Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Feliratos film moziban milyen?

Feliratos film moziban milyen?

Figyelt kérdés

Még sosem néztem feliratos filmet moziban, ezért nem tudom milyen lehet. Én néha tv képernyőn is lemaradok a színészi játékról, mert a ferlirat és a kép között ugrál a szemem. Na most a mozivásznon sokkal nagyobb távolságot kell "átugrálnia", nem? Ez így nehezebb/jobban elvesz az élményből? Én ettől tartok, viszont úgy érzem a kiszemelt filmnek (meg az összes többinek) nagyon nem tenne jót a szinkron.

Aki nézett már feliratos filmet moziban, kérem írja le tapasztalatait, köszi :)



2018. nov. 10. 09:20
 1/10 anonim ***** válasza:
77%

1: Amikor olyan nyelven nézem, amit nem értek, akkor zavaró, hogy nagyon alacsonyra teszik a feliratot és a képhez képest nagyon kicsi a felirat. Tisztán olvasható, de vagy a feliratot nézem, vagy a képet és akkor elvesztem a látvány nagy részét. Otthon ugye be tudom állítani, hogy hol legyen a felirat, ott ezzel nincs gondom.


2: Amikor olyan filmet nézek feliratosan, aminek értem a szövegét külföldi nyelven, akkor sokkal jobban élvezem, mint a szinkront, mert pontosabbak az érzelmi kifejezések és jobbak a szóviccek.

2018. nov. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
Ez embertől függ, én nálam például nem okoz problémát, hogy ide-oda ugrál a szemem a kép és a felirat között. Ha erősen "rátapadok" a dologra, akkor a film elejétől a végéig gond nélkül tudom nézni a filmet, és értem is rendesen, annak ellenére, hogy csak a feliratra támaszkodom, mivel nem tudok angolul, bár szinkronosan tényleg jobb, de ha egy adott filmhez még nem készült el az itthoni bemutató előtt, akkor csak az van. Én eddig 2 filmet láttam feliratosan a moziban, egyik "Az utolsó szamuráj", másik pedig a "Fegyvertársak" volt. Előbbinél volt csak probléma, az, hogy azoknál a jeleneteknél, amikor a filmben japánul beszéltek, nagyon egymáson volt az angol és a magyar felirat, de egyébként nem okozott különösebb gondot a tévéhez képest sem!
2018. nov. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ez szubjektív. Innentől nincs értelme válaszolni. Elmész, megnézed, hogy neked hogy fekszik ez. Mindenkinek más élmény.
2018. nov. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Az első két válaszolónak köszönöm, ment a zöld.

Az utolsóra pedig csak annyit tudok reagálni, hogy elég szomorú, ha nem tudja értelmezni a kérdésem utolsó előtti 3 szavát. Egyébként nem, nem teljesen szubjektív.

2018. nov. 11. 01:15
 5/10 anonim ***** válasza:

Személyeskedéssel nem mész sokáig.

Ha leírom, mit tapasztalatam lepontozósdit játszol. Ha leírom, hogy ez bizony mindenki másnak más élmény, mert ez teljesen egyén függő, akkor meg azt írod, nem tudom értelmezni a kérdésedet. Ha így gondolod, akkor fjets ki jobban. Vagy olvassad el újra, amit írtam mert lehet, nem én értek félre valamit.

2018. nov. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Senkit nem pontoztam le. Ha te az első vagy, akkor még egy zöldet is kaptál tőlem. Nem értem, mire fel ez a sértődés.
2018. nov. 11. 17:19
 7/10 anonim ***** válasza:

A sértődés alapja az, hogy ha lehúzzák a választ, anélkül, hogy kifejtenék a véleményüket, az üres semmitmondás. És aki lepontozott, persze nem vállalja. Neki csak az a lényeg, hogy minden , kicsit is gondolkodó tag vesszen.


Leírtam, hogy nekem mit jelent. Nem kell vele egyetérteni. Erre 60%ot kapok. Aztán leírtam, hogy sok értelme ennek nincs, mert mindenkinek mást jelent és úgyis csak lepontozósat játszanak az emberek.


Sajnos nem tudom félre rakni a megfelelési kényszerem. Ha válaszomat lepontozzák, de nem mondják el, miért rosszul esik.


De amíg el nem mész és ki nem próbálod, addig nem tudod a saját élményedet megtapasztalni. Mások tapasztalatát meg nem fogod átélni, mert mindenkinek más a fontos egy film nézése közben.

2018. nov. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Megértelek, viszont nekem az esett kissé rosszul, hogy rögtön azt feltételezted, én voltam.

Én pont olyan választ vártam, amit először írtál, nyomtam rá egy zöldet, meg is köszöntem.


És igen, legközelebb kipróbálom, csak kíváncsi voltam másoknak milyen volt, mert több leírt tapasztalat alapján lehet következtetéseket levonni.

2018. nov. 15. 00:31
 9/10 anonim ***** válasza:

"Sajnálom, hogy nem tudod értelmezni elsőre, amit írok".

:) ilyen stílusban?

2018. nov. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem voltam durva, és akkor még nem tudtam, hogy ugyanaz vagy, aki az elsőt írta, csak később, mikor konkrétam ezt néztem. Elbeszéltünk egymás mellett: te azt hitted én pontoztalak le, én meg nem tudtam, mi a bajod. Ennyi.
2018. nov. 16. 00:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!