Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Az emberek mit szeretnek a...

Az emberek mit szeretnek a Trónok harcában? Mitől ez a legjobb sorozat manapság?

Figyelt kérdés

Valaki meg tudja magyarázni hogy mitől annyira lélegzetelállítóan jó, izgalmas, szórakoztató a Trónok harca? Amennyit láttam belőle, egyrészt elég unalmas volt, másrészt úgy veszem észre eléggé öncélúk benne az erőszak meg a szexualitás (nem lesz vele előrébb a történet, csak van mert az emberek ezt a kettőt szeretik látni). A karaktereket sem tudom megszeretni, egyik rosszabb mint a másik, ahogy a nevüket sem lehet megjegyezni. (Miért kellett ilyen botrányos neveket adni hogy Joffrey Baratheon meg Daenerys Targaryen embereknek? Miért nem lehettek simán John Burns meg Daisy Smith mondjuk?)


Ezt csak azért írom le, mert láttam már 1-2 sorozatot meg filmet, fantasyt is (Gyűrűk ura, Star Wars, Harry Potterés társai), amiket élveztem, de a Trónok harcánál nem tudom megérteni mit szeretnek annyira rajta az emberek. Ezért érdekel, hogy velem van-e a baj és tényleg nagyszerű csak nem tudok ráhangolódni, vagy egyszerűen csak túl van hájpolva. Nem fikázódás tehát a célom, csak leírtam hogy én hogyan látom.


Akik szeretik, mit/kit szeretnek benne konkrétan? Mitől ez az elmúlt évtized legmenőbb, legjobb sorozata? Még egyszer kiemelem, nem kritizálni akarok, szimplán érdekel mi tetszik benne, hátha én elsiklottam felette, mert nekem valamiért (eddig) nem jön be egyáltalán. Számomra nehézkes, zavaros, öncélú, a szereplők pedig többségében borzasztóak.



2018. nov. 1. 22:49
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

Érdekes, mindig több szálon futó sztori, bizarr, érthető és fejlődő karakterek, akiket mindig egy folyamatosan fennálló cél vagy veszély vezet, csavarok és intrikák amik miatt egyik karakter sincs biztonságban.

Ez nem egy klasszikus fantasy történet. Ez egy realisztikus középkori trónviszály elmesélése (nálunk sem volt ez máshogy az interregnumok idején) hideg affinitással, modern sztorivezetéssel és színészekkel, ahol néha feltűnik pár sárkány, varázsló, óriás vagy egy százezres seregnyi élőhalott. A szex, vérontás és erőszak elemi része ennek a világnak, ábrázolni kell nehogy azt higgyük, itt minden szép és jó. A sorozat remekül megszeretteti velünk azt a néhány jó karaktert (Eddard, Jon, Daenerys, Arya, Sansa, Jaime, Brienne, Sandor kb ennyi) és eléri hogy okkal baromira féltsük őket, és gyűlöljök az őket létszámban messze túllépő rosszakat, és féljünk tőlük. Persze ez a sorozat végére mind értelmetlenné válik amikor feltűnik egy új, világméretű veszély, és a sorozat eléri, hogy ámuljunk a 6 évadon át egymás ellen intrikáló hadurak és átlagemberek szövetségén. Hogy ez a szövetség meddig tart, meg nem mondom.

2018. nov. 1. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Öncélú erőszak és szexualitás?

Szerinted egy olyan világban és abban a korszakban, mi nem volt öncélú? Pont ezaz, hogy az emberek valódi énjét mutatja meg.

Szembesít vele, hogy milyen gyarlóak vagyunk és erről szól a világ.

Pont ezért lesznek a karakterek komplexek és igaziak. Szex, erőszak, hatalom, pénz, becsvágy, manapság is ez irányít mindent a háttérben.


Botrányos nevek.

Lehet, hogy számodra nem tűnt fel de a középkorban a királyi/nemes családoknak mindig hosszú/fura/csilingelő nevük volt.

Pont ezzel is éreztetni akarták, hogy ők nem átlagosak.

A köznép egyik tagjának lehet Daisy Smith a neve, de egy nemesi család sarjának már nem. Mert az szégyenteljes lett volna.

Még a valóságban is...


Hogy kinek miért a legjobb sorozat, azt a neten is megtalálod. Kb. fél milliárd találatot kiad, hogy top10 indok, amiért csodás a sorozat.

A hype itt már felejtős dolog... mivel akkor nem élt volna meg ennyi évadot és a könyvekről ne is beszéljünk! Illetve alapból nem a tinik húzták fel annyira a sorozatot!


