Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi a véleményetek a 13 okom...

Mi a véleményetek a 13 okom volt sorozatról?

Figyelt kérdés
Szerintem jó,hogy bemutatja a mai világ egyik nagyobb problémáját.

2019. febr. 25. 09:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon jó kis sorozat, érdemes a könyvet is elolvasni, amiből készült. Ha nem is tenném kötelező olvasmánnyá, de mindenképp vagy a könyvet, vagy a sorozatot minél több fiatalnak bemutatnám, hogy lássák, mit okozhatnak egymásnak a szekálással, milyen lelki sérüléseket, nyomokat hagyhatnak egymásban, amit el lehetne kerülni.
2019. febr. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nemrég kezdtem el olvasni a könyvet
2019. febr. 25. 10:39
 3/4 anonim ***** válasza:
95%

Az első évad nagy hatással volt rám, a másodikból csak két részt tudtam megnézni, nagy csalódás volt.

Zseniálisnak tartottam az első évad történetet, a felépítését, a különböző szálakat.


Viszont volt vele egy nagyobb baki, ami valószínűleg nem csak nekem tűnt fel, mert akkor nem tették volna bele a bejátszást a második évad elejére.

(Az mondjuk amiatt is volt, hogy sok fiatal azonosították a szereplőket az egyébként fiktív karakterekkel.)


Szóval a "baki" szerintem az volt, hogy végére érve számomra túlságosan is úgy állították be, hogy egyértelművé váljon, hogy ezekért a sérelmekért el lehet fogadni egy öngyilkosságot. Hogy ezt a lelkiállapotot meg kell előzni, oda kell figyelni a másik emberre, mert teljesen "normális," ha valaki emiatt öngyilkosságot követ el.

Ez egy nagyon nehéz téma, mert nyilván nem akarták az áldozatot hibáztatni, hanem arra hívni fel az emberek figyelmét, hogy ne csináljanak ilyeneket és segítsenek a többieken.

Viszont rengeteg embernek, a fiatalság szerintem harmadának-felének (minimum) vannak ilyen jellegű problémái és gondolatai, ami miatt küzdenek nap mint nap és ezt a sorozatot megnézve úgy érezhetik magukat, hogy: "basszus, ennek a küzdésnek akkor lehet, hogy nincs is értelme. Egyszerűbb lenne kilépni."

Ezt azért írom, mert én is így éreztem magam és még mélyebb depresszióba rántott a sorozat, ami bajba is torkollhatott volna, ha nincs mellettem akkor két ember, akik felráncigáltak a gödör legaljáról. Egy hasonló szituációban levő emberre, akinek nincsenek olyan emberek a környezetében, akiben megbízhat, megnézné a sorozatot, akkor könnyen lehet, hogy kioltaná az életét. Ha nekem nem lett volna ott az a két ember, akkor félek, hogy én is ezt tettem volna, bármilyen erősen is próbálok küzdeni ezekkel a divatos szóval élve "démonjaimmal."


Szóval az szerintem édes kevés, hogy a második évad elejére odabiggyesztenek egy ilyet, hogy "ha hasonló problémával küzdesz, akkor számodra nem való ez a sorozat és kérj segítséget."

Ezzel nem érnek el semmit. Még ha az első évad elejére betennék. De akkor sem lenne jó, mert akinek ilyen problémája van, az persze, hogy megnézi a sorozatot, mert érdekli a téma.


Szóval szerintem amilyen jó, hogy bemutatja ezt a problémát, olyan káros is azokra a mód, ahogy bemutatja, akik ilyen jellegű problémákkal küzdenek.

2019. febr. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a részletes kifejtést.Én végig néztem a 2.évadot,de szerintem is nagy csalódás volt.Remélem a 3.évad jobb lesz.
2019. febr. 25. 15:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!