Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Az embereknek miért csak Rey...

Az embereknek miért csak Rey szuperképességeivel van bajuk?

Figyelt kérdés
Úgy értem miért pont nála kerül elő állandóan hogy túl erős meg "Mary Sue" meg hogy tanulás nélkül vannak jó képességei? Ilyen kérdéseket miért nem tesznek fel pl. a szuperhősökkel kapcsolatban (Bosszúállók, Igazság Ligái) vagy Harry Potterékkel kapcsolatban, vagy akár más egyéb Star Wars szereplőkkel kapcsolatban? Miért pont Rey lett kipécézve? Holott messze nem is ő a legerősebb filmes főhős, sőt még az SW-n belül sem tartozik az élvonalba.

2019. máj. 12. 14:44
1 2
 11/13 Tislerics Máté ***** válasza:
100%

#10! mit ajnározok? :D azoknak is vannak hibái! De ezek eltörpülnek az erényei mellett.


Nem léteznek 100%-ig tökéletes műalkotások, habár a SW 456 eléggé súrolja azt...


Majd akkor belátom, hogy rosszak, ha meg tudod indokolni! Egyenlőre vitán felül az eredeti trilógia az egyik legnagyobb űropera a filmtörténelemben. Ha ez nem tetszik, akkor dugd vissza fejed a homokba és maradj csendben!

2019. máj. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
25%
Nekem ez nem rossz :D én rajongok a Star Wars-ért, csak veled ellentétben, én nem majmolom az eredeti trilógiát, mintha majdnem tökéletesek lennének. Ugyanúgy tele van klisékkel és logikai bakikkal, sablonos szereplőkkel, mint az előzményfilmek és az új trilógia. Csak veled ellentétben én nem vagyok elvakult eredeti trilógia rajongó. Talán ezért vagyok képes élvezni az új filmeket, mert nincsenek irreális elvárásaim velük szemben.
2019. máj. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Tislerics Máté ***** válasza:
69%

#12! George Lucas több interjújában is kifejti, hogy a történetet és a karaktereket is ősi archetípusok szerint építette föl. Vissza akart nyúlni a történet és karakterek eredéhez, amiket még Homérosz fektetett le. Egy kortalan űreposzt és modern kori mitológiát akart létrehozni.


Ebben rejlik az egyik legnagyobb sikere az SW-nek! Ezért működik a mai napig az Iliász és az Odüsszeia is holott több mint 2000 éve íródott...


Amíg nem tudsz különbséget tenni az archetípusok és a klisék között, addig nem fogod megérteni miért durrant akkorát az SW. Miért nem érezték az emberek klisésnek az SW-t. Van valami kortalan benne, ami mindenki számára érthető és szerethető.


Az a vehemencia, amivel Lucas nekifogott ennek az egésznek, az nem fogható ahhoz, amit ma a Disney csinál. Egyszerűen más szinteken mozognak. Ezért gondolom, hogy röhejes ez a fajta összehasonlítás részedről. Az eredeti trilógiát egy nagyszabású ősi kutatás előzte meg. Az új filmeket meg egy előnyös szerződés George Lucassal.......

2019. máj. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!