múlt mint mögöttem,tehát lazán kijelented,hogy áh nem olyan nehéz dolog ám az,pár év edzés azt kész,levered tyson-t is...:DDD
2018. nov. 1. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
85%

,,Onnan jó pilóta, hogy van gyakorlata benne. Meg onnan is, hogy erőérzékeny. Mintha kitértek volna rá párszor, hogy az erőérzékeny emberek jobb pilóták"


De attól még meg kell tanulnia, hogy melyik kicseszett gombbal kell fellszállni, vagy ilyen alap dolgokat, nem gondolod? Azt elhiszem, hogy valamit dob rajta, de könyörgök.. Te belegondoltál abba amit írtál? Ja, és más dolog vezetni egy olyan kis járművet mint amit linkeltél, és rohadtul más dolog egy fuckin űrhajót vezetni..



,,Az eredeti trilógia ennek erősen ellentmond. Luke magától jött rá, hogyan kell tárgyakat mozgatni, aztán pár hét után komoly Jedi mester lett és legyőzte Darth Vadert, aki mögött ott állt a világ összes képzése, tapasztalata, felkészülési lehetősége és a többi. Én speciel örülök, hogy az eredeti trilógiát folytatják a filmek."


Luke kiképzése az eredeti trilógia legkomolyabb és legnagyobb HIBÁJA volt. Egy 40 éves hibát felhozni, mint "mentség", nagyon szánalmas. Én meg úgy gondolom, hogy ennyi idő alatt igazán tanulhattak is volna a hibáikból. Akkoriban még igazán el lehetett hinni, hogy van egy ilyen erős ember aki ennyi idő alatt megtanul ilyen dolgokat, mivel a Star Wars univerzuma nem volt kidolgozva, semmi nem volt csak a filmek, de azóta eltelt 40 ÉV, több száz könyv jelent meg, filmek, RENGETEGET MÉLYÜLT AZ UNIVERZUM, és igen, az erőézékeny gyerekek gyerekkoruk óta tanulnak vívni, vagy, ha nem is gyerekkoruk óta (nem kánon, de Bane sem gyerekkorában tanult meg vívni), nem két retkes hét alatt fognak megtanulni vívni, sem erőt használni, pláne nem úgy mint Rey, hogy becsukja a szemét 5 másodpercre és megtanul mindent.



,,Rey tudott vívni amikor találkozunk vele a Jakku-n. És Kylo-t egy perccel korábban lőtték meg. De ami fontosabb, Kylo-ban belső konfliktus volt az apja megölése miatt, ezért sem volt éppen a toppon, ahogy azt explicit ki is mondták. Meg amúgy pár perce lőtték hasba. Miután megölte az apját."


Gondolkodj már. A fénykard egy rohadt könnyű súlyú tárgy, aminek csak a markolat részének van súlya, TELJESEN máshogy kell vele vívni, mint egy kétméteres, nehéz bottal. És Rey soha nem fogott előtte fénykardot mégis tudott vele vívni.



,,Pár év. Rey 20 fölött van, tehát reális, hogy el tudta sajátítani ezeket az egyszerű emberek számára sem elérhetetlen tulajdonságokat. Főleg hogy nagyon erős erőhasználó."


De az nem érv mindenre, hogy valaki erőhasználó, fogjátok már fel.. A jedi padawanok is erőhasználók, nekik mi a rákért (elnézést) tart 10 évig mire megtanulnak mesteri szinten vívni? A vívás egy tudományág, amin az hogy erőhasználó vagy dob, de nem fogsz tudni megtanulni vívni magadtól csak azért, mert erőhasználó vagy. Most komolyan, e logika alapján egy erőérzékeny ember zongorázni is tudna úgy, hogy életében először lát zongorát, mert erőérzékeny. Hol van ebben a logika? Mennyire ismered te a SW-t?

2018. nov. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
42%

#6

"De attól még meg kell tanulnia, hogy melyik kicseszett gombbal kell fellszállni, vagy ilyen alap dolgokat, nem gondolod?"


Űrhajók szétszerelésével foglalkozott,

volt neki egy saját kisebb siklója,

valamint az űrhajók elég gyakoriak az univerzumban, vagyis egyáltalán nem lenne meglepő, ha korábban is vezetett volna.

Ezek alapján szerintem teljesen hihető, hogy tud űrhajót vezetni.


"Luke kiképzése az eredeti trilógia legkomolyabb és legnagyobb HIBÁJA volt."


