Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi a véleményetek az új...

Mi a véleményetek az új Godzilla filmről?

Figyelt kérdés

Én YouTubeon láttam olyan videókat ahol olyanokat mondtak hogy óriási csalódás a film és nem látni a harcjelenetekből semmit.

Én személy szerint nagyon vártam ezt a filmet de most ezek valamennyivel elvette a kedvem a film megnézésétől



2019. máj. 29. 18:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Bár majd csak szombaton megyek megnézni de az első rész után félek, hogy igaz amiket írnak. Azt a filmet is az gyilkolta meg, hogy hiába a gigantikus harcok, ha semmit nem lehetett látni a sötétben.
2019. máj. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Pénteken nézem meg, aztán mondok saját véleményt róla. A sok negatív reakció tényleg kissé meglepő, főleg hogy az első részt és a Kong: Koponya-szigetet mennyire felmagasztalták, de úgy tapasztaltam, hogy sokan ellentmondó dolgokat írnak és számos kritikus eleve nem is szereti és nem ismeri a szörnyfilmeket. A legtöbben például pont amiatt panaszkodnak, hogy túl sok az akció és túl kevés az emberes jelenet.

Eddig a látvány terén négy negatívumról tudok, amit olyanok írtak, akiknek egyébként bejött a film. Egyikük szerint sok jelenet túl sötét, a többiek szerint a szörnyeket csak pár pillanatra lehet tisztán látni a víz, eső meg felhőeffektek miatt, és gyakran váltogatnak a szörnyek harca és az emberek reakciója között, de legalább nem vágnak úgy el a harcoktól, mint az elsőben. Az egyik kommentelő szerint a CGI nagyon mű kinézetű, de ez lehet akár szándékos stilisztikai döntés is.

Szerintem ezek alapján a film pont olyan, amilyennek az előzetesek beállították.

2019. máj. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Maradjon hasznos ez a meme:

[link]

2019. máj. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Az IGN hungary 10/5 pontot adott míg az amerikai 7,8-at.

Én adok egy esélyt a filmnek.

Nekem 2014-es Godzillával sem volt semmi nagyobb bajom leszámítva 1-2 dolgot.

Szóval elmegyek megnézem és remélem nem fogok csalódni.

2019. máj. 29. 22:22
 5/9 Tislerics Máté ***** válasza:

Tipikus töltelékfilm a Kong vs godzilla előtt. Kellett valami látványos, akció-dús film amiben godzilla leveri az összes híres ellenségét még a Kongal való összecsapás előtt. Hogy miért? Mert a pénz jó dolog és hülyék lennének nem lehúzni az embereket, ha erre van lehetőség.


Az előző Godzilla baromira pofátlan volt. Átlagos történet, hájas godzilla, sz@rt se látni a sok füsttől és félhomálytól. Pedig a film címe Godzilla... Lehetne inkább Gödzilla az árnyékban, vagy Godzilla: sötétségben! ... Hihetetlenül unalmas volt a film. Ezért tanulva az esetből a Godzilla 2 pörgősre lett szedve, sok szörnnyel.


De már megint rohadt sötét van és esik az eső. 2019-et írunk: Tökéletesen realisztikus Godzillát lehetne csinálni, aki átmegy New Yorkon fényes nappal és lezúzza a felhőkarcolókat. Baromi látványos és ütős lenne. De drága is... Ezért inkább telepakolják esővel, porral és félhomállyal a jelenteket, hogy olcsóba megoldják a parasztvakítást. Spórolni azt tudnak, de 2019-ben is látványos szörnyfilmet csinálni nem...


A szörnyek mozgása is rohadtul valótlan. Semmi gigantikus hatást nem tudnak kiváltani. Nem tűnnek nagynak, mert rohadtul gyorsan mozognak. Fizikai képtelenség ilyen gyorsan mozogni ekkora testtel a Földi atmoszférában. Már megint nem hallgattak a fizikusokra és ez miatt megint gagyinak tűnik az egész...


Ez a film egy szörnyfilm. Ami egy elég könnyen meghatározható műfaj: Kevés történet, sok látvány, és érezd magad nagyon kicsinek és törékenynek... Ebből a kevés történet bejött, a többi nem...

