Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Az új Szépség és a szörnyeteg...

Az új Szépség és a szörnyeteg mennyire hű az 1991-es eredeti rajzfilmhez?

Figyelt kérdés
Úgy értem a hangulat, a szereplők, a történetvezetés az megmaradt nagyjából? Vagy pedig az egész másabb lett? Úgy is kérdezhetném szakszóval, hogy remake vagy reboot?

2018. nov. 9. 21:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

szinte teljesen ugyanaz lett.

a lényegi különbség,hogy a rajzfilmben belle maga a nőiesség,minden mozdulatából árad.

míg hermióne jól hozza a karaktert,de nem eléggé nőies belle-hez.

a másik lényegi különbség a szörny.

a rajzfilmben egy oroszlán és bölény keveréke.

a filmben pedig egy faun,tehát inkább kecske ember.

2018. nov. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Eléggé hű maradt hozzá, dalok, stílus, látványvilág, de főleg sztori szemontjából, bár már régebben láttam, azt hiszem, egy-két változtatás van benne, de igazából eléggé hű az eredeti rajzfilmhez. Ennek ellenére, talán azért, mert túlságosan szeretem a rajzolt változatot, nekem az klasszisokkal jobban tetszett, hiába volt tényleg jó a film, és hiába próbált nagyon a nyomában maradni az eredetinek, azért nekem maga az a légkör, az a hangulat egy kissé elmaradt, ami az eredetiben megvolt. De persze ez lehet, hogy csak egy elvakult rajongó baja, minden esetre az Aladdintól egy kicist többet várok. :D
2018. nov. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon korrekt, még a felcsendülő dalok tekintetében is. Belle a meglátásom szerint alapvetően is egy kiemelkedő jelenség a legtöbb hercegnőhöz képest, sokkal modernebb és okosabb, felvilágosultabb... Emma Watson Belle-je esetében ez még felfokozottabb. Van egy érezhető feministás felhangja a filmnek a találmányokkal meg hasonlókkal, de szerintem ez a kis modernítés csak jót tett neki :) Akadnak plusz érdekességek, jobban belehelyezik a valós korba, de összességében egy olyan adaptálása a mesének, amire lehet joggal használni a "megelevenedik" szót. Remek a színészi gárda is.
2018. nov. 11. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
:D
2021. dec. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!