Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szerintetek most ki lesz a...

Szerintetek most ki lesz a Trónok harcában az új király?

Figyelt kérdés
Van rás esély, hogy Havas Jon seregeivel szétveri Cersei seregét, és ő lesz a király, vagy Gendry, miután Cersei elismeri őt Baratheon örökösnek és Robert miatt neki adná meg a trónt?

2019. máj. 3. 21:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%

Nagyon nem vagy képben a sorozat világával, ha neked ezek jutnak eszedbe. XD

Jon és Dany serege legjobb esetben is max 2000-2500 fő, míg Cersei-nek ott van a Lannister sereg, Euron emberei és az Aranykompánia, és csak az utóbbi majd' 20 ezer embert jelent. Igaz, Jon-ék rendelkeznek két sárkánnyal, de Rhaegal súlyosan megsérült, Cersei ellenben már használhatja skórpiókat.

Nem jöhetett át Cersei karaktere, ugyanis sose adná oda a trónt Robert (akit gyűlölt) fattyának.

Jon nem akar király lenni, minden címét teherként éli meg. Dany ellenben nagyon királynő akar lenni, és szerintem épp ez lesz a veszte.

Szerintem vagy nem lesz több uralkodó (másféle rendszert vezetnek be, elpusztul a Vastrón), vagy valaki olyan, akire nem számítana a néző. Bár Gendry esélyes (nem úgy, ahogy te hiszed), de nekem valamiért Jaime tűnik befutónak, főleg, hogy a Starkok közül senki nem akarja a Vastrónt.

2019. máj. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
59%

Cersei nem fogja csak úgy elismerni Gendryt és "neki adni a trónt".

Jon akár jogot is formálhatna a trónra, mint Targaryen leszármazott, de ahhoz nem elég tökös szereplő, hogy ne engedje át Daenerysnek, ha épp arra kerülne a sor.


Gendry meglepő lenne és látok is benne lehetőséget. Ehhez Jon és Daenerys halála kellene, na meg persze Cerseié és Euroné (aki most abszolút a trónra hajt). Ha mindenki kipurcanna, ő lehetne az, aki jogot formál a trónra. Annak ellenére, hogy nem törvényileg elismert leszármazottja Robertnek.

2019. máj. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
72%

Azok után, hogy Arya volt az aki megölte az éjkirályt, azon se lepődnék meg ha Tormund lenne a következő király, Brienne meg a királynő.


Arra, hogy Jon vagy Dany legyen a király vagy a királynő már szinte semmi esélyt nem látok. Ha mégis megtörténne akkor pedig elég elkeseredett lennék. Túl egyszerű lenne. Ez szintén igazi Cersei győzelmére, az is elég elkeserítő lenne ha ő nyerne úgy, hogy a kisujját se mozdította meg már egy jó ideje.


Legnagyobb esélyt arra látok, hogy amikor Jon és Dany "serege" a sárkányokkal együtt elkezd egy kicsit nyerésre állni, Cersei folytatja amit a 6. évadban elkezdett és inkább felrobbantja az egész várost. Az legalább megmagyarázná, hogy Dany látomásában miért volt a trónterem lerombolva.


Gendry az lehetne király, nekem speciel tetszene, hogy az elején meg a végén is egy Baratheon (vagy fél Baratheon) a király. De az hétszentség, hogy nem Cersei fogja csak úgy elismerni és átadni neki a trónt.

2019. máj. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom ti mire gondoltatok, de szerintem Gendry egy semleges karakter ahhoz, hogy övé legyen a trón.


Én azt szeretném, ha Jaime ülne a trónon, benne látom a lehetőséget és a felvezetés is megvolt hozzá és rá tudnának még erősíteni.


Bár ahogy eddig ismertük ezt a sorozatot nem hiszem, hogy annyival elintézik, hogy valakié lesz a trón, biztos komplikáltabb, csavarosabb lesz.


Mondjuk őszintén a mostani rendezők és forgatókönyvírókon akkor sem lepődnék meg ha Daeny-t vagy Jont ráültetnék a trónra...

2019. máj. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Első válaszoló, hiába van Cerseiéknek nagyobb serege, mert ha Hvas Jonékhoz megint az Arryn serege (ami több tízezer fős) és még mellé a többi északi ház is csatlakozna hozzájuk (meglepetésül akár Martell-ház is hozzájuk csatlakozna bosszúvágyból) akkor Cerseiéknek semmi esélyük sincs..


Am Jaime szerintem megfog halni vagy azért, mert most ezúttal az életét fogja feláldozni Bran miatt, vagy mert Euron megöli Cerseiért. Bár van olyan érzésem, hogy Cerseit Arya öli meg, mint feketelistás szereplő, és ott vagy Tyrion, mint utolsó örökös, vagy szintén ő igazságosan vagy Jonnak ada át a trónt, vagy Gendry-t Baratheon örökösének nevezi és őt rakja oda. De én szívem szerint Tyrion lesz

2019. máj. 4. 00:08
 6/16 anonim ***** válasza:
Én az eddig felvetett karaktereket nem tartom sanszosnak. Szerintem valami nagy fordulatnak kell jönnie, bár én speciel Tyrionnak szurkolok
2019. máj. 4. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
47%
Szerintem a lakosság autonóm, anarcho-szindikalista közösséget alapít, amelyben hetenként mindig más gyakorolja a végrehajtó hatalmat, de minden döntését egy kéthetenkénti gyûlés erõsíti meg. Belügyekben elég az egyszerû többség, de legalább kétharmad kell a jelentõsebbekhez, mert a legfelsõbb végrehajtó hatalom csak a tömegek választásán alapulhat.
2019. máj. 4. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
48%

#5

Az Arryn sereg ott volt Deres ostrománál, Brienne mögött sorakoztak fel, könnyen kiszúrható a címerük.

A Martell-ház a sorozat szerint kihalt, jelenleg senki nem tartja össze a dornei-akat, vagyis ez is kizárva.

2019. máj. 4. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
8: Ellaria az még mindig ott van a börtönben ahova Cersei zárta, úgyhogy arra hivatkozva szerintem lehetne arra esély, hogy Yara áthozza a Dorne-ból a sereget, hogy kiszabadítsák.
2019. máj. 4. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

A völgy seregének csak egy minimális kis része azaz Arryn lovagjai(a nehéz lovasság) volt jelen Winnterfell-ben, a több tízezres gyalogság nem, és bár a Martell-ház kihalt, de ez nem jelenti azt, hogy Dorne-nak jelenleg nincs ura, vagy hogy nincsenek külön külön meggyőzhető házak egy-két ezer fős haderőkkel. A "baj" csak az, hogy 3 rész alatt korlátozott, hogy mire maradt idejük a készítőknek.

Egyébként én vagy Jaimere vagy Tyrionra tippelek, de Gendry sem esélytelen, ha mindenki más meghall, és az Aryás szálat folytatják, de ezt csak akkor látom lehetségesnek, ha Jonék veszítenek, és Arya megöli Cerseit, és Euront.

2019. máj. 4. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!