Az előfordulhat, hogy nem jön át neked, én sem néztem többet belőle, mint két évad, mégis tudom értékelni és látom, hogy miért tetszik sokmindenkinek.

(Valljuk be a nevek és az erőszak&szex trió azért még nagyon kezdetleges, hogy emiatt lehordj egy ilyen sorozatot)

2018. nov. 2. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én az első 3 évadot unalomból néztem, nem is szerettem meg. Egészen a 3. évad évadzárójáig. Az brutális volt, akkor állt össze bennem a sorozat zsenialitása, és utána pedig csak egyre jobb lett.

Azért más, mint a többi, mert ebben nincsenek jók és gonoszak, tetszik, hogy nem fekete-fehér a világ, hogy nem igazán tudod megkedvelni a karaktereket, mert ez nem erről szól, ráadásul bármelyik pillanatban meghalhat valaki. Először csak néhány ember trónért való játékát nézed, tele valós kegyetlen brutalitással, az emberi természetet jól bemutatva, de aztán... aztán beüt a krach, nem tudom meddig nézted, szóval inkább nem mondok semmit sem.

Egyébként a nevekkel mindenki gondban volt az elején, de ne aggódj, a többség úgyis meghal.

Még azt is imádom benne, hogy nehéz kitalálni, hogy mi fog történni. No meg vannak olyan pillanatok, amikor az ember percekig csak tátott szájjal néz, majd annyit mond, hogy "bammeg". Szóval ja, érdemes folytatnod.

2018. nov. 2. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
49%
Páratlan utazásra hívja a nézőt egy képzeletbeli világban.Sárkányok,óriások,rémfarkasok,élőhalottak,és a csodaszép Daenerys...mindez mesés látványvilágba csomagolva.Sok dologban igazad van pl a szexualitást,erőszakot illetően.Az emberek tényleg szeretik nézni és naná hogy kiszolgálják őket ebben.De hogy öncélú lenne?Nem hiszem.Sokszor megvan az oka,ami előre viszi az adott személyt pl hatalmi pozíciójában. egy csomó mindenben viszont szembe mennek akár a közönség akaratával,pl Ned Stark mindenki kedvence volt,le is vágták az 1.évad végén.Sokk,megdöbbenés,lassan mindenki hozzá szokott hogy senki sincs biztonságban.Minden évad 9-részében volt egy hatalmas,nem várt csavar.Igazad van abban viszont hogy nehézkes,zavaros,a szereplők némelyikét illetően is hogy borzasztóak,de ettől olyan más,egyedi.Attól pedig hogy neked nem tetszik,nem veled van a baj.Ízlések és pofonok...ilyen egyszerű
2018. nov. 2. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%

Számomra azért az egyik legjobb, mert:

Nagyon jól megírt, érdekes és árnyalt emberi! karakterek vannak benne, nem 1 vagy 2, mint a legtöbb sorozatban, hanem 15-20. Itt igazán lehet izgulni a megkedvelt karakterekért, mert nagyon emberiek, és van veszteni valójuk, mindenkinek van negatív és pozitív tulajdonsága egyaránt. Na meg persze azért is lehet izgulni, mert a számodra legszimpatikusabb karakterek torkát is elvághatják bármelyik pillanatban. Itt tényleg a lét a tét.

A cselekmény izgalmas, kiszámíthatatlan, fordulatos. Nagyon jó politikai tabló, tele van intrikákkal, szövevényes cselekménnyel. Mindenkinek igaza van valamelyest, itt nincs jó és rossz, aki rosszat tesz, azt is meglehet érteni legtöbb esetben, ellenben a legtöbb fantasyvel. Mindenkit meglehet érteni.

És még valami ami nagyon nagy érdeme a sorozatnak: a VILÁGA olyan mértékben részletesen ki van dolgozva, mint kevés más helyen. Mindennek van múltja, a karaktereknek, és a világnak egyaránt.

Ha számodra nem érdekes a történelem, az uralkodók, az ellenük elkövetett cselszövések, akkor ez nem a te sorozatod. Mert ez egy fiktív történelem, aminek még az is az előnye, hogy nem tudod, mi lesz az uralkodó sorsa, kiből milyen ember válik. Egyébként meg nem unalmas, minden epizód feszült, és fordulatos, némelyik megsiratja az embert.