Ezzel nem értek egyet. Szerintem éppenséggel az előzmény trilógia hibája volt az, hogy az Erő használatot a box edzéssel hasonlóvá próbálta tenni. Ugyanaz, mint a midichlorianok. Lucas próbálta kevésbé misztikussá tenni az Erőt. Nekem Luke kiképzése nem hiba, hanem az Erő definitív verziója. Az a hiba, amikor próbálják az Erőt egy pontrendszerbe foglalni. Azt hiszem ez az egyet nem értésünk egyik alapköve.


"Gondolkodj már. A fénykard egy rohadt könnyű súlyú tárgy, aminek csak a markolat részének van súlya, TELJESEN máshogy kell vele vívni, mint egy kétméteres, nehéz bottal. És Rey soha nem fogott előtte fénykardot mégis tudott vele vívni."


Ha megnézed, pont úgy vív vele, mint aki egy súlyos bottal tanult vívni. Széles, lendületes csapásokat használ. Valamint azt is bemutatják a VIII. részben, hogy a gyakorlatozásában a Kylo-tól látott elemeket és a botjával végzett mozdulatokat is beépíti. Hogy mennyire átvihető az egyik vívóeszköznél megtanult tudás a másikra azt én nem tudom, de az jön át a filmekből, hogy valamennyire igen. Nekem ez megfelel. Nem tudom te milyen tekintély jogán mondod, hogy EGYÁLTALÁN nem átvihető a tudás. Mindenesetre JJ Abrams nem ért veled egyet, én pedig SW rajongó vagyok, nem gyakorlott vívó több fegyvernemben. És az állításod az, hogy Rey képességei teljesen irreálisak. Vagyis ha gyakorlott vívónak kell lennem több fegyvernemben hogy kiszúrjam a hibát, azzal én nyerek.


Ez is elég lenne, de a lényeg még csak nem is ez volt. Kylo SÉRÜLT volt, mind testileg, mind lelkileg. Vagyis nem működött neki az Erő sem annyira, és a teste sem annyira. Szóval nem azt mondom, hogy egy az egyben ugyanaz a fénykard meg a bot, hanem hogy ez bőven elégséges alap, hogy egy ereje teljében levő erős erőhasználó legyőzzön egy válságban levő sérült embert. Ezen belül is, azt emelik ki a VIII.-ban is, hogy a lelki válság miatt gyenge volt az Erőben éppen Kylo, és ezért veszített elsősorban. Ezt nem én mondom, hanem Snoke.


"De az nem érv mindenre, hogy valaki erőhasználó, fogjátok már fel."


Háááááát... de igen. Az Erő mindenható és mindenhol jelen van. Egy bolygó elpusztítása eltörpül mellette. Képes visszahozni embereket a halálból. Képes megmutatni a távolit, a múltat és a jövőt. Azért szerintem az, hogy valaki kapcsolatban áll ezzel az Erővel, ha nem is mindent, de elég sok dolgot indokol. Érted, képes visszahozni embereket a HALÁLBÓL! Még a legtöbb fantasy mágia is meghúzza itt a vonalat. De az teljesen ki van zárva, hogy egy kicsit jobban tudjon valaki vívni tőle? Te gondolkozz el azon, hogy mennyire akarod limitálni az Erőt, ami a SW lelke. Ha az teljesen irreális, hogy valaki gyorsabban tud ütni a segítségével, akkor mi marad? Mert gyakorlatilag minden más ennél durvább.


"A jedi padawanok is erőhasználók, nekik mi a rákért (elnézést) tart 10 évig mire megtanulnak mesteri szinten vívni? "


A mesteri szint az jóval magasabb, mint Rey vagy Kylo vagy akár Luke szintje. Nem azt állítom, hogy Jedi mester szintjén tud Rey vívni, hanem hogy alapszinten. A filmekben is nagyon jól megjelenítik vizuálisan, hogy az előzmény trilógia pörgő-forgó szuper vívása helyett csak két gyerek csapkodja egymást nagy mozdulatokkal. Pont mint akik nem tudnak mesteri szinten vívni, hanem elsősorban az Erő adta jobb adottságaikra támaszkodnak.


