Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Csak szerintem van ez így?

Csak szerintem van ez így?

Figyelt kérdés
Csak szerintem a Star Wars "rajongók" rontják el az egész SW-ot?Kezdve a Baljós árnyaktól Az utolsó Jedikig. Én azt nem tagadom hogy azért volt egy pár elég nagy hiba a forgatókönyv íróktól is,de szerintem nem ők teszik tönkre ezt az egészet hanem a "rajongók". Mint pl.Kelly Marie Trant zaklaták és a Jar Jart játszó színészt is,sőt neki még az öngyilkosság is megfordult a fejében,pedig akkor még nem is volt Instagram,Twitter stb. És amit én még nem értek...Mi a bajuk a rajongóknak a Porgokal,alig szerepeltek 6-7 percet! Na és ha a Disney szerez egy kis plusz bevételt?Hol fáj az nektek? Aki megveszi,megveszi,aki nem akarja nem kényszeríti rá senki.Szóval szerintem a rajongók teszik tönkre a SW-ot és nem a készítők. Persze nekem nincs semmi bajom a többi meg nem említet részekel,én tulajdonképpen mind1 filmet nagyon szeretem csak nem tudom megérteni egyes rajongókat...

2019. jan. 19. 10:05
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

,,Van kapcsolat, már húszezerszer megbeszéltük, csak te nem vagy hajlandó látni a fától az erdőt."


Ez a vita eléggé eldöntetlen maradt amúgy, a lényeg hogy minimális kapcsolat mindenképpen van, ugyanis ugyanabban az univerzumban játszódik, közvetlenül egymás mellett vannak időrendben, ugyanazok a szereplők, blablabla. Ugyanakkor az is látszik hogy két rendező teljesen más elképzelései jelennek meg a két filmben, sok a lyuk, sok a "rosszul betömött lyuk" (ú de furán hangzik ez :D), stb. Azt már megbeszéltük, hogy a történet mennyire volt megírva az ep 7 előtt -valószínűleg minimálisan, de ez most teljesen mindegy.



,,Nem általánosítok! Maga R.J. Mondta, hogy trollkodásnak szánta a LÉZER kardot is... Akkor bizonyára a fejős rész már nem az volt mi? :D ............"


Ezt most mindenkinek mondom itt aki ezt olvassa, szokjunk már hozzá a fórumon hogy ha valakitől idézünk vagy valakihez tulajdonítunk egy mondatot/gondolatot akkor ahhoz mellékelünk forrást, még akkor is, ha alap és mindenki tudja hogy tényleg mondott ilyet. Szóval forrás.

Ja, amúgy JJ azt mondta, hogy Revan kánon.



,,Éppen erre utaltam, hogy a Birodalom furi volt anno, de a TLJ az is fog maradni, mert nem csak furi, hanem filmművészeti szempontból is egy szemét! A birodalomban fel volt építve a nagy fordulat. A TLJ-ben meg random történt minden."


De hasonlítsd már össze a filmipar akkori és mostani állapotát.. Az eredeti trilógia (és nem csak a TESB-re gondolok, hanem mind3 filmre) új korszakot nyitott az egész filmiparban szinte. Akkor olyan jól felépített világot, olyan technológiai újításokat még nem láttak. Ezért robbant be a SW egyből a köztudatba, és ezért várták annyira az emberek az EP 5-öt, ami még rátett egy lapáttal, azon kívül hogy szintén nagyon újszerű volt, még meglépték a filmtörténet egyik legnagyobb csavarját is.


Ma már nem várhatod el egy filmtől hogy annyira forradalmi legyen mint akkor volt. Egyszerűen túl magas szinten van a film, mint művészeti ág.


Ugyanez az oka annak hogy valószínűleg soha nem fog készülni Half-Life 3 sem, vagy ha fog is, kevésbé lesz legendás mint az előző részek; A HL2 is eeelképesztően forradalmi volt, egy kultjáték lett belőle, ma már viszont egyszerűen lehetetlen hogy a 3-al olyan szintet tudjanak ugrani ami megint megelőzi az egész ipart. Túl közel jár a tökéleteshez az a bizonyos ipar.

2019. febr. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 Tislerics Máté ***** válasza:

,,Azt már megbeszéltük, hogy a történet mennyire volt megírva az ep 7 előtt -valószínűleg minimálisan, de ez most teljesen mindegy."


Jogos!


,,Ma már nem várhatod el egy filmtől hogy annyira forradalmi legyen mint akkor volt. Egyszerűen túl magas szinten van a film, mint művészeti ág."


