Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Melyik a kedvenc igaz történet...

Melyik a kedvenc igaz történeten alapuló filmetek? (részletek lent)

Figyelt kérdés

Nem muszáj, mint film a kedvenc legyen, lehet akár úgy is felfogni ezt a kérdést, hogy a legmegrázóbb, ami a legjobban megérintett, mert tudtátok, hogy ez megtörtént. Akár írhattok ilyen szempontból kettőt is két kategóriára bontva.

1. Ami filmként is nagyon jól funkcionál (tehát, ha nem történt volna meg, akkor is megállná a helyét)

2. Ami filmként nem feltétlen a legjobb, de a sztori elviszi a hátán, mert tudod, hogy megtörtént.


Valami ilyesmire gondoltam.


2019. jan. 27. 23:16
 1/5 anonim ***** válasza:

300

spartacus vér és homok

a rettenthetetlen

2019. jan. 28. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az IMDB listám alapján nagyjából ezeket láttam, amik igaz történeten alapultak és 8-asra vagy jobbra értékeltem őket:

Schindler listája, Pain&Gain, Az első ember, BlacKKKlansman, Dunkirk, The Disaster Artist, 127 óra, The Big Sick, Steve Jobs, Amadeus, Molly's Game, A Wall Street farkasa, Spotlight, Út a szabadságba

Keverem a magyart és az angolt, deal with it.


Talán a kedvencem ezek közül a 127 óra. Már csak azért is kiemelném, mert hatalmas rendezői teljesítmény, hogy egy ilyen film jól sikerült. Ugye arról szól, hogy a főszereplő a film kb. 2/3-át egy szűk résbe szorulva tölti. Ezt azért nem könnyű megoldani, hogy izgalmas legyen. És szerintem nagyon elgondolkodtató film. Én legalábbis egy kicsit átgondoltam az életemet. Szembesíti az embert a saját halandóságával, többek között. Nem akarok nagyon spoilerezni, úgyhogy nem írom le részletesebben.


Azt hiszem az Amadeus eléggé klasszikus, úgyhogy azt is kiemelném. Az első ember mehet harmadik kedvencnek. Szégyen, hogy Az első ember nem nyeri meg az összes Oscart idén, de még csak nem is jelölték kb. semmire. Pfffff, legjobb hang vágás, kösz b+...


A BlacKKKlansman és a Dunkirk két olyan film, amiknek szerintem a drámai értékét megnöveli az a tudás, hogy ez tényleg megtörtént. Magukban is jó filmek, de szerintem külön érték az, hogy a valós történet valós volta hozzáad a filmhez, nem csak "mellesleg" valós. Mindig elfogult vagyok az időben közelebbi filmek irányába, úgyhogy a 2. kategóriában a BlacKKKlansmant nevezem. Filmként is remek, de az a tudás hogy ez megtörtént még dob rajta egy nagyot.

2019. jan. 28. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 HalkHogen ***** válasza:

Hacsi

Ébredések


Ezek igazán megindítóak voltak számomra. Még baromi szomorú film az Árvácska is.

2019. jan. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Pain and Gain (izom agyak) testépítők (3) akik kergetik az "amerikai állmot" kifosztanak egy gazdag embert,sikerül is nekik,viszont hama elfogy a pénzük,ezért egy másik embert fosztanak ki aki még gazdagabb (az igaz történet alapján volt,az illető akit kiakartak fosztani az egy magyar volt a barátnőjével) telefonszex bizniszben voltak.Szóval a második rablás nem úgy végződik ahogy eltervezték,ugyanis a magyar férfit megölték,konkrétan a nehéz súlyzó esett a fejére,szétloccsant. A barátnője pedig észrevette,így ló altatót kapott 2 szer is,ezáltan meghalt.Szóval 2 hulla.Feldarabolták,újlenyomatokat eltávolítottak,mészben feloldották,hordókba rakták a testrészeket és a folyóba dobták.Az egyik testépítő nem bírta eszt az egészet,bepánikolt,így hát a bíróságon mindent bevallodt ami történt. 15 évet kapott,a másik 2 pedig életfogytig.

Ez a sztori elég bizar mivel ismétlem Magyarok voltak az áldozatok a valóságban.Griga Ferenc és Furton Krisztina.

Egyébként jó film,egy kevés motiváció van benne. Az elején elis hangzik: Ha hajlandó vagy dolgozni megkaphatsz bármit.Ez mondjuk igaz,csak a baj az volt hogy ők a kevéshez szoktak,ezért akartak többet,illegális úton.

2019. jan. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
55%

Harry Potter

Igaz törtenet

2019. febr. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!