Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Az Avatar 2009 témájában nem...

Az Avatar 2009 témájában nem zavaró, hogy egy ember elárulja saját fajtáját?

Figyelt kérdés
2019. máj. 9. 20:04
1 2
 1/11 Molyember ***** válasza:
67%
Ne legyél ilyen egybites, kérlek. Ezek szimbólumok, már az egészen kicsi gyerekeknek készült mesékben is vannak.
2019. máj. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
31%

Melltől lefelé lebénulva,inkontinensen,impotensen szerintem a legkevésbé sem érezthette magát embernek legfeljebb emberi roncsnak.

Mindenki azt választotta volna amit ő egy ennyire lehetetlen és kétségbeejtő állapotban.

2019. máj. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
45%

Érdekes.


Ebből a szempontból még soha nem vizsgáltam, pedig imádom azt a filmet.


"Valahol" igazad van!

2019. máj. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
72%
Miért zavaró,vannak okok amikor megéri elárulni a saját népedet/nemzetedet
2019. máj. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
68%
Nem, mert nem vagyunk rasszisták.
2019. máj. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
5%

Én pénzért bármit el tudnék árulni, vagy az azzal járó hatalomért, ez talán abból jön, gogy totál toleráns vagyok és elfogadó.


21/F

2019. máj. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Ha te tudnád hányszor árulta el a saját képzelete után rajongó emberiség önmagát, falnak mennél. (Meg se szólaltam. Ne tessék megint fenyegetni, tessék gondolkodni és belátni, hogy igazam van)
2019. máj. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
59%
Mi ebben a furcsa? Menj át az "Állatok" kategóriába, ott egymást érik az olyan kommentek, hogy egy macska/kutya sokkal jobb mint mint bármelyik embertársunk, az emberekkel nem érdemes foglalkozni, csak a házikedvenc számít, stb...
2019. máj. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

#8

De ha azt írnád, akkor lehet összeházasodni a házi kedvenccel, még megsértődne :)

2019. máj. 10. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem. 1) Az Avatar egy klasszikus történetet dolgoz fel, Pocahontasként talán ismerős. A koncepció ugyanaz, hódítók érkeznek egy új világba, ahol az őslakosok még harmóniában élnek a természettel, de a pénzért készek lennének felforgatni az életmódjukat, megölni őket, tönkretenni a kultúrát. A hercegnő beleszeret az egyik hódító tisztbe, és ezzel ha nem is hosszú távon oldja meg a problémát, de legalább egy kicsit elodázza a konfliktust. A Pocahontasban, bár nem akkora happy end, mint a film, de szerintem mindenki képes szimpatizálni mind Pocahontasszal, mind John Smith-szel - igen, mindketten emberek, de a koncepció ugyanaz, csak kihelyezve az űrbe. 2) Ebből is következik - az ember a hódító. Aki érző, közösségben élő, intelligens lényeket, akik a természettel és egymással is harmóniában élnek, és alapvetően egyáltalán nem agresszívak, fegyverekkel megtámadna és akár kiirtana, mindezt csak azért, mert miután a saját bolygóját tönkretette, le akar rabolni egy másikat, és még többet elvenni, az erkölcsileg helytelenül cselekszik. Ilyen helyzetben én is bármikor elárultam volna az embereket. Ez nem szokványos sci-fi, ahol jönnek az idegenek, és mi vagyunk támadás alatt, nekünk kell védekezni. Itt az ember a gonosz idegen.
2019. máj. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!