Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Harry Potterben, akinél van a...

Harry Potterben, akinél van a bodzapálca az legyőzhetetlen?

Figyelt kérdés
Aki lefegyverezi azt akinél van a bodzapálca, akkor azé lesz. Dehát akkor mégsem olyan legyőzhetetlen az illető, mert bármikor le lehet fegyverezni és akkor már nem az övé. :D

2019. jan. 26. 21:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én értelmezésemben (bár csak a filmeket láttam, szóval lehet, hogy nincs igazam) nem arról van szó, hogy legyőzhetetlen, hanem csak egyszerűen az a legerősebb pálca a világon az összes közül. Ettől még a gazdáját lefegyverezhetik :)

Szerintem arra mondják, hogy legyőzhetetlen, aki birtokolja mindhárom ereklyét, tehát a pálcát, a feltámadás kövét és a láthatatlanná tévő köpenyet :)

Nekem ez rémlik :)

2019. jan. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A Harry Potterben a pálcák konkrét hatása a varázslásra nem igazán tisztázott. Az a legerősebb pálca, de hogy ez pontosan mi a fityfenét jelent, azt soha nem részletezték. Nyilvánvalóan nem legyőzhetetlen a pálca birtokosa, hiszen tudjuk hogy legyőzték mindegyiküket.

Ha egy kicsit gondolkodsz rajta, a Harry Potter varázslás szabályai nagyon homályosak. Az oké, hogy jól kell ejteni a varázsigét (kivéve amikor nem), egyben levő pálca (kivéve amikor nem), velük született képesség (ami honnan is van?), és valamilyen szintű akaraterő (de ez mikor mennyire fontos?) kell hozzá. De ennél sokkal részletesebben soha nem mennek bele semmibe. Úgyhogy nem érdemes szerintem ezeket a részleteket firtatni, mivel az egész annyira homályos, hogy nem lehet semmilyen részletről pontosat mondani.

2019. jan. 26. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Akinél csak a bodzapálca van az erőse de nem legyőzhetetlen. Az legyőzhetetlen akinél mind a három ereklye ott van egyszerre. Voldemort sosem birtokolta mind a hármat így le lehetett győzni.
2019. jan. 27. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat! :)
2019. jan. 27. 10:02
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem legyőzhetetlen. Említik is, hogy Dumbledore legyőzte Grindelwaldot akitől akkor nyerte el a pálca jogát. Valójában egyetlen jelenet van a könyvben ami mutatja, hogy miben erősebb a bodzapálca, mint a többi. A könyv végén a filmmel ellentétben, Harry nem eltöri a bodzapálcát, hanem megjavítja vele a saját főnixtollas pálcáját, amit előtte semelyik másikkal nem tudott megjavítani.
2019. jan. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen!
2019. jan. 31. 01:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!