Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi a véleményetek a 13 okom...

Mi a véleményetek a 13 okom volt című sorozatról?

Figyelt kérdés
Én megnéztem online, de bevallom őszintén vegyes érzelmeket táplálok iránta. Egyrészről tetszett, hogy így ábrázolja azokat a dolgokat amiket komolyabban kéne vennünk. Illetve venniük az iskolában. Pl. mint az iskolai terror, vagy bántalmazás, fizikailag érzelmileg vagy akár szexuálisan is. Viszont, több negatívumot tudnék felsorolni ellene. Például hogy a lány igazából olyan dolgokon ment keresztül amin mindenki az iskolában. Én is példának okáért. Ha megtudta volna beszélni ezeket valakivel aki megbízható, és tényleg segíteni akar. Először azt gondoltam csúnya rossz szülők, meg barátok de aztán arra véltem következtetni, hogy ez a lány szeret szenvedni. Nem akart segítséget kapni, mindenki hibáztatott mindenkit ebben a szituációban. Tolták egymásra a felelősséget. Ez a Hannah Baker meg, úgy csinált mint valami szívkirálynő, drámázik, ő mindennek a szenvedő alanya, mindent magára vesz, és végül már annyira, belelovalja magát a hülyeségbe, hogy képes öngyilkos lenni. Ráadásul nem is akárhogyan. Arra jutottam hogy ez a lány teljesen hülye, semmi olyan nem történt vele, amit ne lehetett volna megoldani. A nemi erőszak az tényleg durva, de tehetett volna ellene, és jogi útra lehetett volna terelni. Tulajdonképpen egy mártír szenvedései és halála, az ami 13 felvonásban. Ha pár szóval kéne jellemeznem: kegyetlen, önző, egoista, önkéntes mártír. Kíváncsian várom a véleményeket!

2019. máj. 9. 15:40
 1/9 anonim válasza:

Én csak a sorozat első évadát láttam, s hozzád hasonlóan vegyes érzelmeket táplálok a történet iránt.

Pozitívumok: a könyvhöz képest a többi karakter sokkal jobban ki van dolgozva, vannak köztük szerethetőek (pl. Alex, aki a kedvencem volt). Esküszöm a többiek sorsa jobban érdekelt, mint magáé a főszereplőé. :D Szóval szerintem a színészi stáb helyt állt magáért.

Negatívumok: maga az alapsztori eléggé rossz példát állít a fiatalok elé. Azt mutatja, hogy ha gondjaid vannak, akkor azt tartsd magadban, és minden rosszért másokat kell hibáztatni. Szerintem ez egyáltalán nem fair a többiekkel szemben, habár voltak akik megérdemelték. Azzal viszont nem értek egyet, hogy a nemi erőszak ellen lehetett volna tenni, ez azért tényleg nagyon durva, és sajnos az nem segít az áldozaton, ha feljelenti az elkövetőt...