"A vívás egy tudományág, amin az hogy erőhasználó vagy dob, de nem fogsz tudni megtanulni vívni magadtól csak azért, mert erőhasználó vagy. Most komolyan, e logika alapján egy erőérzékeny ember zongorázni is tudna úgy, hogy életében először lát zongorát, mert erőérzékeny. Hol van ebben a logika? "


A vívásnak köze van olyan dolgokhoz, mint a fizikai erő, reflexek, előrelátás, kitartás, stb. Amikhez nagyon sok köze van az Erőnek. Azt nem mondja meg neked az Erő, hogy melyik a h hang. De ha valaki "belelát a jövőbe, ezért tűnik úgy mintha jó reflexei lennének", az egy kicsikét fontos lehet vívás közben. A többit elmondtam az előző válaszomban (azaz hogy nem mesteri vívó itt egyik fél sem, hanem csak kicsit gyorsabban és erősebben tud csapkodni).

2018. nov. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
26%

#5

Ja látom törölték a válaszomat. Leírom kicsit kedvesebben. Nem állítottam, hogy legyőzném Tysont boxban pár év edzéssel, ez teljesen irreleváns alaptalan mellébeszélés. Azt írtam, hogy egy 20 éves emberről nem elképzelhetetlen, hogy tud alapszinten vívni. Persze meg lehet kérdőjelezni azt is, hogy Aragorn pontosan honnan tud kardozni, de az már kötekedés, nem kritika. Reális, hogy tud.

2018. nov. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

,,

Űrhajók szétszerelésével foglalkozott,

volt neki egy saját kisebb siklója,

valamint az űrhajók elég gyakoriak az univerzumban, vagyis egyáltalán nem lenne meglepő, ha korábban is vezetett volna.

Ezek alapján szerintem teljesen hihető, hogy tud űrhajót vezetni."



Ja,ez egy hipotézis, nem tudjuk hogy Rey életében bármikor is vezetett volna űrhajót.



Szerintem éppenséggel az előzmény trilógia hibája volt az, hogy az Erő használatot a box edzéssel hasonlóvá próbálta tenni. Ugyanaz, mint a midichlorianok. Lucas próbálta kevésbé misztikussá tenni az Erőt. Nekem Luke kiképzése nem hiba, hanem az Erő definitív verziója. Az a hiba, amikor próbálják az Erőt egy pontrendszerbe foglalni. Azt hiszem ez az egyet nem értésünk egyik alapköve.


De figyelj.. Az egy dolog, hogy neked nem tetszik a midikloriánok magyarázata, vagy az, ahogy az erőt értelmezték az előzmény trilógiában. De a SW erre ment el. Minden egyes alkotás, legyen az könyv, játék, film, vagy akármi ebbe a keretbe illett, ennek alapján jött létre. És éppen ez az, ami megadta az univerzum szabályait. Reálisabbá tették akkor a SW-t, ami szerintem rohadtul nem volt baj. És ez lett a norma, az egy dolog, hogy te úgy képzeled ez az univerzumot, ha nem úgy volt :)



A vívásról, és az erőről...


,,De az teljesen ki van zárva, hogy egy kicsit jobban tudjon valaki vívni tőle?"

Nem. Pont ez az. Az erő a meglévő képességeidet "boostolja", sokkal gyorsabb és erősebb leszel, a MEGLÉVŐ vívóképességeden dob, nem ad vívótudást. Erről szólt a zongorás példám is. (Persze vannak erőképességek külön mint pl az elmetrükk, amit viszont megint csak TANULNI kell, Rey pedig szintén tanulás nélkül hajtotta végre.)

De én ezt le is írtam.

,,A vívás egy tudományág, amin az hogy erőhasználó vagy dob, de nem fogsz tudni megtanulni vívni magadtól csak azért, mert erőhasználó vagy"

Ott van az előző kommentben. A legendákban (sajnos már nem kánon :c) van is egy könyv, (végzetes szövetség) amiben egy rohadt képzett vívó (asszem mandalóriai) simán legyőz egy jedi padawant. A vívás egy erőtől független dolog, ha nagyon mély a kapcsolatod az erővel akkor tudsz saját stílust kialakítani ami passzol hozzád (Mace Windu), de amúgy a vívásnál az erő kvázi mint egy "doppingszer" működik.



Tisztában vagyok bele btw, hogy Kylo sérült volt, mindenki tudja, de neki így is fél kézzel kellett volna vernie Reyt. GYEREKKORA ÓTA TANULT. Rey SOHA.

Az más kérdés, hogy magadat hogy a francba tanítod meg vívni? Sehogy. Reynek voltak tanárai? Én nem tudok róla. Ha a kánonban ilyen nem szerepel akkor légyszi ne gyere azzal, hogy "akár lehetnek is", mert az a kánon amit tudunk.