Sajnálom ha így jön le, amit írok. Természetesen semmilyen trilógia nem érhet föl a SW-hez. Mert az A TRILÓGIA! Az eredeti SW filmek jelenséggé váltak. Megtapasztalta a világ mi az hogy hollywood-i kasszasiker. Szinte euforikus állapotba került mindenki aki látta. Mert az emberek el sem tudták képzelni, hogy ilyen látványos is lehet egy film (az új reménynél), és ilyen jól felépített fordulatok is élhetnek egy filmben.(Birodalom) Az eredeti SW maga a nagybetűs innováció! amit űberelni már képtelenségnek tűnik. és nem is lehet elvárni ezt a minőséget. Én csak egy korrekt filmet akartam, az első rész kibontását. Kíváncsi voltam mire akarnak kilyukadni azzal, hogy Rey elmegy Luke-hoz... Hát sajnos át lettem verve, mert a végeredmény szörnyen izzadságszagú és béna lett. Lehet másnak faja volt, nekem inkább kínos.. Ez egyéni dolog. De a forgatókönyvnek vannak szakmai hibái ORDAS nagy hibái amire többször felhívtam már a figyelmet és aminek egy ilyen kaliberű filmben nem szabadna lennie...


Természetesen a HL2 is minden idők egyik legnagyobb videojátéka. Vitán felül... A HL3-nak minimum zseniálisnak kell lennie. Egy olyan motort kéne hozzá fejleszteni, amitől mindenki letenné a haját! Ugyanis a HL2 ezt el tudta érni. Úgy éreztem mint ha egy 10 év múlva megjelenő játékkal játszanék akkor. Időutazónak éreztem magam. És ez volt az SW-nél is... Természetesen nem várhatok el ilyet semmilyen művészeti produkciótól....

2019. febr. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

"Nem általánosítok! Maga R.J. Mondta, hogy trollkodásnak szánta a LÉZER kardot is... Akkor bizonyára a fejős rész már nem az volt mi? :D ............"


De, általánosítottál. Nem ott, hogy R.J. mit mondott. Hanem ott, hogy "minden Star Wars rajongó szívét összetörte". A TIEDET összetörte. Az enyémet meg nem. Meg még sok más emberét sem.


"Meglehet! De azért azt be kell látnod, hogy kb. mindenről kiderült, hogy átverés ami a TFA-ban volt. Poe nem is menő, hanem balek. Rey-nek nincsenek is szülei, Snoke-ról továbbra se tudunk meg semmit. Luke nem fog segíteni mert dúrcás csöves lett. És nem is segít, csak kinyirja magát egy értlemetlen elterelő trükkel. Az első rend ugyan úgy meg fogja találni a bujkáló lázadokat. Tehát Luke kinyirta magát a semmiért... Jó a forgatókönyv ugye? :D Finn lesz@rja a rohamosztagos multját és sima ellenálló lett. De akkor ő miért is volt rohamosztagos? Hát nem a történet miatt az biztos... Szóval akkor mi is lett felvezetve az 7. résszel? A random fordulatok? ööööööö FAIL!!!! forgatókönyv: 1-es!"


Ismered a véleményem már ezekkel kapcsolatban, nem fogom még egyszer leírni, hogy aztán te leírd ugyanannak az ellenkezőjét is megint :D


"A birodalomban fel volt építve a nagy fordulat"


Ja... Annyira, hogy Lucasnak tök random jutott az eszébe. Olvasd el Lucas életrajzi regényét :) Vagy nézd meg a werkfilmeket a TESB-ről.


"Ahaaa tehát ne legyen sajtószabadság... Ne lehessen petíciókat írni... Ez igen... Szereted a diktatúrákat mi? Jó rohamosztagos lenne belőled..."


Én ilyet nem mondtam. Csak összehasonlítottam a 2002-es helyzetet a maival, amit el kell ismerned, hogy gyökeresen más volt. (Mára a média az internet révén gyakorlatilag a 4. hatalmi ág lett, azért 2002-ben még nagyon nem így volt.) Ha a Klónok támadása ma jelent volna meg, hidd el, valaki unatkozó ember, akinek nincsen jobb dolga, biztos indított volna petíciót :)


"Tudom hogy fáj a 45% De hát a statisztikai tények azok tények"


Tanultál statisztikát? Mert én igen, és tudom, hogy sok mindenre jó :D Egy rakás adatból ki lehet hozni sokféle eredményt, hogy tetsszen nekünk. "csak annak a statisztikának hiszek, amelyet én hamisítottam"


