Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mely filmeket nézzem meg a...

Mely filmeket nézzem meg a Bosszúállók: Végjáték előtt? Egy marvel filmet sem láttam még. Nem akarok sok időt rászánni, szóval csak max 3-4db-ot írjatok.

Figyelt kérdés
marvel,végjáték,bosszúállók

2019. ápr. 19. 15:57
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:
Csak az a baj rengeteg mozis filmről lemaradtam, várok 2 hónapot és nem fogja adni a mozi megint amit meg akarok nézni. Mindig ez van, kinézek egy filmet és mire eljutnék már nem is adja
2019. ápr. 19. 16:41
 22/33 anonim ***** válasza:
Sajnos én azt mondom még a 10 film is kevés ahhoz hogy biztosan mindent érts. Én egyedül a legújabbat (Marvel Kapitány) nem láttam még, de így is meglőve érzem magam, mert tuti van abban is valami utalás, esemény, új karakter, ami fontos lesz a Végjátékban. Ez az univerzum nagyon egymásra épül, minden filmben van utalás a következőkre, vagy éppen előzőekre, rengeteg a karakter, az esemény, elég nagy idősíkot is ölel fel, ezt egyszerűen nem lehet úgy hogy megnézel 3-4 részt és a többi meg nem számít. Persze vannak kulcsfontosságú meg kevésbé releváns részek, de valamilyen szinten mind számít, ezek így lettek kitalálva. Nem véletlenül van annyi rajongója. Ha nagyon mondani kéne pár filmet amik lazábban kapcsolódnak, akkor talán a Hihetetlen Hulk, a Vasember 3. meg a Pókember: Hazatérés, de ennyit meg már kár kihagyni ha a többit megnézed. Marvel-filmet nem érdemes úgy nézni ha nem láttad az összes korábbit. Javaslom pótold be őket ha tényleg érdekel (ha meg nem akkor csak amiatt fölösleges elmenned mert nógatnak vele, ennyire ne legyél gyerek), aztán majd megnézed a Végjátékot ha a többivel kész vagy. Nyugi nem leszel egyedül, én sem a Marvel Kapitányt sem a Végjátékot nem tudom moziban megnézni, szóval legjobb esetben július-szeptember. Addig meg kerülgetem a spoilereket mint az aknakeresőben az aknákat, remélem hogy egy nagyobbra sem futok rá. Ez van. :)
2019. ápr. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
Ha meg szeretnéd nézni, 3-4 filmmel előtte, olvass Wikipédián is Marveles karakterekről, filmekről, így nem ülsz a moziban teljesen kukán.
2019. ápr. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:
Elkezdtem nézni Vasember 1-től, haladok sorban. Hát elég gyenge eresztés.
2019. ápr. 21. 11:08
 25/33 anonim ***** válasza:

amerika kapitány az első bosszúállő

vasember 1

thor 1

bosszúállók

amerika kapitány télkatonája

a hangya

galaxis őrzői

bosszúállók ultron kora

polgárháború stb de ha nem akarsz rászánni időt akkor ne nézd meg a végjátékot ha nem szánsz időt a többire

2019. ápr. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
kihagytam végtelen háború
2019. ápr. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

Nem lehet 3-4 filmből megérteni 20 film lezárását.

Ami kulcsfontosságú:

1. Bosszúállók

2. Amerika kapitány: télkatonája

3. Bosszúállók: ultron kora

4. Amerika kapitány: polgárháború

5. Thor: ragnarök

6. Bosszúállók: végtelen háború

De szerintem még így is kétséges hogy érteni fogod ezek mellett legalább a vasember1et thor 1et és amerika kapitány 1 et is nézd meg az eredetfilmeket.

2019. ápr. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

Semmit nem fogsz érteni a Végjátékból, ne aggódj,, ha nem ismered az összes filmet. Ez a 10 film is kevés. (3-4 meg semmi.) Amúgy, ha csak most kaptál észbe, akkor már esélyes sincs 1-2 nap alatt igazán képbe kerülni. Ez 10 év filmjeinek a lezárása. Nem a Vasember 1-el kell kezdeni, hanem sokkal inkább kronológiai sorrendben haladni. (A Marvel kapitányt lehet a végén is megnézni) Én ilyen sorrendben néztem most újra őket, nekem így tetszett a legjobban: (Minden nap megnéztem egyet)


-Amerika Kapitány !