Figyelj, itt van két oldal. Az egyiken van Kylo, akit gyerekkora óta erre neveltek, erre tanítottak, volt olyan erős hogy a teljes akadémiát lemészárolta, folytatta a tanulmányait, 10-15 éven keresztül tanult vívni magától Luke Skywalkertől, majd később is folyton tanult, szóval tényleg 10-15 évig tanult vívni a legprofibb, legképzettebb mesterektől.

A másik oldalon van Rey, aki SOHA nem tanult senkitől, önmagát képezte, ami egy szintig ok, de tovább nem megy. A párbajban ráadásul Rey egy eddig számára teljesen ismeretlen fegyverrel harcolt, egy olyat, ami alapból teljesen másfajta harcmodort igényel. A másik oldalon Kylo sérült volt, de nézzük már meg, hogy merre mozdul el a mérleg nyelve. Legyünk már REÁLISAK.

Igen, Kylo sérült volt. A sötét oldal nem pont a fájdalomból, és a haragból merít? Nem jó kifogás, hogy Kylo labilis volt, mert ez a sötét oldalnak az alapja, amit ő használt.

De kérlek, Kylonak a sérülésével együtt is miszlikbe kellett volna aprítania Reyt. Egyszerűen annyi köztük a tapasztalatbeli/képzettségbeli különbség, hogy az valami elképesztő.



Az Aragornos példád teljesen abszurd, Aragorn egy királyi család leszármazottja, aki (javítson ki valaki ha tévednék, gyűrűk urában annyira nem vagyok jártas, meg nincs is annyira kidolgozva), egy várban, lovagok közt nevelkedett, evidens, hogy gyerekkora óta tanították őt a királyság legjobb mesterei a vívásra. Reyjel ellentétben.

Mitől lenne reális? Ha Aragorn egy pásztor lenne vagy egy kocsmapultos, akkor nem, de ő egy KIRÁLYI CSALÁD leszármazottja, evidens, hogy tud vívni, evidens, hogy megtanították neki.

2018. nov. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
29%

Na, akkor én is beszállok a vitába!


Űrhajó vezetés

Az ébredés előtt című kánon regény világos és egyértelmű választ ad arra, hogy Rey honnan tud űrhajót vezetni. Nem a filmben látott volt élete első űrhajó vezetése. Ez mellesleg EL IS HANGZIK a filmben, hogy már repült korábban a légkörben, szóval arra sem foghatod, hogy nem mentség a film számára, hogy egy sokadrangú könyvben van ez megmagyarázva


Vívás és erőhasználat

Itt muszáj vagyok idézni: "Ha a kánonban ilyen nem szerepel akkor légyszi ne gyere azzal, hogy "akár lehetnek is", mert az a kánon amit tudunk."

Na kérem, ha az számít, ami a kánonban van, akkor ahhoz mit szólsz, ezidáig SEMMILYEN kánon műben (film, sorozat, regény, képregény) nincs olyasmi, amiről itt szó volt korábban: "A jedi padawanok is erőhasználók, nekik mi a rákért (elnézést) tart 10 évig mire megtanulnak mesteri szinten vívni?"

Semmi olyat nem láttunk még, ami erre utalt volna, hogy ilyen hosszú idő szükséges ahhoz az ALAPSZINTŰ vívótudás és erőhasználat elsajátításához, amivel Rey rendelkezik. A Jedi padawanokat azért szakították el már csecsemőkorukban a családjuktól, hogy ne alakuljon ki bennük kötődés hozzájuk.


"Az egyiken van Kylo, akit gyerekkora óta erre neveltek, erre tanítottak, volt olyan erős hogy a teljes akadémiát lemészárolta, folytatta a tanulmányait, 10-15 éven keresztül tanult vívni magától Luke Skywalkertől, majd később is folyton tanult, szóval tényleg 10-15 évig tanult vívni a legprofibb, legképzettebb mesterektől."


Úgy csinálsz, mintha Luke olyan hatalmas vívómester lett volna. Sosem volt az. Csak hasonlítsd össze az előzménytrilógia vívómestereivel, hogy ők mennyivel magasabb szinten művelték ezt... Az a kor elmúlt, mostanra már nincs senki a galaxisban, aki olyan profi vívótudással rendelkezne. Bent sem tudta senki sem megtanítani olyan professzionális szinten, mint amit az előzménytrilógiában látunk. Mert az tényleg professzionális szint, a vívás magasiskolája (főleg a végső párbaj Obi-Wan és Anakin között). Amit Luke el tudott sajátítani, az ettől baromira messze volt.

2018. nov. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!