Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Valaki meg tudja nekem mondani...

Valaki meg tudja nekem mondani hogy hogy süllyedt ilyen mélyre a rajzfilm készítés?

Figyelt kérdés

Hogy lehet hogy 1948-ban már ilyen minőségű rajzfilmet készítettek:


[link]



Napjainkban meg csak ilyen tudnak kiböfögni magukból:

[link]



Miért lett ennyire gagyi?


2019. febr. 3. 20:06
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

...Őszintén szólva a második képen csak annyi a különség hogy kivették a körvonalakat, és élesebbek a szélek.

Igen, a háttér elég bénácska, de szerintem magában a sorozatban jobban néz ki.

2019. febr. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A klasszikus rajzfilmek, mint a Tom & Jerry vagy Bolondos dallamok mozikba készültek nagy költségvetésből. A maiak tömeggyártásban készülnek tévés büdzséből, ami jóval alacsonyabb és folyton zsugorodik.

De amit belinkeltél, csak két kép két bizonyos sorozatból. Egyik sem árul el semmit az animáció vagy forgatókönyv minőségéről, csak annyi látszik, hogy más módszerrel és kicsit másmilyen stílusban rajzolták őket, de a szereplők kinézetét legalább megtartották. Hogy lehet ebből következtetéseket levonni a teljes rajzfilm gyártási iparról?

Ha igazán minőségtelen rajzfilmeket akarsz, akkor inkább pár elfeledett, 60-as, 70-es évekbeli műsor közt nézz szét, amik gyakorlatilag nulla pénzből és nulla kreativitással készültek. Akkor volt a szakma az igazi mélypontján. Én pl. az új Tom & Jerry-ről nem tudok sokat, de úgy látom, hogy legalább megpróbálták visszahozni az eredeti részek hangulatát és humorát. Vesd ezt össze mondjuk az 1975-ös sorozattal, ahol teljesen kiherélték a szereplőket, Tom és Jerry barátok voltak, kivették az erőszakot és az összes többi szereplőt és dedós szintű forgatókönyvvel dolgoztak.

2019. febr. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Költségvetés miatt.


Lehet hogy nem tudtad de egy 20 perces animáció elkészítése nagyjából 10 hónapig tart, attól függően mennyien dolgoznak rajta mivel képkockáról képkockára vannak elkészítve minden egyes másodperc. 20 perces rész 1200 másodperc és egy másodpercnyi anyaggal a tervezők 2-6 órát szoktak dolgozni

2019. febr. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Tislerics Máté ***** válasza:

Ez engem is nagyon zavar! Sajnos rájöttek a gyártók, hogy nem okoz nagy profit kiesést, ha összecsapják a rajzfilmeket. A gyerek így is megnézi és ugyan úgy csorog a nyála.


A régi rajzfilmekben a mozgások sokkal dinamikusabbak voltak. A ruhák és szövetek követték a karakterek mozgását. A fizika törtvényeit még komolyan vették. És megpróbálták a leginkább profi módon bemutatni.


Nekem gyerekként nagyon meghatározó volt az ilyen animációk élménye. A disney klasszikusok, stb. Elképzelhetetlennek tűnt, hogy ezt valakik megrajzolták. Egy zseni munkájának gondoltam az összeset.

2019. febr. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Legalább itt igyekeztek utolérni a régi Tom és Jerry rajzstílusát, humorát, hangulatát. Szerintem egész jópofa lett.

Nézd meg a Bolondos Dallamok régi figuráit és a mostaniakat. Az új se rossz, de az eredeti szereplők bája már nincs meg! Tom és Jerryéké legalább megmaradt.

És, igen, sajnos, futószalagon készülnek a sorozatok. Ez rányomja a bélyeget a minőségre.

Egyébként nemcsak külsőleg, tartalmilag is gagyi rajzfilmsorozatokat már az 50-es évek végétől is gyártottak, tehát kifejezetten a tévécsatornák számára. Ilyen volt pl. Rocky és Bakacsin, egyes Hanna-Barbera sorozatok, stb. Nem egy el is tűnt a süllyesztőben, 1 lefutatott évad után / Nagyon sok eleve Magyarországra el sem jutott, valljuk be /.

Ami a 2 legjobb, legváltozatosabb évtized volt sorozatok szempontjából, az 1990-től kb. 2010-ig. Ezt a Rajzfilmek ezüstkorának is nevezik. Az Aranykort a 30-as évektől 1960-ig.

2019. febr. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!