2019. aug. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Első megtekintéskor közepesre értékeltem volna, utána ahogy többet gondolkodtam rajta, egyre kevésbé tetszett. Most, hogy a neten pár jelenetet újranéztem, kicsit pozitív irányba tolódott a véleményem a szörnyes jelenetekről, főleg mivel a letöltött verzióban a zene is jobban hallható, mint a moziban. De minden mást még mindig pocséknak tartok.

El kellett volna hagyniuk a családi hercehurcát, és építsék az egész filmet egy csapat tudós köré. A rendezőt úgysem érdekelték az emberszereplők, mert szinte minden interjújában meg Twitter posztjában csak a szörnyekről és a köréjük kitalált mítoszról beszél. Tipikus nyugati Godzilla fanboy. Kíváncsi vagyok, milyen szinten szólt bele a filmbe a stúdió, ők akarták-e ezt a sok tök felesleges színészt és a giccses drámát és a szörnyű poénokat.

A látvány kapcsán is csak másokat tudok ismételni. A Mothrához és Ghidorah-hoz hasonló szörnyeket direkt úgy tervezték meg még a 60-as években, hogy látványosak és színesek legyenek a jó világos nappali felvételeken, akkor tehát miért takargatják őket folyamatosan? Kell a változatosság a látványba, nem lehet minden jelenet egyformán zavaros, ködös. A Jurassic Park készítői tudták ezt, a Kong: Koponya-sziget alkotói úgyszintén.

Még csak nem is olyan hű a klasszikus Godzilla filmekhez, mint sokan mondják. Szerintem Mothrával és Rodannak csúfosan elbánt a film (pedig a rendező egy nagy GodzillaXMothra shipper, ezért is hozta őket össze), az pedig kész vicc, amit az Oxigénpusztító fegyverrel műveltek. Az eredeti filmben Godzillával egyenértékű súllyal és nyomatékkal kezelték, mert egy valódi hátborzongató tömegpusztító eszköz volt, aminek a puszta léte mély filozófiai kérdéseket vetett fel. Itt viszont egy pár másodperces utalássá redukálták.


De látvány és sztori ide vagy oda, szerintem a filmnek az egyik legfőbb baja pont az, amiért a rajongók annyira méltatják. Kimondottan nekik készült, azoknak a kőkemény fanboyoknak, akik megelégszenek a felszínes Godzilla utalásokkal és a legrosszabbul megírt sztori sem zavarja őket. Megvan a filmnek a beépített védőbrigádja, és akinek nem tetszett, azt a rajongók letámadják meg kiközösítik.

Ez a rajongótábor, mely évtizedek óta azon van, hogy megkedveltesse a Godzilla filmeket az átlagemberekkel és kritikusokkal, most egyszerre szembefordult az elveivel és már támadják az embereket és támadják a régi filmeket. Mindezt azért, hogy ezt az új filmet felmagasztalják. Bebeszélték maguknak, hogy a film igenis hatalmas kasszasiker (holott Kínán és Japánon kívül szinte mindenhol bukott), hogy mindenki imádja és hogy a filmet lehúzó kritikusokat lefizette a Disney. Komolyan ez megy a fórumokon és közösségi médián a Godzilla rajongók közt. Nem tűrik meg a negatív véleményeket.

Mások azt mondják, hogy a film egy egyedülálló csoda, ami semmihez sem fogható örömöt visz az életükbe, és hogy mennyire hihetetlen, hogy végre készült egy "igazi" nagy költségvetésű Godzilla film. Én azonban sajnálom, hogy a film nem próbálta megemelni az igényeket, hanem minőségileg pont a könnyen kielégíthető rajongók elvárásaihoz alacsonyodott le.

2019. aug. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Miután kipanaszkodtam magam, pár dologra azért reagálnék.


"De drága is... Ezért inkább telepakolják esővel, porral és félhomállyal a jelenteket, hogy olcsóba megoldják a parasztvakítást. Spórolni azt tudnak, de 2019-ben is látványos szörnyfilmet csinálni nem..."

