Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Jók a spanyol (tehát spanyolor...

Jók a spanyol (tehát spanyolországi! ) filmek?

Figyelt kérdés
Nem érdekelnek a dél- és közép-amerikai filmek, pláne sorozatok. Csakis a Spanyolországban gyártott régi és új filmek. Mik a vélemények? Milyen műfajokban jók a spanyol filmesek?

2019. márc. 24. 13:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Én szeretem a spagettiwesterneket. Azokat zömmel Spanyolban vették fel és gyakran ottani filmesek közreműködésével. Bár sajnos az önállóan gyártott spanyol westernekről legtöbb esetben nem lehet ugyanezt elmondani.

Más témát tekintve igazából a spanyol filmesek sok mindenbe belekóstoltak, s születtek jó darabok is, meg sok gyenge, vagy rossz. Szerintem nincs olyan műfaj, amiben perfektek lennének.


Van egy olasz filmműfaj, a giallo, ez egy horror és thriller elemeit ötvöző film. Ezeket is csinálták az olaszok olykor a spanyolokkal közösen, meg vannak önálló spanyol giallók. Mostanában ezek után kutatgatok.

2019. márc. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
a spanyol dráma filmek nagyon erősek,nemzetközileg is elismertek.Pedro Almodóvar filmjei pl
2019. márc. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Tavaly nyáron láttam egy nagyon jó spanyol thrillert, azóta nem is láttam ilyen jó filmet.


A láthatatlan vendég.

2019. márc. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
100%

Vannak jó és rossz filmjeik, mint mindenkinek :) Pár spanyol klasszikus:


Föld, kenyér nélkül (1932)

Placido (1961)

Viridiana (1961)

A hóhér (1963)

Tristana (1970)

A méhkas szelleme (1973)

Nevelj hollót (1976)

Arrebato (1979)

Dél (1983)

Nők az idegösszeomlás szélén (1988)

A birsalmafa árnyéka (1992)

Mindent anyámról (1999)

Beszélj hozzá (2002)

A faun labirintusa (2006)

2019. márc. 25. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 JulesTS válasza:
Santiago Segura, Torrente filmjei... Az első háromnak nem véletlenül annyi a pontszáma a porton (persze nem mindenkinek ajánlott...).
2019. márc. 25. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!