-Marvel kapitány (Ezt talán elsőre, a Végjáték után érdemes megnézni, bár időrendben a Vasember 1 előtt játszódik.)

-Vasember 1 ! (akár lehet nézni a 2-t is utána)

-Hihetetlen Hulk

-Vaseber 2

-Thor !

-Bosszúállók !

-Vasember 3

-Thor 2 !

-Amerika kapitány 2:Tél katonája !

-Galaxis Őrzői 1 ! (lehet rögtön nézni utána a 2-t)

-Bosszúállók 2: Ultron kora !

-Galaxis őrzői 2

-A Hangya

-Amerika kapitány 3: Polgárháború !

-Pókember: Hazatérés

-Fekete Párduc

-Dr. Strange !

-Hangya 2: Hangya és Darázs ! (Mivel te most látod először, a záró kép miatt a Végtelen háború után nézd meg, vagy csak a filmet nézd meg és a stáblistás jelenteket csak miután megnézted a Végtelen háborút. Maga a film a Végjáték előtt Játszódik, de van egy nagyon spoileres stáblistás jelenete. )

-Thor 3:Ragnarök !

- Bosszúállók 3:Végtelen Háború !


Gondolkodom melyik kihagyható, de mindegyik film fontos vagy a karakterek ismerete miatt, vagy hogy értsd ezt az egész Végtelen Köves mizériát, mert ugye ennek a sorozatnak van egy nagy átívelő szála, ami a kövek körül forog és a Végjáték lényegében ennek a történetnek a lezárása. Felkiáltó jelet tettem azokhoz, amik nélkül szerintem egyáltalán nem lesz érthető a film, ez 13 film. A többit sem érdemes kihagyni, de ha ezek nincsenek meg, akkor tényleg nem fogod tudni követni, hogy mi van, így is nagyon hiányos.

2019. ápr. 24. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

Utolsó: Jó lista, de szerintem itt nem akkora az eltérés a kronológiai és a megjelenési sorrend között, konkrétan 2 film (a Marvel kapitány az egyetlen amit még nem láttam szóval azt nem tudom mennyire fontos kronológiailag nézni, de a te írásod alapján nem annyira, sőt) szóval így maradt az Amerika kapitány, ami egyedül kilóg időrendben, de az simán elfér még ott ahol van megjelenési sorrendben (5. filmként ha jól számolom), szóval ezek alapján nyugodtan lehet nézni megjelenési sorrendben is, úgy is bőven kijön az összkép, nem lesz nagy eltérés. Én abszolút sorrendben néztem és tökéletesen értek mindent. (Amúgy egy felkiáltójelet kaphat a Galaxis őrzői 2. is, na nem az Ego-szál miatt, hanem Nebula miatt, lehet hogy ő fontos lesz a Végjátékban.)

Amúgy egy kérdés: a Marvel kapitányt lehet már mozin kívül máshol is nézni? Mert én már nagyon nézném de nem tudok elmenni moziba.

2019. ápr. 24. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

Igen, a Galaxis őrzői 2 is fontos több szempontból is, de próbáltam tényleg csak a minimumot bejelölni a kérdezőnek.

Persze, lehet nézni megjelenési sorrendben is, de nekem így jobban tetszik. Leginkább az Ultron Kora utáni filmek sorrendjén variáltam egy kicsit.


Az a baj ezzel az egész kérdéssel, hogy a Marvel filmek egymásra épülnek. Mindegyik fontos valamiért. Ez kb. olyan mintha a Harry Potter és a Halál Ereklyéi 2 előtt valaki megkérdezte volna, hogy hány HP filmet kell megnéznie, hogy értse is a történetet. Szerintem mindenki jobban jár, ha megnézi az összes filmet és csak utána a Végjátékot. 2-3 hét alatt lazán végig lehet nézni mind a 21 filmet és biztos, hogy legalább két hónapig fog menni a mozikban, szóval ha valaki most elkezdni, még nem marad le semmiről. A Marvel kapitány is még mindig megy, pedig Március 7-től nézhető. (és mivel még mindig megy a mozikban, természetesen jó minőségben csak ott látható)

2019. ápr. 24. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!