A nevekkel nem tudom mi bajod van, teljesen könnyen megjegyezhetőek, személy szerint pl. nekem is elég hosszú nevem van :D

Szóval ha szereted a királydrámát, a politikai csatározásokat, a szövevényes, valós tétért zajló cselekményt, akkor adj neki még esélyt. Amúgy meg nem öncélú a sorozat, hanem korhű, ilyen volt a mocskos középkor. A mi királyaink idejében is ugyanilyen kegyetlenségek voltak, embereket vakíttattak meg, vágták ki a nyelvüket, keresztre feszíttették őket, vagy éppen ólmot öntöttek a fülükbe. Nem finomkodik a sorozat, és ez így van jól.

2018. nov. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
87%

5-ös vagyok ismét :)

Még akkor a kérdésre válaszolnék:

Szerintem tényleg nagyszerű, csak te nem tudsz ráhangolódni, nincs ez "túlhájpolva", a könyvek is tényleg zseniálisak, (nem hiába kapott rengeteg irodalmi elismerést). No azt nem mondom, hogy a legjobb lenne, mert rengeteg zseniális sorozat van és vannak versenytársai minőség tekintetében, de tényleg az egyik legigényesebb és legjobb sorozat. Hogy kinek mi a legjobb azt mindenki döntse el saját maga a saját ízlése alapján, de az tény, hogy ez az egyik legnépszerűbb, és abszolút meg is érdemli ezt a népszerűséget, mert rendkívül egyedi és igényesen, részletesen kidolgozott sorozatról beszélünk.

Hogy mitől ez az egyik legjobb?:

- sok tökéletesen megírt, árnyalt karakter, sok főszereplő

- átütő erejű, és átélhető drámaiság

- minden tekintetben részletesen kidolgozott világ

- merészség, realista megközelítés, objektív szemlélet, elfogulatlanság

- komplex, epikus történet, több szálon futó, zseniálisan kifejtett cselekmény

- izgalmas politikai machinációk, cselszövések

- váratlan, de logikusan felépített (olykor kegyetlen, olykor kielégítő) fordulatok

- zseniális színészi játék

- megfelelő tempó: se nem kapkodó, se nem túl lassú

- natualizmus: nem finomkodik, hanem hiteles képet ad a világról, középkorról

- érdekesen felvázolt, finoman adagolt misztikum

Lehet, hogy a sorozat elején van, ami még zavaros lesz számodra, de csak azért mert nem tudod, hogy minek mi a kiváltó oka, folyamatosan mindenre választ fogsz kapni, az adott történések előzményeire és azok következményire is egyaránt. Engem úgy magával ragadott a sorozat, hogy napi egy évadot ledaráltam. Itt minden komplexen ki van dolgozva, a történet, a cselekmény és a karakterek is egyaránt, a színészi játék pedig bravúros, a Lannisterek például egytől-egyig zseniálisan vannak eljátszva.

Csak itt ne egy jó vs. rossz csatát várj, ahol a végén a gonosz majd jól megbűnhődik, mert ez nem egy mese, hanem egy realista fantasy, fikciós királydráma, amiben mindenkinek vannak rossz és jó tulajdonságai is egyaránt, mert ők nem hősök és gonoszok, hanem halandó emberek, pont mint a való életben. Itt nem a jó csap össze a gonosszal, hanem valóságos emberek csapnak össze valóságos emberekkel.

A cselekmények kimenetelében pedig nincs kegyelem, nagyon merész a sorozat, nem feltétlenül az marad életben aki a legszerethetőbb, de nem is feltétlenül az, aki a leggonoszabb.. Igazán főhős sincs mert mindenki úgy ki van dolgozva, hogy nem tudsz különbséget tenni a fontosságuk között, az a főhős, akivel te a legjobban azonosulni tudsz, aztán ha meghal, akkor így jártál :)

Lesz más is, akit szeretni tudsz, mert mindenki nagyon emberi. Hozzáteszem a fordulatok sem öncélúak, minden egyes árulás vagy összeesküvés logikusan fel van építve, meg van alapozva, csak nincs a szádba rágva, és sokszor nem is gondolja az ember, hogy ennyire merész lépést mer tenni a sorozat/könyvek.

A nevek hosszába meg már csak azért sem lehet belekötni mert pl. a 2 nagy ház nevét is a valóság ihlette. Martin a Rózsák háborújából (is) merített: A Lannister-Stark nevet a Lancaster-York háborúskodás ihlette, de pl. az Eddard név is az Edwardból származik.