Tudod ugye, hogy az eső, por és a többi effekt még több pénzbe és munkába kerül, mintha csak egy tiszta képet renderelnének ki? A jelenetek minden részletét élethűen le kell képezni a számítógépen akkor is, ha utána eltakarják valamivel. https://www.youtube.com/watch?v=QNUBWpzpI4g

Nem pénz, hanem stílusdöntés áll a háttérben, hiszen realisztikusnak látszó, fényes nappal játszódó szörnyjeleneteket kevesebb mint tized ennyi pénzből is ki lehet hozni (lást a Shin Godzilla legtöbb jelenetét). A döntéssel ettől függetlenül én sem értek egyet.


"Fizikai képtelenség ilyen gyorsan mozogni ekkora testtel a Földi atmoszférában. Már megint nem hallgattak a fizikusokra és ez miatt megint gagyinak tűnik az egész..."

Ember, ez egy óriásszörnyes film. Az életszerű fizika köszönőviszonyban sincs a műfajjal. Megint csak stilisztikai döntésről van szó. Ha komolyabb, élethűbb filmet akartak volna, a lények mozgását kellően lassúra és súlyosra veszik. De itt egyértelműen az akción és gyors harcokon volt a lényeg. A szörnyek is karakterek, ezért úgy vették fel a harcaikat, mintha emberszereplők lennének. Konkrétan motion-capture kaszkadőrökről másolták le a mozgást és az arckifejezéseket, hogy az akciójeleneteik személyesebbnek érződjenek. Az ő szemszögükből valószínűleg tényleg ilyen gyors a mozgásuk.

2019. aug. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Tislerics Máté ***** válasza:

#7! Én dolgoztam ilyen programokkal. 3Dsmax pluginokkal aztán utómunka és vágás Premier-ben AfterEffects-ben.


Az effektek mint a köd, eső, szürkület, stb. mind mind elpúderezik az eredeti berenderelt animációt. Pl. a textúráknak nem kell tökéletesnek lennie, mert úgy is eltakarják az effektek. Az igazi kihívás egy verőfényes napsütéses zsúfolt város berenderelése valóban! élethűre. Itt nincs lehetőség foltozgatásra, a részletek eltakarására. Mindennek tű élesnek és photorealisztikusnak kell lennie. Ezért melósabb... Nyilván nem lehet előre sejteni, hogy milyen kihívásokat fog jelenteni egy adott jelenet elkészítése. A filmben lévőknek is voltak biztos melósabb részei. Az utóunka is okozhat fejfájást és ez miatt költségesebb lehet...

Nekem minden esetre megúszósnak tűnik a látvány a filmben.


A fizika meg akarva-akaratlanul is benne van egy filmben: Minél jobban reprodukálják az autókat, összeomló házakat, fényeket, tükröződéseket, törmelékeket, stb, annál élethűbb lesz a jelent és nem fogod azt érezni, hogy ez B kategóriás... egyszerűen csak nem végeztek pontos munkát Godzilla mozgását tekintve. A szörnyek sokkal gigantikusabbnak tűnnének ha realisztikusan mozognának.


Szerintem nem lenne kevésbé pörgős! Két hegy nagyságú szörny összecsapása nem lehet nem pörgős! Ezt minden ember megnézné a valóságban és nem unatkozna... Ha az autók idétlenül pattognának akkor az zavaró lenne nem? Engem a szörnyek mozgása zavar.... És itt is megértem, hogy a producerek meg a rendező meg stb. ilyennek akarták a filmet. Az embernek joga van kontárnak lennie...

2019. aug. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A szörnyes jeleneteken kívül rossz volt az egész film, ráadásul még a szörnyes jeleneteknél is átemelték az egyik japán filmből (Godzilla vs Mechagodzilla 2) a "megmentem a másikat azzal, hogy meghalok a tetején dolgot), ami csak varázslattal magyarázható. Ez nem tetszett, mert az egész Monsterverse-nek az volt az eredeti célja, hogy olyan valóságos legyen amilyen csak lehet anélkül, hogy megszabadulna a szörnyek kulcs tulajdonságaitól, Dougherty viszont ezt azzal a Mothra jelenettel kidobta az ablakon.
2020. jan. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!