Ezzel nem azt állítom, hogy az R.T. statjai hamisak lennének :) valószínűleg nem azok, 200000 szavazatból valóban csak 45%-ot ért el a film. Csakhogy:

1. Neten az szavaz, aki akar, az is aki nem látta a filmet.

2. Az R.T. szavazások hitelessége erősen megkérdőjelezhető azután, hogy egy ip-címről többször is lehet szavazni, elég csak más email-címmel regisztrálni ehhez - voltak is másfél éve pletykák a "szavazóbotokról" az R.T. kapcsán

3. Egy ilyen szavazás nem reprezentatív mintavétel, ergo elég nagy hibahatára van.


Ezzel szemben ott van pl. a CinemaScore, ahol valóban a hús-vér mozinézőket kérdezik meg, akik kijöttek a filmről, hogyan tetszett nekik (azt nem tudom, hogy ez reprezentatív-e, de már annyival jobb az R.T-től, hogy igazi emberek szavaznak :D )


Vagy ott vannak a BD-DVD eladások, amelyekre szintén nem lehet panasz. Számomra (mint statisztikát tanult embernek) ezek relevánsabb statisztikák, ha nem zavar :)

2019. febr. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:
Hé,emberek!Nyugalom. Értse meg végre minden SW fan hogy,nem mindenkinek ugyan olyan az ízlése. Lehet hogy x-nek tetszet a TLJ de y-nak,nem. Nekem is vannak olyan jelenetek amik szerintem pocsékak,de elfogadom hogy másnak tetszet. Most hiába próbálja mindenki mondani a magáét,ha az az illető már eldőntöte hogy neki tetszet/nem tetszet a film,akkor ez van lépjetek túl rajta. Nem értem hogy kinek hol fáj az,hogyha a másiknak tetszet/nem tetszet? Neked nem tetszet ennyi,fölösleges vitákat nyitni,mert úgyse tudjátok megváltoztatni a másiknak a véleményét.
2019. febr. 21. 18:42
 25/30 anonim ***** válasza:
Nem is értem, miért kellett egy hónap után ismét beírni valamit a kérdéshez :D
2019. febr. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
78%

#25! Mert egy kérdés nincs szavatossági ideje, ahhoz bárki bármikor válaszolhat.


Tudjuk nehéz neked az ilyesmit elfogadni, ahogy azt is, hogy egy szar a TLJ és most pörögsz majd egy jót hogy én vagyok a hülye.


Jókat röhögünk rajtad, meg a korábbi baromságaidon is. Emlékszem te írtál olyanokat, hogy majd mekkora siker lesz a SOLO is. :-D

2019. febr. 22. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 Tislerics Máté ***** válasza:

#23! Ez egy meddő vita! :) Nyilván a vita forrása alapvetően az eltérő szubjektív élményeink. A filmről vitázni maximum szakmai szemmel érdemes. Én tanultam médiát, tudom mi kell egy film elkészítéséhez, milyen művészeti ágak összhangja egy ilyen alkotás.


Egy alapvetően silány, dilettáns eszközöket használó film is lehet nagyon szórakoztató, ha az passzol a néző ízléséhez. És egy zseniális mű is lehet idegőrlő bizonyos néző esetén...


Nem akarom azt mondani, hogy a filmnek nincsenek jó húzásai, mert az nyilván hazugság lenne. Még az alapötlet is tetszett, hogy az egész film egy westernes üldözés. Finn és poe titkos küldetésének ötlete is nagyon tetszett (a megvalósítás már kevésbé). Az erő bemutatása is nagyon kreatív volt. Leia erőhasználata is igazán megható és epikus volt. stb...


Próbálok én is pártatlan maradni, de a dilettantizmus, a túlzott píszískedés, a szakállas viccek, stb... nagyon lerontják a filmélményt nem csak bennem, hanem még nagyon sok nézőben. A film valóban megosztó mert erős szubjektív érzéseket vált ki. Valakiben gyűlöletet, valakiben csodálatot.


De egy rendezőnek tudnia kellett volna úgy alakítani a filmet, hogy ne okozzon legalább haragot a rajongókban. Ez az ő felelőssége volt és biztos vagyok benne, hogy tudta: sokan utálni fogják!


Biztos, hogy attól lesz valami SW, hogy direkt! ellenszenvet (is) vált ki a nézőből? Nem pofátlan ez így egy kicsit? Egy film mindenképp megosztó a természetéből adódóan. De direkt arra csinálni?

2019. febr. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
39%

"Mert egy kérdés nincs szavatossági ideje, ahhoz bárki bármikor válaszolhat."