De a neveket is úgy dolgozta ki Martin, hogy a különböző házak, különböző jellegzetességekkel rendelkezzenek, a Starkok az egyszerőbb neveket adják: Bran Stark, Robb Stark, Sansa Stark, Arya Stark, a Targaryeneknél pl. nagyon gyakori az "ae" és az "ys" a nevekben: Rhaenys, Daenerys, Aegon, Aerys, Viserys, Rhaegar, Aemon stb.

A Lannisterek inkább úri neveket kaptak, szépen csengő vagy tekintélyt parancsoló hangzásúak: Tywin, Lancel, Kevan, Cersei, Tyrion, Jaime.

Az Essossi vademberek meg ilyen bunkó, pár betűs, krákogós, dünnyögős, "vademberes" hangzást kaptak.

2018. nov. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Na látod én éppen a Star Wars-al vagyok így. Nem értem a körülötte levő nagy felhajtást. Pedig láttam az elmúlt években megjelentek kivételével az összeset. Nem kötött le, untam.

A Gyűrűk Urát pedig már párszor elkezdtem, de valahogy nem tudtam végig ülni. Pedig mikor az előzeteseket látom a tvben, mindig felkelti az érdeklődésem és elhatározom, na most megnézem. Azután megunom.


Na de, hogy a kérdésre is válaszoljak:

Anno, mikor elkezdtem nézni erős fenntartásaim voltak vele kapcsolatban. A fent említett filmekből kiindulva úgy voltam vele, hogy túl van tolva biztos a rajnogás. Meg amúgy is fantasy, abból még jó nem nagyon sült ki számomra.

Majd valamiért, legfőképp unalomból, mert már nem tudtam milyen sorozatot nézzek, elkezdtem.

Megnéztem az első részt. Majdnem kikapcsoltam a felénél, mert azt mondtam magamban, hogy komolyan ez? Nem fogott meg. A zombik miatt meg egyenesen nevetségesnek találtam.

Aztán a végén Jamie lelökte Brant. Csak azért kezdtem el a másodikat, mert kíváncsi voltam mi lesz a kölyökkel.

És utána még jó pár részen keresztül így voltam vele. Mindig csak egy karakter sorsa miatt folytattam, de soha nem ugyanaz miatt.

Mikor az első évad záró epizódját megnéztem akkor úgy könyveltem el, hogy oké: Megér pár üres órát. Végig nézem.

Majd egészen pontosan a "véres nász" volt az, ami a fordulatot hozta bennem és azt mondtam: fantasy, de az egyik legjobb sorozat amit valaha láttam. Még a sárkányok és a zombik is beleillenek a sztoriba és könnyen megbocsátható "vétkek".


Azt kell, hogy mondjam: imádom benne az intrikát. Ahogy egyesek szövögetik a kis terveket, igyekeznek egy lépéssel a másik előtt járni. Nem mindig kiszámítható a következő lépés. De ha még sejti is az ember, az akkor is úgy következik be, hogy mégis meglep.

Nagyon jól, részletesen felépített világ, az utolsó kavicsnak és fűszálnak is megvan benne a helye. És ez igazán a könyvekben látszik. Kicsit késve szereztem be azokat is, egy részt drágának találtam, másrészt féltem tőle, hogy a film és a könyv majd kiüti egymást. Viszont a könyv is remek. Úgy végig olvasok 1000 oldalt, hogy fel sem tűnik.


Szex és vér és pucérság: én azt mondanám őszinte. Ilyen a világ. Mindig is ilyen volt. A szex és a csinos pofika mozgat mindent. És emellett, ha nem lenne benne, hiteltelenné is válna.


Kevés az ennyire jól kialakított, felépített történet. Főleg úgy, hogy egy komplett fantáziavilág, saját történelemmel épül köré, a legapróbb részletekig elmenően.

2018. nov. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én azért szeretem, mert a karakterek nem feketék és fehérek, vannak köztük persze jó emberek is, de ők is rendesen bepiszkolják menet közben a kezüket a túlélésért vagy a céljaikért. Imádom a taktikázásokat. Ami meg a korhatáros vonalat illeti... én nem szeretem az ezeket nagy mennyiségben adó filmeket/sorozatokat, de nagyon örülök, hogy ebbe beletették. Ezzel kvázi egy fityiszt mutatnak a középkorról kialakított ostoba, romantikus téveszméknek, miszerint "akkoriban úgy bántak egy hölggyel, mint egy gyémánttal, meg micsoda dicsőség volt egy úrért harcolni". Nem elrugaszkodott, hanem két lábbal áll a földön.
2018. dec. 17. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!