Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért hagytad abba a moziba...

Miért hagytad abba a moziba járást?

Figyelt kérdés
Azoktól kérdezném, akik valamiért leszoktak a moziba jàràsról, hogy nálatok mi volt a fő ok? Nálam elsősorban az, hogy ma már szinte egyáltalán nem tudom toleràlni a viselkedni nem tudó embereket, akik végigbeszélik, zabàljàk, telefonozzàk a filmet. A másik fő szempont pedig a mozijegyek ára. Majdnem háromszor annyiba kerül, mint 10-12 éve, amikor minden héten minimum kétszer elmentem moziba. Nálatok tehát mi vezetett oda, hogy abbahagytàtok ezt a remek szórakozási és kikapcsolódási lehetőséget?

2019. ápr. 24. 13:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Drága és alig van jó film.

Az éven kb 1 jó film jön.

Jövőre is egy film van eddig betervezve.

2019. ápr. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Kevés a jó film és azt is szinte csak szinkronal adják.
2019. ápr. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Egyre kevesebb a jó film, a jegy ára kilőtt az egekbe. Úgyhogy az évi 1-2 filmet is szerdán nézem meg amikor akciós.
2019. ápr. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Elszoktam a szinkronos filmektől, a környékünkön pedig nem ad egyik mozi sem eredeti nyelven filmeket. Azért pedig nem fogok oda-vissza 2-3 órákat utazni, hogy megnézzek egy filmet.
2019. ápr. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Wadmalac ***** válasza:
100%

Az én tinikori mozizásomhoz képest kábé tizedére csökkent a moziba járásom.


Ennek oka sokrétű.


A mozijegyek ára önmagában nem lenne téma, de amikor a bemutatók után 1-2 hónapon belül olcsón (neadjisten ingyen) elérhető online / letöltős verziók kiváltják a mozizás nagyját, akkor az ember elgondolkodik, hogy azt a pénz étrelmesebben, illetve csak az azt megérdemlő filmekre költse el.


Nem mondanám, hogy amúgy a mozizás vesztett volna a varázsából. Kábé annyi a különbség az otthoni filmnézés és a mozizás közt számomra, mint egy kézben fogott könyv és egy e-book közt.


Nem sok olyan emlékem van, hogy viselkedni képtelenek elrontották volna az élményt, ez a szempont nem játszik nálam.


Igazából olyan filmekre járok el továbbra, is, ami egyrészt várhatóan jó, másrészt közös azirányú érdeklődésű barátokkal megyek el rá, így egyrészt közös az élmény, másrészt utána jól át lehet rágni a filmet egy post-movie kajálás közben.


Nem egyszer előfordul, hogy egy filmet úgymond előre megnézek valami szutyok kamerás verzióban online, és ha jó, elmegyek rá moziba, ha gyenge, nem költök rá potyára.


Nem hiszem, hogy az online filmnézés kiirtja a mozit. De az biztos, hogy nagyon erősen szelektálja a filmeket, a rossz nagyobbat bukik, mert már el sem mennek rá, online már leszerepelt.

Ez talán segíteni fogja a jó filmek készülését. Már csak az a kérdés, hogy a tömegízlés szerint jó filmek kinek tényleg azok.

2019. ápr. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

2015 óta csak starwars-ra megyek. Mert ha nem látom premier napján képesek reggel elspoilerezni a TV-ben/neten..lásd Kárász: https://www.youtube.com/watch?v=eqalkIbGbHU

ha nem a leghátsó sorban ülök akkor folyton rugdossák a székemet..

ha leghátra ülök akkor látom az előttem ülőket akik telefonoznak film közben..(SW közben az unatkozó barátnők)

Nem kötezelő ételt/italt venni..ezért nem kötök bele az árába..A jegyárral meg az a helyzet, hogy amíg tudok diákot venni az sem zavar..ill. mivel csak nagyon ritkán látogatom ismét nem idegesít.

2019. ápr. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Már valahogy nem az a hangulata, mint régen. Ez részben azért van, mert megváltozott a világ. Részben azért is, mert én is megváltoztam, mert most úgy érzem, hogy ráérek akkor megnézni a filmeket, amikor nagyjából egy év múlva megjelennek otthon is megtekinthető kiadásban. Otthonra ma már mindenki számára elérhetőek az egy méteres képátlójú LCD tévék. Nekem már 10 éve van otthon nagy képátlójú, jó minőségű tévé, amin mozizok. Felteszek egy jó minőségű fejhallgatót a fejemre és megvan a dübörgő, vagy amikor kell, szépen szóló mozi élmény.

Ezek ellenére mégis voltam néhányszor moziban az elmúlt 10 évben, de csak 3D vetítések miatt. Már kezd kihalni a mozikból is a 3D (amit sajnálok, az otthoni tévékben és monitorokban sem volt egy dárga feature), ezért részemről vége a moziba járásnak. Nem adja azt a pluszt, amiért érdemes lenne elmennem moziba. A film gyártók is érzik ezt a tendenciát, mert sok stúdió már eleve Netflixre készít "A" kategóriás mozit.

2019. ápr. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
7%

Apám ennyi proli embert.

Ti sétálni se mentek el, mert otthon is lehet a házban és közben telefonon városi képeket néztek?

2019. ápr. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert nincs film, amire érdemes beülni. A mai felhozatalból kb. egyik sem érdekel.
2019. ápr. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
Mert megsüketülök a film végére, olyan hangos.
2019. ápr. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!