Az illetővel már vitatkoztunk egy sort, UGYANENNÉL a kérdésnél, akkor sem értettünk egyet és parttalan volt a vita, lezártuk a témát ezzel. Most pár hónap után ismét beír valamit, hogy még egyet belerúgjon a filmbe, mert neki jól esik. Azért az durva, hogy másfél év után is azon rugózik (nem csak ő, hanem rengetegen), mennyire nem tetszett neki a film. El kellene már lassan engedni és továbblépni.


"Tudjuk nehéz neked az ilyesmit elfogadni, ahogy azt is, hogy egy szar a TLJ és most pörögsz majd egy jót hogy én vagyok a hülye."


Senkit nem hülyéztem le. És elfogadom, hogy neked szar volt. Másoknak (és bizony ők is vannak szép számmal, hiába tagadjátok) pedig nem volt szar.


"Jókat röhögünk rajtad, meg a korábbi baromságaidon is. Emlékszem te írtál olyanokat, hogy majd mekkora siker lesz a SOLO is. :-D"


Hidd el én is jókat röhögök azokon, akik összevissza gyűlölködnek egy film miatt :D a swsaga.hu-n is rengeteget szórakozunk rajtatok, meg néhány hajmeresztő, a valósággal köszönőviszonyban sem levő állításotokon :D


A Solo-ról csak annyit állítottam, hogy a BD-DVD-eladásokkal simán kijön nullszaldósra a film (ami meg is történt amúgy)

Az Ep9-ről állítottam, hogy hozni fog 1,5 milliárdot, és továbbra is tartom. Minden felületen azt látom, hogy már azt türelmetlenül várják a rajongók, hogy a címét megtudjuk, de előzeteseket is várnak már most :D Majd egy év múlva meglátjátok, hogy igazam lesz.


"De egy rendezőnek tudnia kellett volna úgy alakítani a filmet, hogy ne okozzon legalább haragot a rajongókban. Ez az ő felelőssége volt és biztos vagyok benne, hogy tudta: sokan utálni fogják!"


Igen, tudta. Tudta, hogy megosztó lesz. Talán mondta is egyszer. És én tisztelem ezért, hogy nem tolt egy biztonsági játékot, mint az elődje, hanem igenis felvállalta a saját elképzeléseit.

2019. febr. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Az előző válaszom első bekezdését vegyétek tárgytalannak, összekevertem ezt a kérdést egy másikkal. Ettől függetlenül azt nem értem, hogy másfél év alatt hogy nem sikerült túllépni egy szerintetek rossz filmen
2019. febr. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Kérdező (24-es válaszra)


nincs itt semmi baj, eltérő vélemények ütköznek. Több normális vitára lenne szükség, meg ahhoz, hogy ezekben a vitákban legalább kompromisszumok szülessenek, mondjuk itt erre senki sem hajlandó (még akkor sem, ha tények ellen vitatkozik az illető) - pedig a vitáknak pont ez lenne az értelme. Pl én is vitáztam a kedves 61-essel arról hogy mennyire van megírva a történet íve, asszem az a vita végülis eldőlt, de a lényeg ott is és itt is az lenne hogy mindenki ismerteti a saját álláspontját és az alapján mindenki levonja a saját kompromisszumát - erre sem mindig kerül sor.

Pl a 26-os srác/lány/akárki meg sem próbál vitázni, szimplán átment bunkóba aminek nem tudom mi értelme van - bár a másik 61-es is elég érdekes stílusban ír gyakran, és képtelen a kompromisszumokra azért vele lehet vitázni.



28


,,És elfogadom, hogy neked szar volt. Másoknak (és bizony ők is vannak szép számmal, hiába tagadjátok) pedig nem volt szar."


Azért ebben eléggé az érme két oldala, pohár félig blablabla effektus van; máshol azt is állítottad hogy az emberek nagy részének tetszett a film, ami amúgy teljesen igaz, csakhogy azért egy igazán jó film nem az emberek 60, vagy akár 70 százalékának szokott tetszeni. Vagy akár 80. Ja, és ezeknek a nézőknek hány százaléka jött be csak úgy, hogy nézzen egy szórakoztató filmet? Minimum a fele, de inkább a háromnegyede vagy még több, nekik valószínűleg tetszett is mert amúgy mint film tényleg szórakoztató. A rajongók körében viszont hatalmas port kavart, ami nem véletlen, nem azt mondom hogy a rajongók 90%-ának nem tetszett de azért egy olyan számról beszélünk, amit már nem lehet és nem szabad hangos kisebbségnek hívni.

2019. febr. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!