Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Trónok harca-különbségek a...

Trónok harca-különbségek a sorozat és a könyvek között?

Figyelt kérdés

Mik a legnagyobb változások? A sorozatot végignéztem, a könyvekből még csak az első kötet háromnegyedénél vagyok, eddig minden ugyanaz. De hallottam dolgokat a könyvekről, és "aaaazta, ezt miért nem így csinálták a sorozatban"?

Szóval mik az ilyen nagyobb kölönbségek, extra dolgok? (pl. Aegon V, Elia és Rhaegar gyermeke, akit Varys kicserélt egy másik csecsemőre, és így életben maradt, szal +1 Targaryen, így már 3! bár a könyvekben nem biztos, hogy Jon Targaryen, de valószínűleg az.



2019. jan. 25. 12:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Van egy youtube sorozat erről Preston Jacobs-tól, az a címe hogy "What you are missing". Azon túl, hogy részletesen válaszol minden ilyen jellegű kérdésedre, szerintem elég szórakoztató is.

A legdurvább változtatás talán az egész Dorne-i történetszál, ami teljesen más a könyvben, mint a sorozatban. De rengeteg kisebb-nagyobb kihagyás van. A könyv tele van álmokkal, látomásokkal, próféciákkal, történet mesélős részekkel, stb. amiknek a fele kimaradt a sorozatból.

2019. jan. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%
Annyi a különbség hogy az utóbbi évadoknak már semmi közük a könyvekhez, hanem színtiszta fanservice. Pl. a könyvekben sohase jön össze Jon meg Dany, nincs is értelme, csak a sorozatban hozták őket össze hogy a shippingelő fanokat kielégítsék meg hogy a perverz állat készítők ide is be tudjanak szuszakolni egy szexjelenetet.
2019. jan. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Azért már az első könyvben is vannak különbségek. Pl. a Tower of joy sem az volt, ami a könyvben. Konkrétan kivágtak szereplőket és a legkirályabb kardot is. (Ned álma)

Ez kb. az igazi: https://www.youtube.com/watch?v=adYm-4-00UE


Egyébként nem lenne érdemes elspoilerezni a könyveket, mert sok fordulat van, ami egyáltalán nincs benne a sorozatban.


Ez meg a sorozat, amit az első említett, de azt úgy nézd csak, ha már olvastad a könyveket:

https://www.youtube.com/watch?v=qWU5zs9BsEI

2019. jan. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

számomra az volt nagy változás,hogy a könyvben,sansán kívül minden stark gyerek varg.

elég lényeges ez a könyvben.

jon szellemet vargolja,miközben az utóbbi 3 évadban szellem talán már nem is szerepel.

arya rendszeresen álmodik nimériával,de csak amikor elveszíti a látását,akkor jön rá a képességére és egy macska szemén keresztül kezd el látni és tudatosul benne a varg lét,a nélkül,hogy tudná mi is az.

ami még nagyon ütős volt a könyvben az a zsoldoscsapat,aki elkapta jaime lennistert és levágták a kezét.

ők zebrán lovagoltak,meg udvari bolondnak volt öltözve az egyik,úgy néztek ki,mint egy vándorcirkusz miközben profi gyilkos csapat volt és később brienne vonalában is fontosak voltak,míg a sorozatban nem.

a filmben csak sima bolton katonák lettek.

harrenhalban bolton van,az ő szolgálója arya,a filmben tivin-re van cserélve.


pár kedvenc karaktert is kihagytak,összemostak.

a kedves embert összevonták jaqen hagharral.

aztán volt a dagi gladiátor csóka,selmy haverja elég jó karakter,őt összevonták naharis-sal.


de évekkel ezelőtt olvastam,van még sok más,ezek maradtak meg most hirtelen.

2019. jan. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Olvasd el őket. Ég és föld a különbség a sorozat és a könyv között. Az egyetlen negatívuma a könyveknek hogy a vénember nagyon nem siet a folytatással.
2019. jan. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Minimum órákig sorolni lehetne a különbségeket. Már a prológus is eltért: a sorozatban a Mások/wightok megölték Waymart és Garedet, Will elmenekült, majd Ned kivégezte. Míg a könyvben Waymar megküzd egy Mással, aki intelligencia jeleit mutatja, majd megjön a többi Más és mintha kikacagnák Waymart, aztán megölik. Ezt Will végignézi, majd mikor a Mások továbbállnak, akkor Waymarhoz ment, aki életre kelt és megfojtotta őt, aztán Gared elmenekült és Ned kivégezte.


Pl. Arya és Sansa története is teljesen más egy bizonyos ponttól. Jont se olyan körülmények között szurkálják meg, mint a sorozatban. Sok karakter még él.


Igazából minél több évad készül, annál jobban eltérnek a könyvtől és annál nagyobb logikátlanságok vannak benne. De ha olvasod, akkor majd rájösz.


Ha a mű egy jéghegy, akkor a sorozat csak a kicsi csúcsa.

2019. jan. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

Az érdekes téma, hogy milyen különbségek vannak a két mű között, de szerintem teljesen fölösleges azt bizonygatni, hogy az egyik mennyivel jobb, mint a másik. Szerintem a tévé sorozat eszméletlen jó adaptáció, meg remek sorozat is, ami nem követi hűen a könyvet. A könyv egy sokkal földhözragadtabb és sokkal lassabb mű, ami mégis sokkal többet fektet a fantasy-ra.

Szerintem szinte mindig teljes fölösleges összehasonlítani az alapművet az adaptációval. Két teljesen másik művészeti ágba tartoznak. Az egyik könyv, a másik sorozat.


Válaszolva a kérdésredre, az egyik kedvenc különbségem, az Aegon Targaryen. A sorozatban ugye, Havas Jonról derül ki, hogy ő Aegon, Rhaegar Targaryen és Lyanna Stark fia. Ellenben a könyvekben Aegon egy teljesen másik karakter, aki azon a szálon tűnik fel először, amikor Tyrion Dany felé megy, mielőtt Jorah elrabolná. Az itteni Aegon ugyanúgy Rhaegar Targaryen fia, de az anyja Elia Martell, és semmi köze sincs Jonhoz.


Szerintem egyébként mind a könyv, mind a sorozat zseniális. Akik fújnak a sorozatra, azok a különbségek miatt fújnak. Pedig azok nélkül nem adaptáció lenne, hanem egy túlontúl homályos fénymásolat.

2020. dec. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!