2019. máj. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Én is így gondolom. Hát igen nehéz ilyen helyzetben okosat mondani. De teljesen egyetértek veled egyébként. Ezt pontosan én is így gondolom. Szerintem sem helyes mást hibáztatni a saját magunk problémáiért.
2019. máj. 9. 17:04
 3/9 anonim ***** válasza:
46%
Csak az első évadot láttam. Nem tudom. Igazából én már azt vártam, hogy ölje meg magát és legyen vége a sorozatnak. Őszintén nem tetszett. Hülyeség szerintem, hogy megnyomorítja utána más emberek életét csak azért mert "unatkozik". Szerintem ez a csaj nem depressziós hanem, csak magát akarja sajnáltatni. Hülyeség volt. Nekem nem jött be a sztori, de az intró jó volt.
2019. máj. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Teljesen igazad van kedves kérdező! Csak az első évadát néztem meg még tavaly, mert mindenki odavolt érte, hogy mennyire tanulságos stb. De ezek tényleg átlagos problémák, amibe Hannah keverte bele magát. Sok hülyeséget csinált. Nagyon nem tetszik, hogy azt hiszi, hogy ő a tökéletes ártatlan bárányka, aki senkinek nem ártott és rajta kívül mindenki rossz, tapintatlan bunkó.
2019. máj. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Utolsó válaszoló neked teljesen igazad van! Hannah Baker pont ilyen. Én is csak az első évadot láttam, de nem igazán tervezem, hogy megnézzem a többit.
2019. máj. 10. 21:25
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én szintén csak az első évadot láttam, mert mindenki erről beszélt, gondoltam megnézem, hogy saját véleményt formálhassak. Nagyon nem tetszett, teljesen egyetértek minden előttem szólóval és veled is kedves Kérdező. Annyit még hozzátennék, hogy nekem már a gondolatától is bűntudatom lenne, ha az olyanoknak, mint Clay vagy Jessica, életük végéig cipelniük kéne annak a súlyát, hogy “részesek voltak Hannah halálában”. Holott semmi égbekiáltó bűnt nem követtek el, szerelmesek voltak, barátságok formálódtak így-úgy, ahogy minden egyes ember életében. Hannah konkrétan bárkire képes volt kivetíteni a szenvedését. Ha valaki nem köszön vissza neki, akkor egyből depresszióba esik, és felsorolja őt is egy oknak, ami miatt öngyilkos lett. Oké,nem, de engem például nagyon kiborított amit Clay-el tett.
2019. máj. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 nightlover válasza:
100%
Szerintem ha felismered Hannah Baker hibáit és negatívumait, pontosan az vezet ahhoz, hogy megértsd, miről szól. Hannah nem érzékeli reálisan a dolgokat, mint ahogy a legtöbb depressziós sem. ez a jó benne. nem kell sajnálni őt, nem az a célja a sorozatnak meg a könyvnek, hogy együtt érezz vele, hanem hogy megértsd, hogy az ilyen kis tettek is, mint a kazetták szereplőié, mennyi problémát okozhatnak.van egy deprssziós barátnőm, hasonló a viselkedése. nem látja az orra előtt lévő jó lehetőségeket, inkább belehajszolja magát a rosszba, mert ez a viselkedés az ösztönös neki. a könyvben egyébként leírják, hogy sokkal több rossz dolog történt vele, amit nem említ meg. én arra tudok gondolni, hogy ez az egész, minden amiről tudubk, és amiről nem, annyira labilis és gyenge lelkiállapotba hozta, hogy már a legkisebb rossz dolgok is felnagyobbottak, és ezért jutott el az öngyilkosságig.
2019. jún. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én nagyjából egyetértek ezzel a kritikával: [link]

Itt pl azt írják hogy Hannah nem volt depressziós, hanem inkább pszichopata.. fura sorozat, na

2019. júl. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én épp most néztem végig az első évadot és nekem is végig ez az érzésem volt. Egyáltalán nem volt szimpatikus karakter, főleg amiatt, amit Clayjel tett, és utána még azt várná, hogy ne haragudjon rá? Vagy mikor az igazgatóval beszél és ő kérdezgeti, hogy ki erőszakolta meg, nem mondja el, de amikor erre azzal válaszol, hogy hát akkor nincs más, minthogy tovább lépj, kiakad..mi van? Ha nem segítesz, hogy segítsenek mások rajtad? Illetve mikor Bryce megerőszakolta, simán kiabálhatott volna segítségért.


Szerintem ez éppen egy ellenpélda, hogy hogy NE kezeljük a problémáinkat. Azt kell megtanulni, hogy mindig is lesznek emberek, akik megbántanak minket, akár akaratukon kívül is és igen, mi is bántunk meg másokat(amit Hannah képtelen beismerni, ő mindenért csak másokat hibáztat), de nem szabad hagyni, hogy a körülményeid áldozatává válj. Ezeken a “traumákon” minden tini átesik, ezek tesznek minket erősebbé, persze ha fel tudjuk dolgozni őket.

2020. aug. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!