Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ki felel egy filmben/sorozatba...

Ki felel egy filmben/sorozatban a képi világért?

Figyelt kérdés
Sziasztok, kezdo video vagyok, igazabol késobb ezzel szeretnek foglalkozni, szeretek "vlogolni" de nem a nagy nyilványosságnak csak magamnak, meg ha megyek valahova megorokiteni mindent, de a zenei video gyártás is érdekel meg hasonlok. Viszont ami érdekelne engem hogy egy sorozatnal ki felel a képi világért? A Mr.Robotra gondolok jelenleg, annyira egy ilyen nyugodt kozben eroteljes és smooth az egesznek az anyaga és annyira megfog, azt szeretnem tudni hogy ez kitol ered, hogy a rendezo oldja meg igy, vagy ez a stábon mulik inkabb?
2018. dec. 3. 20:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

szerintem a concept art szekció.

ha jól tudom ők elkészítik az adott filmet kamera látószögben úgy mint egy képregényt és készítenek színes festményeket is a filmhez ezzel adva hangsúlyt a létrehozandó atmoszférához.

aztán a rendező meg a díszletesek dolga,hogy minden úgy nézzen ki mint a képeken.

[link]

2018. dec. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egy film képi világát a rendező és az operatőr(director of cinematography) közösen teremti meg. De természetesen a rendező a főnök.
2018. dec. 4. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ja azt elfelejtettem, hogy ez filmeknél van így. Sorozatoknál kicsit más a helyzet. Ott rendezők jönnek mennek. Nyilván nem engedik, hogy nagyon eltérjenek a sorozat által már lefektetett alapoktól. A Mindhunter pilotját pl. David Fincher rendezte a rá mindig jellemző képi világgal(ha egy Fincher filmre ránézel egyből tudod, hogy Fincher film) és a továbbiakban is ezt vitték tovább.
2018. dec. 4. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!